(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1997 рік

30 грудня Указом Президента України від 30 грудня 1997 року № 1396/97 "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України" затверджено Положення про Міністерство юстиції України. Указом значно розширені повноваження Мін’юсту щодо реалізації державної правової політики та визнано таким, що втратив чинність Указ Президента України від 18.09.1996 р. № 840 "Про Положення про Міністерство юстиції України".
27 листопада Указом Президента України від 27 листопада 1997 року № 1303/97 за вагомі трудові здобутки, особистий внесок у становлення української державності, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Шаніній Євгенії Григорівні - начальникові управління юстиції у Дніпропетровській області.
16 жовтня Підписано Угоду про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Киргизької Республіки.
14 жовтня Підписано Угоду про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Казахстан.
8 жовтня Указом Президента України від 08 жовтня 1997 року № 1128/97 утворено Координаційну раду з питань судово-правової реформи.
4 жовтня Указом Президента України від 04 жовтня 1997 року № 1121/97 за особисті заслуги у зміцненні законності і правопорядку, високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Костуру Тарасу Володимировичу - начальникові Управління юстиції у Львівській області; Нижегородовій Людмилі Олексіївні - першому заступникові начальника управління Міністерства юстиції України; Пушко Надії Василівні - заступникові начальника Управління юстиції у Полтавській області; Рибачок Ларисі Семенівні - начальникові відділу Управління юстиції в місті Києві; Стичинському Броніславу Станіславовичу - заступникові Міністра юстиції України.
2 жовтня Указом Президента України від 02 жовтня 1997 року № 1089/97 "Про Положення про Державну комісію з проведення в Україні адміністративної реформи" затверджено Положення про Державну комісію з проведення в Україні адміністративної реформи.
16 вересня Указом Президента України від 16 вересня 1997 року № 1022/97 "Про день юриста" встановлено професійне свято - День юриста, яке щорічно відзначається 8 жовтня.
16 вересня Прийнято Закон України від 16 вересня 1997 року № 531/97-ВР "Про благодійництво та благодійні організації", яким визначено загальні засади благодійництва, забезпечено правове регулювання відносин у суспільстві, спрямованих на розвиток благодійної діяльності, утвердження гуманізму і милосердя. Закон гарантує державну підтримку її учасникам, створює умови для діяльності благодійних організацій відповідно до законодавства України. На Мін’юст покладено обов’язок державної реєстрації всеукраїнських та міжнародних благодійних організацій.
11 вересня Набула чинності для України Європейська конвенція про захист прав і основних свобод людини (1950), Перший протокол та протоколи № 2, 4, 11 до неї.
1 вересня Набула чинності для України Європейська конвенція про запобігання тортурам та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню.
21 серпня Указом Президента України від 21 серпня 1997 року № 859/97 "Про призначення С. Станік на посаду Міністра юстиції України" Сюзану Романівну Станік призначено Міністром юстиції України.
21 серпня Указом Президента України від 21 серпня 1997 року № 857/97 "Про звільнення С. Головатого з посади Міністра юстиції України" Сергія Петровича Головатого звільнено з посади Міністра юстиції України.
7 липня Прийнято Указ Президента України від 07 липня 1997 року № 620/97 "Про Державну комісію з проведення в Україні адміністративної реформи".
23 червня Підписано Меморандум про співробітництво між Міністерством юстиції України та Федеральним Міністерством юстиції Республіки Австрія.
29 травня Підписано Європейську конвенцію про взаємну допомогу в кримінальних справах (1959) та Додатковий протокол (1978) до неї.
28 травня Указом Президента України від 28 травня 1997 року № 469/97 “Про зміни у складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” начальника управління кадрового забезпечення судів загальної юрисдикції Судового Департаменту Міністерства юстиції України Кирик Ларису Андріївну призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України увільнивши від цих обов’язків Плудьонного Миколу Миколайовича.
24 березня Підписано Договір між Україною та Азербайджанською республікою про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання.
24 березня Підписано Угоду про співробітництво в галузі судової експертизи між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Азербайджанської республіки.
19 березня Прийнято Указ Президента України від 19 березня 1997 року № 241/97 "Про заходи щодо забезпечення конституційних прав на звернення".
17-18 березня Відбулася Міжнародна наукова конференція "Майбутнє правової системи України".
13-14 лютого Відбувся офіційний візит Президента Грузії Едуарда Шеварднадзе в Україну. В ході візиту підписано Договір між Україною та Грузією про передачу осіб, засуджених до позбавлення волі, для подальшого відбування покарання.