(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

2002 рік

19 грудня В Міністерстві юстиції України відбулося засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
2 грудня Указом Президента України від 12 грудня 2002 року № 1121/2002 "Про День адвокатури" встановлено професійне свято - День адвокатури, яке щорічно відзначається 19 грудня.
25 листопада Постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2002 року № 1818 за вагомий особистий внесок у забезпечення розвитку місцевого самоврядування, активну громадську позицію Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджено Семьоркіну Олену Миколаївну – директора департаменту конституційного та адміністративного законодавства Міністерства юстиції України.
25 листопада Наказом Міністерства юстиції України від 25 листопада 2002 року № 102/5 затверджено Порядок проведення державної реєстрації нормативно-правових актів у Міністерстві юстиції України та включення їх до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Порядок установлює процедуру подання до Мін’юсту нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, центральних органів державного управління, інших органів, акти яких підлягають державній реєстрації відповідно до чинного законодавства, органів господарського управління та контролю, визначає єдиний механізм проведення правової експертизи нормативно-правових актів, поданих на державну реєстрацію та здійснення їх державної реєстрації Міністерством юстиції України, а також включення зареєстрованих нормативно-правових актів до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
6 листопада У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича з послом Азербайджанської Республіки в Україні Галятом Алієвим. Галят Алієв повідомив Міністру юстиції про створення Конгресу азербайджанців в Україні; висловив переконання щодо необхідності розширення та розвитку співробітництва між країнами, зокрема - на рівні регіонів та окремих підприємств; поінформував про роботу над українсько-азербайджанським проектом міст-побратимів.
5 листопада Відповідно до Указу Президента України від 5 листопада 2002 року N 991/2002 "Про Антикризовий центр" до складу Антикризового центру введено Лавриновича Олександра Володимировича – Міністра юстиції України.
1 листопада У м. Яремчі Івано-Франківської області проведено засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.
24 жовтня Постановою Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2002 року N 1568 "Про Координаційну групу з активізації інвестиційної діяльності" утворено Координаційну групу з активізації інвестиційної діяльності. До складу Координаційної групи введено Лавриновича Олександра Володимировича – Міністра юстиції України.
21-22 жовтня У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч керівництва Мін’юсту з експертами Ради Європи з питань розвитку системи правової допомоги в Україні.
15 жовтня У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції України О. Лавриновича з доповідачами ПАРЄ Северінсеном і Вольвендом.
11 жовтня Постановою Кабінету Міністрів України від 11 жовтня 2002 року № 1512 за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, зміцнення законності та правопорядку, зразкове виконання службових обов’язків Почесною грамотою Кабінету Міністрів України нагороджено Ковальову Лідію Романівну – колишнього начальника Харківського обласного управління юстиції; Пушенка Олександра Григоровича – директора департаменту систематизації законодавства та інформаційного забезпечення Міністерства юстиції України; Рудник Ганну Іванівну – заступника департаменту адміністрування судів Міністерства юстиції України.
11 жовтня Указом Президента України від 11 жовтня 2002 року № 918/2002 "Про Академію суддів України" ліквідовано Українську Академію суддів при Міністерстві юстиції України та утворено Академію суддів України при Державній судовій адміністрації України.
8 жовтня Указом Президента України від 08 жовтня 2002 року № 899/2002 за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, зміцнення законності і правопорядку, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Кірику Василю Михайловичу – начальникові Тернопільського обласного управління юстиції; Недвизі Людмилі Яківні – заступникові начальника Одеського обласного управління юстиції – начальникові відділу реєстрації актів громадянського стану; Пасічник Марії Василівні – директорові департаменту соціального законодавства та законодавства про працю Міністерства юстиції України.
3 жовтня Указом Президента України від 3 жовтня 2002 року N 895/2002 "Про організацію роботи з підготовки законопроектів про внесення змін до Конституції України та виборчих законів" утворено Комісію з опрацювання законопроектів про внесення змін до Конституції України та виборчих законів. У складі Комісії затверджено Лавриновича Олександра Володимировича – Міністра юстиції України.
1 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 01 жовтня 2002 року № 88/5 "Про затвердження Порядку формування замовлення на підготовку спеціалістів для апарату судів". Порядок визначає взаємовідносини Міністерства юстиції України та Державної судової адміністрації України з питань формування, розміщення і виконання замовлення на підготовку спеціалістів для апарату судів.
1 жовтня Указом Президента України від 01 жовтня 2002 року № 889/2002 "Про Апеляційний суд України, Касаційний суд України та Вищий адміністративний суд України" в системі судів загальної юрисдикції створюються Апеляційний суд України, Касаційний суд України та Вищий адміністративний суд України з місцезнаходженням їх у місті Києві.
