(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1996 рік

13 грудня Відповідно до Указу Президента України від 13 грудня 1996 року № 1207/96 "Про опублікування актів законодавства України в інформаційному бюлетені "Офіційний вісник України", з метою оперативного і повного забезпечення правовою інформацією органів державної влади, підприємств, установ і організацій, доведення актів законодавства України до відома громадян, на Міністерство юстиції України покладено функції засновника і видавця інформаційного бюлетеня "Офіційний вісник України".
4 грудня Набув чинності Договір між Україною та Монголією про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.
20 листопада Прийнято Указ Президента України від 20 листопада 1996 року № 1105/96 "Про заходи щодо підготовки кадрів військової юстиції та організації науково-дослідних робіт у галузі військового законодавства".
4 листопада Підписано Договір про співробітництво в галузі судової експертизи між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Грузії.
29 жовтня Указом Президента України від 29 жовтня 1996 року № 1009/96 “Про зміни у складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” начальника управління кадрів Міністерства юстиції України Полудьонного М.М. призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України увільнивши від цих обов’язків Пінчука О.І.
5 жовтня Указом Президента України від 05 жовтня 1996 року № 933/96 за особисті заслуги у зміцненні законності і правопорядку, захисті прав громадян, високий професіоналізм та з нагоди відзначення в Україні "Відкриття Року Права - 1996" почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Плескач Людмилі Петрівні - радникові Міністра юстиції України; Тонконогу Миколі Павловичу - начальникові управління Міністерства юстиції України; Цап Ользі Петрівні - завідувачці Трускавецької державної нотаріальної контори, Львівська область.
23 вересня Підписано Договір між Україною та Канадою про взаємну правову допомогу в кримінальних справах.
2 жовтня Прийнято Закон України від 02 жовтня 1996 року № 393/96-ВР "Про звернення громадян".
18 вересня Указом Президента України від 18 вересня 1996 року № 840 "Про Положення про Міністерство юстиції України" затверджено Положення про Міністерство юстиції України.
12 липня Набув чинності Договір між Україною та Латвійською Республікою про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.
12 липня Указом Президента України від 12 липня 1996 року № 542/96 "Про призначення С. Головатого Міністром юстиції України" Міністром юстиції України призначено Сергія Петровича Головатого.
27 червня Прийнято Указ Президента України від 27 червня 1996 року № 468/96 "Про Єдиний державний реєстр нормативних актів". Відповідно до Указу на Мін’юст покладено функції щодо створення та ведення даного реєстру та здійснення програми правової інформатизації в державі.
17 травня Набув чинності Договір між Україною та Естонською Республікою про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.
17 березня Відбулась Міжнародна науково-практична конференція молодих юристів "Майбутнє правової системи України".
29 лютого Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 29 лютого 1996 року №468/96 "Про державну підтримку видання Юридичної енциклопедії".
22 січня Указом Президента України від 22 січня 1996 року № 73/96 "Про видання збірників актів законодавства України" функції офіційного видавця збірників актів законодавства України покладено на Міністерство юстиції України, а також доручено Кабінету Міністрів України внести пропозиції щодо запровадження в Україні єдиного реєстру нормативних актів.
11 січня Відбувся Міжнародний юридичний форум "Нова Конституція України - шлях до утвердження української державності".