(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

2000 рік

14-15 грудня Проведено міжнародну конференцію, присвячену слуханню доповіді України про відповідність національного законодавства положенням статей 3, 5, 6, 10, 13 Конвенції про захист прав та основних свобод людини та статей 1, 3 Протоколу №1 Конвенції.
13 грудня Указом Президента України від 13 грудня 2000 року № 1332/2000 за вагомий особистий внесок у зміцнення законності і правопорядку, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Сокуренку Дмитру Михайловичу – начальнику Київського міського управління юстиції.
6 грудня Проведено III Міжнародну донорську конференцію з питань надання допомоги громадянам, депортованим за національною ознакою, у гуманітарній та соціально-економічній сферах.
23 листопада Підписано Протокол про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Турецької Республіки.
23 листопада Підписано Угоду про правову допомогу та правові відносини у цивільних справах між Україною та Турецькою Республікою.
9-10 листопада У м. Ірпінь Київської області проведено V-і збори Світового Конгресу українських юристів.
3-4 листопада Відбувся візит української делегації на чолі з Міністром юстиції України Сюзанною Станік до Риму, з метою участі на рівні міністрів країн-членів Ради Європи у Європейській конференції з нагоди 50-річчя Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
23-24 жовтня У Міністерстві юстиції України проведено семінар "Захист персональних даних", у роботі якого взяли участь представники Міністерства, провідних наукових закладів, зацікавлених центральних органів виконавчої влади, ОБСЄ, Ради Європи.
20-21 жовтня У м. Чернівці проведено науково-практичну конференцію "150 років нотаріату на Буковині". У роботі конференції взяли участь представники міністерств юстиції України, Румунії, Австрії, Молдови та Польщі.
19-20 жовтня У м. Києві проведено конференцію "Міри покарання та заходи, альтернативні ув’язненню в Україні" за участю експертів Ради Європи. В рамках спільної програми Європейської комісії та Ради Європи з метою реформування правової системи, самоврядування, сприяння правам людини та трансформації правоохоронної системи проведено міжнародний семінар "Законодавчий процес у державі, що керується принципом верховенства права" за участю експертів Ради Європи.
19 жовтня Прийнято Закон України від 19 жовтня 2000 року № 2056-ІІІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Законів України "Про державну виконавчу службу" та "Про виконавче провадження".
4 жовтня Указом Президента України від 04 жовтня 2000 року № 1110/2000 за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, заслуги у зміцненні законності і правопорядку, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Кравчуку Віктору Оксентійовичу – начальникові Волинського обласного управління юстиції; Салій Ганні Ярославівні – начальнику відділу нотаріату Тернопільського обласного управління юстиції.
21 вересня Прийнято Закон України від 21 вересня 2000 року № 1979-ІІІ "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення".
30 серпня Прийнято Указ Президента України від 30 серпня 2000 року № 1033/2000 "Про Національну раду з питань адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу".
30 серпня Прийнято Указ Президента України від 30 серпня 2000 року № 1032/2000 "Про Раду з питань реформування судової системи України".
31 липня Прийнято Указ Президента України від 31 липня 2000 року № 934/2000 "Про внесення змін до Положення про Міністерство юстиції України". Відповідно до Указу Мін’юст визначено головним (провідним) органом у системі центральних органів виконавчої влади в забезпеченні реалізації державної правової політики, державної політики з питань громадянства, міжнаціональних та міграційних відносин.
21-22 червня У м. Донецьку відбулася науково-практична конференція "Роль і місце Міністерства юстиції та його органів у здійсненні державної правової політики".
29 травня Прийнято Указ Президента України від 29 травня 2000 року № 727/2000 "Про Комісію з підготовки змін до Конституції України та інших законопроектів, що випливають з рішень всеукраїнського референдуму за народною ініціативою".
25 травня У м. Одесі відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція "Боротьба з тероризмом у міжнародному та українському національному праві: національні та правові проблеми".
10 квітня Підписано Договір між Україною та Республікою Македонія про правову допомогу в цивільних справах.
6 квітня Підписано Договір між Україною і Соціалістичною Республікою В’єтнам про правову допомогу і правові відносини в цивільних і кримінальних справах.
4 квітня Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 04 квітня 2000 року № 603 "Про утворення Державного департаменту у справах національностей та міграції".
21 березня Указом Президента України від 21 березня 2000 року N 473/2000 "Про Координаційну раду з питань державної служби при Президентові України" затверджено Положення про Координаційну раду з питань державної служби при Президентові України. У складі Координаційної ради з питань державної служби при Президентові України затверджено Станік Сюзанну Романівну – Міністра юстиції України.
22 лютого Верховною Радою України ратифіковано Протокол №6 (1983 рік) до Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
11 лютого Прийнято Указ Президента України від 11 лютого 2000 року № 208/2000 "Про підвищення ефективності системи державної служби".
11 січня Прийнято Закон України від 11 січня 2000 року № 1366-ХІV "Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України з питань реєстрації актів громадянського стану".