(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

07.09.2007. Міністр юстиції України: позачергові вибори через призму закону (For-ua.com)

Правові аспекти сучасного політичного життя були висвітлені Міністром юстиції України Олександром Лавриновичем у ході брифінгу для журналістів перед "Прямою телефонною лінією" Кабінету Міністрів, що відбулася 7 вересня у клубі Кабінету Міністрів. Чи мала право РНБО звільняти міністрів? Чи мають право губернатори очолювати передвирчі штаби? Чи матиме правові наслідки ініціатива проведення референдумів? На ці та інші запитання журналістів Міністр дав відповідь у ході брифінгу:


Міністр юстиції Олександр Лавринович: «РНБО не мала права звільняти міністрів»

Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає, що укази Президента про усунення від виконання обов’язків глав Міністерства транспорту і зв’язку Миколи Рудьковського і Міністерства з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича не мають юридичного сенсу. Про це він заявив на брифінгу в п’ятницю.

«У цьому випадку немає юридичної ситуації взагалі», - сказав він.

За словами міністра, йому складно коментувати подібні ситуації, «коли закони оповістили такими, які є непотрібними». «Достатньо однієї норми Конституції в цій ситуації, і нею можна керуватися для вирішення всіх життєвих питань», - сказав він.

Лавринович також відзначив, що «при всій своїй повазі до Віктора Андрійовича, у тому числі як багатодітного батька, він, все-таки, не є батьком всіх туркмен». І тому для міністра юстиції не прийнятний такий підхід до рішення питань про усунення міністрів від виконання обов’язків. «Не можна вирішувати такі питання так, як хочеться. Для європейської країни - це неприйнятно», - упевнений він.

Також Лавринович заявив, що «є Конституція і є закон – і їх треба поважати». «І як би комусь не подобався той або інший посадовець, є тільки норми закону, які передбачають, яким чином він на цю посаду потрапляє, і яким чином він цю посаду покидає або може бути усунений від виконання своїх посадових обов’язків. І головне ким!»,- заявив міністр.

І наприкінці міністр юстиції підкреслив, що «в даному випадку немає жодної складової, яка могла б бути використана».


Глави обласних державних адміністрацій, які очолили виборчі штаби політичних сил, повинні піти у відпустку, наголошує Міністр юстиції

Глави обласних державних адміністрацій, які очолили виборчі штаби політичних сил, повинні були піти у відпустку. Про це на брифінгу в п’ятницю заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович.

«Держслужбовці не можуть суміщати виконання своїх службових обов’язків з керівництвом і роботою у виборчих штабах», - сказав він.

За словами Лавриновича, «закон про державну службу, має досить чіткі вимоги до держслужбовця, і забороняє брати участь у політичній діяльності». «А якщо вони очолюють штаби, то це не дуже добре», - відзначив він.

У той же час міністр виразив упевненість у тому, що більшість губернаторів пішла у відпустку на час виборчої кампанії. «Але якщо вони під час відпустки знаходитимуться на своїх робочих місцях, то тут вже буде явний конфлікт із законом», – підкреслив він.


Олександр Лавринович: «Для того, щоб ініціатива проведення референдумів мала правові наслідки, необхідно ухвалити відповідний закон»

"Будь-яка ініціатива щодо проведення референдуму з правової точки зору сумнівна... На сьогоднішній день Україна не має закону, за яким можна проводити референдум", - сказав міністр сьогодні під час "гарячої лінії" у Києві.

За словами Лавриновича, «діючий закон про референдуми не тільки конфліктує з Конституцією України, але і в багатьох своїх положеннях посилається на ті органи, яких в Україні вже давно немає».

Також міністр нагадав журналістам про те, що Верховна Рада вже двічі приймала новий закон про референдуми в Україні, але обидва рази на цей закон було накладено вето Президентом країни. «Але все таки політичним силам необхідно прийняти такий закон», - відзначив Лавринович.

Як повідомлялося, Блок Юлії Тимошенко ініціює проведення референдум у щодо змін до Конституції. Партія регіонів організовує свій референдум, на який планує винести питання про статус в Україні російської мови, обрання голів рай- і обладміністрацій і про позаблоковий статус України.


Міністр юстиції вважає, що народні депутати V скликання можуть розглядати проект державного бюджету на 2008 рік

Міністр юстиції України Олександр Лавринович вважає, що народні депутати V скликання можуть розглядати проект державного бюджету на 2008 рік наступного тижня. Про це він заявив на брифінгу в п’ятницю.

«У Верховній Раді залишилися депутати, які не складали свої повноваження, і відповідно до закону, вони повинні виконувати свої функції». – сказав він.

Але в той же час, за словами міністра, оскільки у ВР кількість депутатів менше 300, то вони не можуть ухвалювати правомірні рішення повною мірою.

Крім того, Лавринович підкреслив, що «сьогодні суспільству нав’язується штамп про нелегітимність ВР, проте у всьому світі існує практика, коли депутати парламенту припиняють діяльність тільки після обрання депутатів наступного скликання».

За матеріалами інтернет-видання «ForUm»