(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Інформація про витрачання бюджетних коштів Міністерством юстиції у 2007 році

У 2007 році на утримання центрального апарату Міністерства юстиції та підвідомчих установ із загального фонду Державного бюджету України було профінансовано 584,8 млн.грн., що складає 93,5% кошторисних призначень. За спеціальним фондом Державного бюджету надійшло коштів в сумі 178,5 млн.грн., що складає 93,4 % кошторисних призначень.

Кошти Державного бюджету були спрямовані на утримання центрального апарату Міністерства юстиції, 27 обласних управлінь юстиції (606 районних управлінь юстиції, 685 відділів Державної виконавчої служби, 739 відділів реєстрації актів цивільного стану, 849 нотаріальних контор), Центрального і Лівобережного відділів реєстрації шлюбів в м.Києві, Центру перепідготовки кваліфікації працівників юстиції, 7 науково-дослідних інститутів судових експертиз, Науково-дослідного центру судових експертиз з питань інтелектуальної власності, Центру правової реформи і законопроектних робіт, Державного департаменту з питань адаптації законодавства.

Видатки загального фонду Державного бюджету, що перевищили в минулому році 5 млн.грн., спрямовані на:

 • придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю - 8,3 млн.грн. (КПКВ 3601010);
 • оплату послуг за охорону, палітурні та поліграфічні роботи, користування програмним забезпеченням, банківські послуги, пов’язані з виплатою готівки, представницькі видатки та інші послуги - 5,7 млн.грн.
 • витрати, пов’язані з провадженнями по справах, які розглядалися в закордонних юрисдикційних органах - 6,2 млн.грн.(КПКВ 3601150):
  • представниками України взято участь у чотирьох судових засіданнях у справах, які розглядалися закордонними юрисдикційними органами;
  • опрацьовано тринадцять позовних вимог позивачів;
  • проведено 76 засідань міжвідомчих груп для координації робіт, пов’язаних із захистом інтересів України у закордонних юрисдикційних органах.

За результатами проведеної роботи винесено:

 • два рішення на користь України, завдяки підготовці заперечень української сторони у справах на позовні вимоги позивачів.

Здійснено заходи щодо досудового врегулювання спору за однією справою.

Видатки спеціального фонду Державного бюджету, що перевищили 5 млн.грн., спрямовані на організацію та проведення виконавчих дій (виконання судових рішень) та витрати, пов’язані з організацією додаткових послуг, що надаються органами реєстрації актів цивільного стану та державними нотаріальними конторами:

 • на придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, виготовлення та придбання бланків, передплату періодичних, довідкових та інформаційних видань установ органів юстиції - 19,5 млн.грн.,
 • на оплату транспортних послуг та утримання транспортних засобів – 5,8 млн.грн.,
 • на поточний ремонт обладнання, інвентарю та будівель, технічне обслуговування обладнання – 7,9 млн.грн.,
 • на оплату послуг зв’язку та поштових відправлень – 9,8 млн.грн.,
 • на оплату інших послуг та інші видатки: послуг з обробки інформації, видатки на охорону, з виконання палітурних та поліграфічних послуг, послуг експертів при проведенні експертиз, витрати на розшук боржника, оголошення в засобах масової інформації – 31,9 млн.грн.,
 • на придбання обладнання, предметів довгострокового користування – 12,2 млн.грн.,
 • на проведення капітального ремонту адміністративних об’єктів – 7,3 млн.грн.

Департамент фінансового забезпечення
тел. (044) 279-78-00