(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Фонд міжнародних премій

ОПИС емблеми

Орден Миколи Чудотворця має два ступеня.

Орден першого ступеня являє собою легко випуклу золоту зірку 7,5 см. в діаметрі і вагою 49 гр., на променях якого розміщено сорок сім штучних алмазів. В середній частині знаходиться золоте зображення Миколи Чудотворця вагою 2,5 гр., круг якого на червоній емалі розміщується напис «За примно­ження добра на Землі». На зворотному боці орденського знаку знаходиться подовжня планка, за яку кріпиться золотисто-орнаментальна стрічка довжиною вісімдесят сантиметрів.

Орден другого ступеня являє собою легко випуклу срібну зірку 7,5 см. в діаметрі і вагою 49 гр., на променях якого розміщено сорок сім штучних алмазів. В середній частині знаходиться золоте зображення Миколи Чудотворця вагою 2,5 гр., круг якого на голубій емалі розміщується напис «За примноження добра на Землі». На зворотному боці орденського знаку знаходиться подовжня планка, за яку кріпиться золотисто-орнаментальна стрічка довжиною вісімдесят сантиметрів.

Графічне зображення ордена Миколи Чудотворця — обов’язковий атрибут на офіційних документах, сувенірах, значках, листівках та печатці Фонду.

Орден Миколи Чудотворця зберігається в Головному офісі Фонду міжна­родних премій.