(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Меморандум про наміри правового співробітництва між Міністерством юстиції Естонської Республіки, Міністерством юстиції Литовської Республіки, Міністерством юстиції Латвійської Республіки, Міністерством справедливості Республіки Польща та Міністерством юстиції України

Міністерства юстиції України, Естонської Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки та Міністерство справедливості Республіки Польща, далі - Сторони,

визнаючи важливість співробітництва, яке має базуватись на засадах взаємної поваги, між міністерствами юстиції зазначених країн в ході здійснення правових реформ та створення і зміцнення правових держав, 

виходячи із спільного бажання розвивати взаємне співробітництво, 

домовились про таке:

1. Метою багатостороннього співробітництва Сторін є обговорення найбільш важливих питань в галузі права, вироблення концептуальних і методичних напрацювань щодо шляхів розвитку права та розвиток правового співробітництва по обраних напрямках.

2. Приоритетним напрямком співробітництва Сторін є адаптація національного законодавства до європейського права, що забезпечує європейську інтеграцію кожної держави Сторін цього Меморандуму.

3. З метою вирішення важливих питань співробітництва Сторони створюють керівний комітет з питань багатостороннього співробітництва, який збирається один раз на рік для обговорення конкретних заходів на поточний період та для підсумовування проведеної роботи.

4. На виконання визначених та погоджених заходів співробітництва керівний комітет на своїх засіданнях затверджує спільну програму діяльності багатостороннього співробітництва на кожні два роки.

5. Сторони створюють умови для прямих зв’язків та обміну досвідом, проводять експертизи та надають експертні висновки, організовують консультації, семінари, наукові конференції, круглі столи, візити делегацій та окремих представників Сторін для вирішення питань, що становлять інтерес для Сторін. 

6. Якщо співробітництво задовольнятиме всі Сторони, воно може бути поширене на основі нових домовленостей і на інші галузі спільних інтересів. При цьому буде схвалюватись співробітництво в галузі захисту прав людини та розвитку системи надання правової інформації.

7. Ця Домовленість може бути доповнена за письмовою згодою всіх Сторін.

Цю Домовленість складено під час зустрічі міністрів юстиції України, Естонської Республіки, Латвійської Республіки, Литовської Республіки, та Міністра справедливості Республіки Польща. 

Вчинено в м. Києві у п’яти автентичних примірниках українською, естонською, латиською, литовською та польською мовами 1 вересня 1999 року.

 

За Міністерство юстиції
України

Міністр
Сюзанна Станік 


За Міністерство юстиції 
Латвійської Республіки

Міністр
Валдіс Біркавс 


За Міністерство справедливості
Республіки Польща

Заступник Міністра
Я. Ньємцевич 
За Міністерство юстиції
Естонської Республіки

 Міністр
Мярт Раск


За Міністерство юстиції 
Литовської Республіки

Міністр
Гінтарас Балчіунас