(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1998 рік

21 грудня Прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 21 грудня 1998 року № 2027 "Про утворення в системі органів Міністерства юстиції служби громадянства та реєстрації фізичних осіб".
17-18 грудня Відбулася, організована Міністерством юстиції України спільно з Системою Організації Об’єднаних Націй в Україні, Всеукраїнська конференція "50-річчя Загальної декларації прав людини".
10 грудня Підписано Договір про екстрадицію між Україною та Китайською Народною Республікою.
25 листопада Підписано Угоду про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Російської Федерації.
20 листопада Прийнято Указ Президента України від 20 листопада 1998 року № 1284/98 "Про першочергові заходи з проведення в Україні адміністративної реформи".
5 листопада Прийнято Закон України від 05 листопада 1998 року № 234-ХІV "Про зняття застережень України до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання".
31 жовтня Прийнято Указ Президента України від 31 жовтня 1998 року № 1201 "Про Службу громадянства та реєстрації фізичних осіб".
6 жовтня Указом Президента України від 06 жовтня 1998 року № 1115/98 за значний особистий внесок у реалізацію державної правової політики, вагомі заслуги у зміцненні законності і правопорядку, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Долговій Зої Михайлівні - завідувачу Десятої Київської державної нотаріальної контори; Єфіменку Леоніду Васильовичу - заступникові Міністра юстиції України; Лєсогорову Миколі Миколайовичу - начальникові Одеського обласного управління юстиції; Пономарьовій Надії Василівні - начальникові Київського обласного управління юстиції.
15 вересня Указом Президента України від 15 вересня 1998 року № 1019/98 "Про внесення змін і доповнень до деяких указів Президента України" внесено зміни до Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 30 грудня 1997 року № 1396/97, відносно ліцензування суб’єктів підприємницької діяльності.
30 липня Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 липня 1998 року № 1185 "Про Порядок ведення Державного реєстру застав рухомого майна" Міністерство юстиції України визначено держателем Державного реєстру застав рухомого майна.
22 липня Розпочався робочий візит в Україну віце-президента США Альберта Гора. У ході візиту підписано Договір між Україною й США "Про взаємну правову допомогу в кримінальних справах".
22 липня Прийнято Указ Президента України від 22 липня 1998 року № 810/98 "Про заходи щодо впровадження Концепції адміністративної реформи в Україні".
11 червня Прийнято Указ Президента України від 11 червня 1998 року № 615/98 "Про затвердження Стратегії інтеграції України до Європейського Союзу".
9 червня Набула чинності для України Європейська конвенція про взаємну допомогу в кримінальних справах (1959) та Додатковий протокол (1978) до неї.
21 травня Відповідно до Указу Президента України від 21 травня 1998 року № 493/98 "Про внесення змін до деяких указів Президента України з питань державної реєстрації нормативно-правових актів" на органи юстиції покладено здійснення правової експертизи нормативно-правових актів обласних, Київської та Севастопольської міських та районних державних адміністрацій та їх державну реєстрацію.
11 травня Набув чинності Договір між Україною та Грузією "Про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання".
1 травня Набула чинності для України Рамкова конвенція Ради Європи про захист прав національних меншин.
30 квітня Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 квітня 1998 року № 592 "Про систему органів юстиції", система органів юстиції складається з Міністерства юстиції, Головного управління юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, обласних, Київського та Севастопольськеого міських управлінь юстиції, районних, районних у містах управлінь юстиції, міських (міст обласного значення) управлінь юстиції.
27 квітня Набув чинності Договір між Україною й Азербайджанською Республікою про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання.
23 квітня Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1998 року № 557 "Про Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини" представництво Кабінету Міністрів України в Європейській Комісії з прав людини та Європейському Суді з прав людини, у разі розгляду питань дотримання Україною зобов’язань Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, покладається на Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини.
20 квітня Указом Президента України від 20 квітня 1998 року № 323/98 “Про зміни у складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України призначено начальника управління кадрової роботи в центральному апараті, територіальних підрозділах та судах Міністерства юстиції України Пушенка Олександра Григоровича.
24 березня Відповідно до Закону України від 24 березня 1998 року № 202/98-ВР "Про державну виконавчу службу" в системі органів Міністерства юстиції України створено державну виконавчу службу, яка здійснює виконання рішень судів та інших органів.
6 березня Указом Президента України від 06 березня 1998 року № 172/98 за заслуги у зміцненні законності та правопорядку, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Станік Сузані Романівні - Міністрові юстиції України.
24 лютого Прийнято Указ Президента України від 24 лютого 1998 року № 148/98 "Про забезпечення виконання Угоди про партнерство та співробітництво між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) і вдосконалення механізму співробітництва з Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом)’’.
19 лютого Підписано Договір між Україною та Республікою Узбекистан про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах.
19 лютого Підписано Договір між Україною та Республікою Узбекистан про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання.
18 лютого Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 1998 року № 192 "Про заходи щодо створення системи реєстрації прав на нерухоме та рухоме майно" на Мін’юст покладено функції по створенню системи реєстрації прав на нерухоме та рухоме майно.
26 січня Постановою Кабінету Міністрів України від 26 січня 1998 року № 85 “Про членів колегії Міністерства юстиції” Горбунову Лідію Миколаївну, Пушенка Олександра Григоровича, Тертичного Віталія Григоровича затверджено членами колегії Міністерства юстиції увільнивши від цих обов’язків Скомороху Людмилу Василівну.
16 січня Верховна Рада України ратифікувала Європейську конвенцію про взаємну допомогу в кримінальних справах (1959) та Додатковий протокол (1978) до неї.
15 січня Прийнято Закон України від 15 січня 1998 року № 22/98-ВР "Про Вищу раду юстиції". Відповідно до Закону до складу Вищої ради юстиції за посадою входить Міністр юстиції України.