(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

19.12.2007. Микола Оніщук: «В Мін‘юсті буде забезпечена європейська модель спадковості влади» (за метеріалами інформагенств)

Кадрової революції в Міністерстві не буде, основний кадровий потенціал Міністерства юстиції, особливо на рівні заступників Міністра, буде збережено. Про це сьогодні сказав новообраний Міністр юстиції Микола Оніщук на брифінгу для журналістів.

Він повідомив, що вже сьогодні був на робочому місці і провів нараду зі своїми заступниками. Міністр запропонував їм подати аналітичні довідки про роботу в поточному році і їх бачення програмних завдань на 2008 рік. За результатами цієї роботи ухвалюватиметься рішення щодо їх готовності до виконання завдань, які стоять перед Міністерством.

Водночас, Микола Оніщук пообіцяв, що кадрової революції в Міністерстві не буде, і буде забезпечена європейська модель спадковості влади.

Він розповів, що вже сьогодні зустрічався з попереднім міністром Олександром Лавриновичем і в багатьох питаннях їхні погляди щодо подальшої діяльності Міністерства збігаються. У ході зустрічі Микола Оніщук висловив готовність зберегти напрацювання Міністерства, зокрема, зі створення реєстру виконавчих проваджень та багато інших проектів, започаткованих попереднім міністром.

Основними завданнями Мін’юсту мають бути…

Основними завданнями Мін’юсту мають бути боротьба із корупцією, реформа кримінальної юстиції, ухвалення нового кримінально-процесуального кодексу, запровадження приватних організаційних форм виконання судових рішень, зазначив у ході брифінгу Міністр юстиції Микола Оніщук.

Ще одним важливим напрямком в діяльності Міністерства Микола Оніщук назвав вдосконалення системи виконання судових рішень і можливе запровадження альтернативної приватної служби виконання судових рішень.

Міністр зауважив, що на сьогодні 95% звернень людей до Європейського суду з прав людини стосуються саме неналежного виконання рішень судів. Тому він проводитиме активну роботу щодо збільшення впливу Міністерства юстиції на Департамент виконання судових рішень.

Мін’юст тісніше співпрацюватиме з Президентом в сфері подолання корупції і проведенні судової реформи

Міністерство юстиції тісніше співпрацюватиме з Президентом в сфері подолання корупції, а також проведенні судової реформи, повідомив у ході брифінгу Міністр юстиції Микола Оніщук.

Міністр підкреслив, що, на його думку, Міністерство юстиції має значно збільшити свою роль у виробленні і реалізації державної правової політики. Він пообіцяв тісну співпрацю з Президентом як з гарантом захисту конституційних прав людей. Зокрема, це стосуватиметься сфери боротьби з корупцією; стосовно проведення реформи кримінальної юстиції і ухвалення нового Кримінально-процесуального кодексу.

Також Міністерство планує активніше співпрацювати з Президентом в сфері судової реформи, включаючи необхідність внесення змін до Конституції.

Підстав говорити про відсутність парламентської коаліції немає

Немає підстав говорити про відсутність парламентської коаліції після складання депутатських повноважень членами нового Уряду. Як наголосив у ході брифінгу Міністр юстиції Микола Оніщук, виборчий список сформований за принципом пропорційної виборчої системи, тому за 2-3 дні конституційна чисельність 227 голосів коаліції буде відновлена.

Міністр підкреслив, що протягом трьох днів ЦВК має визначити наступних за чергою 14 кандидатів у народні депутати. При цьому він зазначив, що у ЦВК є конституційний обов’язок визнати обраними та рекомендувати парламенту привести до присяги наступних за чергою депутатів.

За матеріалами інформагентств УНІАН, РБК-Україна