(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

09.07.2007. 07.07.07: чи готові загси до весільного буму? (Уніан)

На початку липня ЗМІ повідомляли, що в символічну дату – 7.07.07 – побратися планує рекордно велика кількість пар. Спростувати чи підтвердити цю інформацію, а також поцікавитися деякими іншими аспектами реєстрації шлюбу я вирішила в начальника Лівобережного відділу реєстрації шлюбів міста Києва Марії Збанацької.

Чи правда, що в цю суботу очікується "весільний бум"?

Так, і справді, дуже багато пар побажали розписатися 7.07. Зазвичай за один день ми реєструємо 30–33 шлюби. У цю ж суботу в нашому РАГСі одружиться аж 41 пара молодят. Заяв було навіть більше, але ми фізично не в змозі розписати більше людей. Одна пара задля того, щоб зареєструватися 7.07, погодилася на розпис о 7-ій годині ранку!

(Можна тільки уявити, о котрій годині повинна встати наречена, щоб причепуритися! – Авт.)

А на які місяці припадає весільний пік?

Це кінець серпня-вересень. Цей час є найсприятливішим, адже немає постів. Взагалі, під час постів у нас дуже мало шлюбів. Сьогодні пари зважають на релігійні традиції.

Чи правда, що цієї осені прогнозується більше весіль, ніж звичайно, у зв’язку з тим, що 2008 рік – високосний?

Так, це правда. У червні, коли відкрився термін подачі заяв на вересень, за три дні всі дати на цей місяць були заповнені. Тому у вересні наш РАГС розписуватиме і в неділю, хоча зазвичай у неділю в нас вихідний. Через це реєстрація здійснюватиметься за подвійним тарифом.

У який термін молодятам потрібно подати заяву?

За законом, мінімальний термін подачі заяви – місяць, максимальний – три місяці. Але існує така річ, як попереднє замовлення – пара може забронювати дату розпису навіть за рік до визначеного дня. Ця послуга коштує 20 гривень.

Скільки коштує сама процедура реєстрації?

Урочиста церемонія коштує 145 гривень. Але якщо гостей не багато, 5–7 чоловік, то можна замовити скорочений обряд – за 70 гривень. Молодятам кажуть ті самі слова, офіційна частина така ж, як і в повній церемонії, але пара не стає на рушник, їй не подають коровай.

Чи проводите виїзні церемонії?

Ні, такої послуги в нас немає. Проте, в інших РАГСах співробітники можуть приїхати в ресторан чи на природу. Звичайно, коштує це дорожче.

Який середній вік пар, що вступають у шлюб у Лівобережному РАГСі?

У нас це переважно молодь. Адже наш РАГС – це палац, як і Центральний, тому тут одружуються ті, хто хоче урочистої церемонії. Коли старші пари реєструють повторні шлюби, вони вже не влаштовують пишних обрядів. Вони розписуються в інших загсах.

Біля Вашого кабінету я бачила оголошення про курси для молодят…

Це індивідуальні безкоштовні зустрічі з психологом. У кабінеті, де подаються заяви, у нас сидить психолог, і пара, за бажанням, може звернутися за консультацією. На жаль, в Україні ще не готові для такої практики. Коли молодятам радиш звернутися до психолога, вони зазвичай відмовляються. А можливо, така консультація допомогла б уникнути конфліктів і розлучень.

Покинувши кабінет пані Марії, я побачила кілька молодих пар, що чекали черги, аби подати заяву на жовтень. Задивившись на веселих закоханих, я згадала, що мої знайомі Віка й Андрій одружуються в цю суботу. Тож вирішила зателефонувати й запитати, що ж такого символічного для них у трьох сімках.

Віка:

– Насправді, коли ми подавали заяву у квітні, то просто хотіли одружитися в першу суботу липня. Розраховували, що якраз скінчиться Петрівський піст. А вже потім виявилося, що це буде 7.07.07! Ще й Івана Купала! Я число сім якимось особливим не вважаю, але сподіваюся, що воно принесе нам удачу.

Андрій:

– Для нас найголовніше не те, що це буде сьоме число сьомого місяця сьомого року, а те, що ми одружимося в цей день. Оце й буде символічним. Хоча дітям, мабуть, розповідатимемо, що побралися в такий незвичайний день.

Від автора. У Києві є десять – за кількістю столичних районів – відділів реєстрації актів громадянського стану. Плюс до цього – Центральний та Лівобережний відділи реєстрації шлюбів (тут проводяться лише процедури одруження). Згідно з законом молодята можуть побратися у будь-якому РАГСі України, незалежно від прописки. Сайтів з фотографіями у РАГСів, на жаль, немає, тому, аби вибрати той, до якого душа лежить, парам потрібно або об’їздити усі дванадцять, або довіритися рекомендаціям знайомих. Перший спосіб не з легких. Для його реалізації мені, наприклад, знадобився майже тиждень. Хоча, якщо присвятити цьому два повних дні (з 9.00 до 18.00), та ще й мати власний автомобіль, то можна встигнути за вихідні. Найкраще їхати на розвідку до РАГСів у п’ятницю та суботу. Саме в ці дні проходить реєстрація, тому можна оглянути й святкову залу, яка в інші дні зазвичай закрита, і подивитися на урочисту церемонію.

Правду кажучи, більшість РАГСів розчарували. Містяться вони у звичайних жилих будинках і своїм виглядом нагадують жеки. Спеціальної парковки перед більшістю РАГСів немає. Так, наприклад, перед Голосіївським відділом реєстрації – дитячий майданчик, а навпроти Шевченківського – паркан з колючим дротом. Урочисті зали в більшості РАГСів – це звичайні невеликі кімнати, щоправда, відремонтовані й святково прибрані. Вони підійдуть для невеличкого сімейного святкування. Якщо ж душа бажає урочистої атмосфери – то до послуг молодят просторі світлі зали з високими стелями Центрального, Лівобережного, Солом’янського та Дніпровського РАГСів. Найбільша перевага останнього – жива органна музика. Зараз пари дедалі частіше замовляють виїзні церемонії. За 900 гривень співробітники РАГСу приїдуть до будь-якого романтичного куточка Києва.

Отож усім забобонним, хто побоюється поганого впливу високосного року, раджу поспішити й забронювати якесь щасливе число у 2007 році.

До речі, астрологи прогнозують, що 8.08.08 буде ще сприятливішим числом.