(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

03.09.2007. Олександр Лавринович: «З виборчими списками проблем не буде» (за метеріалами інформагенств)

Скільки партій виявило бажання брати участь у позачергових парламентських виборах та чому не всі з них отримали в Мін’юсті документи, необхідні для участі у виборах? Чи можуть виникнути проблеми з укладанням списків виборців за відсутності Державного реєстру виборців? На ці та інші питання журналістів у ході прес-конференції відповів Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Лавринович упевнений, що з виборчими списками проблем не буде

Міністр юстиції України Олександр Лавринович стверджує, що немає підстав говорити про те, що на дочасних парламентських виборах списки виборців будуть складені неналежним чином. Про це він заявив у понеділок на прес-конференції в Києві.

«Ніяких причин говорити, що у нас будуть неякісні списки, немає», - сказав міністр.

Олександр Лавринович повідомив, що згідно чинного законодавства за шість днів до виборів будуть зроблені останні уточнення списків, зокрема щодо осіб які померли або змінили прізвище, і після того інших змін вноситися не буде.

При цьому Лавринович зазначив, що Міністерством юстиції були створені спеціальні робочі групи, які займалися перевіркою даних відносно виборців, зокрема, тих, які померли після дня останніх виборів, та тих, хто впродовж того ж часу змінили прізвище, ім’я, по батькові, дату народження.

За даними Мін’юсту, в 1 півріччі 2007 року померли 385 950 громадян України, змінило імена, прізвища або по батькові 10 124 осіб.

Мін’юст видав копії статутів і свідоцтв про реєстрацію для участі у виборах Ради 64 політичним партіям

Міністерство юстиції видало засвідчені копії статутів і свідоцтв 64 політичним партіям. Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович. З його слів, починаючи з 2 серпня, до Мін’юсту з метою участі у виборах Верховної Ради звернулися 66 політичних партій.

За словами Міністра, Мін’юст не видав засвідчені копії статутів і свідоцтв Селянській партії України у зв’язку з відсутністю керівника партії. А також відмовив у видачі засвідчених копій Партії праці, оскільки документи партії подав до Міністерства юстиції нелегітимний керівник - згідно інформації, раніше представленої до Мін’юсту самою партією, головою цієї політичної сили є інша особа.

Мін’юст оскаржив рішення суду за позовом "НУ-НС" щодо реєстрації "Пори"

Міністерство юстиції подало апеляцію до Апеляційного адміністративного суду м. Києва щодо оскарження рішення Окружного адміністративного суду м. Києва, яким він задовольнив позов блоку "Наша Україна – Народна самооборона" щодо реєстрації партії "Пора". Про це сьогодні під час прес-конференції повідомив міністр юстиції України Олександр Лавринович. За його словами, Мін’юст сподівається, що справа буде розглянута протягом двох днів.

О.Лавринович зазначив, що в рішенні Окружного адміністративного суду м. Києва є проблема правового характеру починаючи від суб’єкта, який оскаржив дії Мін’юсту, і закінчуючи документами, які бралися до розгляду під час винесення рішення. Міністр уточнив, що в суді розглядалися висновки і проміжні документи, на підставі яких ухвалюється рішення. Проте, зазначив він, не оскаржено остаточного наказу, який підписує міністр, і який є обов’язковими для виконання.

О.Лавринович також нагадав, що "Пора" впродовж 1,5 року шість разів змінювала керівництво, і на цей раз жодних нестандартних ситуацій не було. "Відбулася перевірка, яка підтвердила наявність відповідного зібрання, і що були ті люди, які мають право ухвалювати рішення щодо зміни керівництва. А яке рішення – це вже їх справа", - сказав міністр.

Нагадаємо, 1 вересня Київський окружний адміністративний суд задовольнив позов "НУ-НС" до Мін’юсту щодо реєстрації партії "Пора". Зокрема, суд скасував правовий висновок Мін’юсту щодо обрання головою партії "Пора" Ярослава Годунка, виходу партії на його чолі з виборчого блоку "НУ-НС".

Мінюст має намір перевірити діяльність політичних партій

Міністерство юстиції має намір перевірити діяльність всіх політичних партій після виборів Верховної Ради. Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

За його словами, буде проведена перевірка 141 політичної партії.

"Після виборів буде проведена перевірка обов’язково згідно закону про політичні партії", - сказав Лавринович.

Він відзначив, що рішення про закриття партій ухвалює Верховний Суд України. Також міністр відзначив, що повномасштабну перевірку всіх партій Мін’юст проводив в 2003 році.

За матеріалами інформагенцій: Українські Новини, УНІАН, РБК-Україна