(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

09.10.2007. Вакансія залишається (Дзеркало тижня)

Вибори судді Європейського суду від України відкладено до січня 2008 року. Парламентська Асамблея Ради Європи на своєму засіданні прийняла рішення про перенесення виборів судді Європейського суду від України на січень 2008 року.

Як повідомляє офіційний сайт Ради Європи, причиною відтермінування виборів судді Європейського суду від України стало подання одним із переможців українського квітневого конкурсу з добору кандидатів на посаду судді Європейського суду від України Василем Мармазовим заяви про відкликання своєї кандидатури з особистих причин. У зв’язку з цим ПАРЄ звернулася до українського уряду з проханням доповнити список кандидатів від України до листопада 2007 року, замінивши кандидатуру В.Мармазова на іншу.

Незважаючи на виданий 14 вересня президентом України указ, який, по суті, скасовував результати квітневого конкурсу і відкликав список кандидатів на посаду судді Європейського суду, ПАРЄ відмовилася вилучити весь список кандидатів від України, не знайшовши «жодних виняткових обставин, які б виправдовували прийняття вилучення українського списку кандидатів на посаду судді Європейського суду у відповідності до Рекомендацій ПАРЄ».

Того ж дня ПАРЄ розглядала і відхилила кандидатури претендентів на посаду судді Європейського суду від Молдови, Азербайджану, Сан-Марино, Туреччини і звернулася до урядів цих країн із проханням надати нові списки кандидатів на посади суддів Європейського суду в жовтні 2007 року. Парламентська Асамблея також відтермінувала до січня 2008 року обрання судді Європейського суду від Ірландії через самовідвід одного з кандидатів.