(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Угода про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Болгарія

ДАТА ПІДПИСАННЯ: 21.05.2004 р.

ДАТА НАБУТТЯ ЧИННОСТІ: 21.05.2004 р.

Міністерство юстиції України і Міністерство юстиції Республіки Болгарія, далі - "Сторони",

визнаючи необхідність співробітництва між міністерствами юстиції обох держав,

з метою зміцнення взаємного розуміння та дружніх відносин між українськими та болгарськими юристами,

домовились про таке:

СТАТТЯ 1

Сторони здійснюватимуть співробітництво у наступних напрямах:

1) обмін інформацією стосовно національного законодавства Сторін;

2) обмін делегаціями Сторін з метою ознайомлення з організацією та діяльністю органів та установ юстиції кожної із Сторін;

3) сприяння встановленню партнерських зв’язків між органами та установами юстиції Сторін;

4) надання сприяння обміну досвідом у підготовці юридичних кадрів;

5) здійснення обміну спеціалістами в галузі інформатизації національних правових систем.

СТАТТЯ 2

У рамках цієї Угоди Сторони можуть створювати спільні комісії для розробки програм у різних правових сферах, що становлять взаємний інтерес.

СТАТТЯ 3

З метою виконання цієї Угоди Сторони щороку узгоджуватимуть свої конкретні проекти співробітництва на наступний рік, виходячи з фінансових можливостей.

У випадку фінансування спільних заходів співробітництва Сторони дотримуватимуться принципу, відповідно до якого видатки по організації та перебуванню делегацій Сторін бере на себе Сторона, яка приймає, а транспортні видатки в обидва кінці - Сторона, яка відправляє.

СТАТТЯ 4

Угода може змінюватись та доповнюватись у письмовій формі за наявності взаємної згоди Сторін.

Суперечки та розбіжності між Сторонами з питань, що стосуються сфери дії цієї Угоди, вирішуватимуться шляхом переговорів та консультацій.

СТАТТЯ 5

Ця Угода набуває чинності в день її підписання та укладається на невизначений термін. Вона може бути денонсована будь-якою із Сторін і припиняє свою дію після закінчення шести місяців від дати отримання іншою Стороною повідомлення щодо її денонсації.

Проекти співробітництва, виконання яких розпочато відповідно до статті 3 цієї Угоди, діятимуть до їх завершення незалежно від денонсації зазначеної Угоди.

Вчинено у м. Києві "21" травня 2004 р. у двох примірниках, українською та болгарською мовами кожний, причому обидва тексти є автентичними.

 

За Міністерство юстиції
України 
За Міністерство юстиції
Республіки Болгарія