(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

2001 рік

27 грудня Указом Президента України від 27 грудня 2001 року 1272/2001 "Про Інститут підготовки професійних суддів" при Одеській національній юридичній академії утворено Інститут підготовки професійних суддів.
7 грудня Указом Президента України від 07 грудня 2001 року № 1196/2001 "Про призначення С. Станік Постійним представником України при Раді Європи" Сюзану Романівну Станік призначено Постійним представником України при Раді Європи.
28 листопада Міністр юстиції України Сюзана Станік взяла участь у Спеціальній сесії ООН в інтересах дітей у м. Женеві.
22-23 листопада Міністр юстиції України Сюзана Станік взяла участь у Міжнародній конференції з питань боротьби з кіберзлочинністю у м. Будапешті.
18-20 жовтня Міністр юстиції України Сюзана Станік взяла участь у Пленарному засіданні Європейської Комісії "За демократію через право".
18 жовтня Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року № 992/2001 з метою підвищення рівня правової освіти населення, створення належних умов для набуття громадянами правових знань, а також забезпечення їх конституційного права знати свої права і обов’язки, затверджено Національну програму правової освіти населення.
3-5 жовтня Міністр юстиції України Сюзана Станік взяла участь у 24-й Конференції європейських міністрів юстиції у м. Москві. Підписано Програму про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Російської Федерації на 2002 рік.
28 вересня У Міністерстві юстиції України проведено зустріч Міністра юстиції України Сюзани Станік з Юридичним Радником Уряду Ізраїль, суддею Ельякімом Рубінштейном. Метою зустрічі було обговорення питань подальшого співробітництва.
5 вересня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 05 вересня 2001 року № 405-р "Про граничну чисельність працівників апарату Вищого господарського суду України та місцевих господарських судів", чисельність суддів у зазначених судах збільшено на 17 та 688 одиниць.
30 серпня Прийнято Указ Президента України від 30 серпня 2001 року № 769/2001 "Про утворення військових апеляційних та військових місцевих судів і затвердження їх мережі".
20 серпня Прийнято Указ Президента України від 20 серпня 2001 року № 641/2001 "Про мережу та кількісний склад суддів місцевих судів", відповідно до яких суттєво збільшено чисельність суддів у зазначених судах.
20 серпня Прийнято Указ Президента України від 20 серпня 2001 року № 642/2001 "Про мережу та кількісний склад суддів апеляційних судів".
24 липня Указом Президента України від 24 липня 2001 року N 565/2001 "Про призначення О. Лавриновича Державним секретарем Міністерства юстиції України" Державним секретарем Міністерства юстиції України призначено Олександра Лавриновича.
11 липня Прийнято Указ Президента України від 11 липня 2001 року № 511/2001 "Про утворення апеляційних господарських судів та затвердження мережі господарських судів України" .
5 квітня Міністерством юстиції України проведено семінар "Суддівське самоврядування. Незалежність суддів" за участю українських, швейцарських та австрійських лекторів. У роботі семінару взяли участь Прем’єр-міністр України Віктор Ющенко, Міністр юстиції України Сюзана Станік, посли Швейцарської Конфедерації, Французької Республіки, Королівства Бельгії, Федеративної Республіки Німеччини, Канади.
29-30 березня Міністерством юстиції України спільно з Радою Європи проведено міжнародний семінар "Оцінка ефективності законодавства" в Українській школі нормо-проектувальників.
15 березня Міністерством юстиції України проведено, за участю представників дипломатичних установ, міжнародних організацій, органів державної влади, презентаційну конференцію "Наближення законодавства України до права ЄС – інституційний механізм адаптації".
1 березня Підписано Договір між Україною та Республікою Вірменія про передачу засуджених осіб для подальшого відбування покарання.
22 лютого Міністр юстиції Сюзана Романівна Станік та Перший заступник Міністра юстиції Броніслав Станіславович Стичинський взяли участь у засіданні Міжнародної конференції "Судово-правові реформи на пострадянському просторі: досвід і проблеми". Перший заступник Міністра юстиції Броніслав Станіславович Стичинський виступив з доповіддю "Неупереджене судочинство та юстиція: спільно до реального захисту прав і свобод людини".
20 лютого Під час перебування в Україні естонської делегації на чолі з Канцлером Міністерства юстиції Міхкелем Овіїром підписано Програму про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Естонії на 2001 рік.
13 лютого Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2001 року № 43-р “Про членів колегії Мін’юсту” Сокуренка Дмитра Михайловича, Федосенко Олену Семенівну затверджено членами колегії Мін’юсту увільнивши від цих обов’язків Кунду Валентину Володомирівну, Пушенка Олександра Григоровича.
3 лютого Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 03 лютого 2001 року № 99 "Про утворення Координаційної ради з питань запобігання зникненню людей".
1 лютого Прийнято Указ Президента України від 01 лютого 2001 року № 65/2001 "Про призначення С. Станік членом Європейської Комісії "За демократію через право" (Венеціанська Комісія)".
22-23 січня Міністерством юстиції України спільно з Департаментом юстиції Сполучених Штатів Америки та Посольством Сполучених Штатів Америки в Україні проведено конференцію "Запобігання та протидія легалізації ("відмиванню") доходів, отриманих злочинним шляхом".
18 січня Указом Президента України від 18 січня 2001 року № 22/2001 затверджено Програму боротьби з незаконною міграцією на 2001-2004 роки.