13 вересня Постановою Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2002 року № 1377 “Про колегію Мінітерства юстиції” Міністерству юстиції дозволено мати колегію у кількості 17 чоловік.
Членом колегії Міністерства юстиції України з правом дорадчого голосу затверджено Онопенка Василя Васильовича (за згодою).
4 вересня У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича з делегацією Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку.
29 серпня Прийнято Указ Президента України від 29 серпня 2002 року № 780/2002 "Про Державну судову адміністрацію України".
12 серпня У Міністерстві юстиції України відбулася зустріч Державного секретаря Міністерства юстиції Анатолія Зайця з делегацією депутатів Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина.
29 липня Постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2002 року № 1087 "Про заходи щодо підвищення ефективності діяльності органів державної виконавчої служби" збільшено чисельність та посадові оклади працівників державної виконавчої служби.
11 липня Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року N 986 "Про утворення міжвідомчої координаційної ради з питань, пов’язаних з виконанням рішень судів та інших органів (посадових осіб)" утворено міжвідомчу координаційну раду з питань, пов’язаних з виконанням рішень судів та інших органів (посадових осіб). Головою міжвідомчої координаційної ради призначено Лавриновича Олександра Володимировича – Міністра юстиції України.
11 липня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 року N 384-р "Про утворення Координаційної ради з питань створення системи іпотечного кредитування" до складу Координаційної ради з питань створення системи іпотечного кредитування введено Лавриновича Олександра Володимировича – Міністра юстиції України.
3 липня Міністерством юстиції України та Податковою адміністрацією України видано наказ від 03 липня 2002 року № 60/5/34 "Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та податкової міліції при примусовому виконанні рішень судів про стягнення коштів на користь держави за позовами органів державної податкової служби".
4 червня Указом Президента України від 04 червня 2002 року № 508/2002 "Про призначення А. Зайця Державним секретарем Міністерства юстиції України" Державним секретарем Міністерства юстиції України призначено Анатолія Зайця.
1 червня Набрав чинності Закон України від 07 лютого 2002 року № 3018-ІІІ "Про судоустрій".
30 – 31 травня Міністр юстиції України Олександр Лавринович взяв участь у роботі Конференції Європейських Міністрів юстиції у м. Берліні.
22 травня Указом Президента України від 22 травня 2002 року N 481/2002 "Про внесення змін до складу Ради національної безпеки і оборони України" до складу Ради національної безпеки і оборони України введено Лавриновича Олександра Володимировича – Міністра юстиції України.
7 травня Указом Президента України від 07 травня 2002 року № 438/2002 "Про призначення О. Лавриновича Міністром юстиції України" Олександра Лавриновича призначено Міністром юстиції України.
7 травня Указом Президента України від 07 травня 2002 року № 437/2002 "Про звільнення С. Станік з посади Міністра юстиції України" Сюзану Станік звільнено з посади Міністра юстиції України.
17 квітня Наказом Міністерства юстиції України від 17.04.2002 р. № 30/5 затверджено Типове положення про районний, районний у місті, міський (міста обласного значення) відділ реєстрації актів цивільного стану
2 квітня Відбулася зустріч Міністра юстиції України Сюзани Станік з Федеральним Міністром юстиції Австрійскої республіки Дітером Бьомдорфером та членами делегації, яка перебувала в Україні з офіційним візитом. Підписано Протокол до Меморандуму про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Австрійської Республіки.
29 березня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29 березня 2002 року N 168-р "Про утворення Міжвідомчої робочої групи з координації роботи, спрямованої на здійснення заходів щодо виконання Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002 - 2010 роки" утворено Міжвідомчу робочу групу з координації роботи, спрямованої на здійснення заходів щодо виконання Програми розвитку інвестиційної діяльності на 2002 - 2010 роки. До складу Міжвідомчої робочої групи введено Горбунову Лідію Миколаївну – заступника Державного секретаря Мін’юсту.
13 березня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 131-р "Про утворення Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції" на базі Курсів підвищення кваліфікації працівників юстиції України утворено Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції.
7 березня Верховною Радою України ратифіковано Договір між Україною та Китайською Народною Республікою про передачу засуджених для відбування покарання.
7 лютого Прийнято Закон України від 07 лютого 2002 року № 3018-ІІІ "Про судоустрій", у якому визначено нові, приведені у відповідність до Конституції України, засади діяльності судів України.
11 січня Указом Президента України від 11 січня 2002 року № 12/2002 "Про заходи щодо реєстрації фізичних осіб" з Міністерства юстиції України знято повноваження по забезпеченню виконання законодавства з питань реєстрації фізичних осіб.
10 січня Верховною Радою України ратифіковано Договір між Україною та Угорською Республікою про правову допомогу в цивільних справах.
10 січня Верховною Радою України ратифіковано Договір між Україною та Чеською Республікою про правову допомогу в цивільних справах.