(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1995 рік

28 листопада Указом Президента України від 28 листопада 1995 року № 1094/95 “Про зміни у складі Вищої кваліфікаційної комісії суддів України” начальника управління кадрів Міністерства юстиції України Пінчука О.І. призначено членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України увільнивши від цих обов’язків Цупренка П.Г.
10 листопада Під час перебування в Харкові Президент України Леонід Кучма взяв участь у відзначенні 75-річчя Національної юридичної академії.
7 жовтня Указом Президента України від 07 жовтня 1995 року № 923/95 за значні особисті заслуги у зміцненні законності, вдосконалення юридичної практики та високий професіоналізм почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Головатому Сергію Петровичу - Міністру юстиції України; Никончук Аллі Опанасівні - начальникові Управління юстиції у Житомирській області; Чернишу Володимиру Миколайовичу - першому заступникові Міністра юстиції України; Якименко Валентині Онисимівні - завідуючій Першою київською державною нотаріальною конторою.
27 вересня Указом Президента України від 27 вересня 1995 року № 886/95 "Про призначення С. Головатого Міністром юстиції України" Міністром юстиції України призначено Сергія Петровича Головатого.
27 серпня З метою вдосконалення правової роботи в сфері суспільного виробництва, створення правових і організаційних основ для ефективної діяльності юридичної служби щодо забезпечення законності в роботі міністерства, іншого центрального органу державної виконавчої влади, запобігання порушенням прав і законних інтересів підприємств, установ, організацій, Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову від 27 серпня 1995 року № 690 "Про Загальне положення про юридичну службу міністерства, іншого центрального органу державної виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації".
7 серпня Указом Президента України від 07 серпня 1995 року № 712/95 "Про увільнення В. Онопенка з посади Міністра юстиції України" Василя Васильовича Онопенка звільнено з посади Міністра юстиції України.
4 серпня Підписано Декларацію про наміри щодо співробітництва в рамках реформи юстиції України та у сфері надання правової допомоги у цивільних та кримінальних справах між Міністерством юстиції України та Департаментом юстиції і поліції Швейцарської Конфедерації.
27 червня Підписано Договір між Україною й Монголією про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.
19 червня Прийнято Указ Президента України від 19 червня 1995 року № 458/95 "Про заходи щодо здійснення правової реформи в Україні".
29 травня Постановою Кабінету Міністрів України від 29 травня 1995 року № 366 "Про Програму правової освіти населення", затверджено Програму правової освіти та Положення про Всеукраїнську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення. Також на Мін’юст і його місцеві органи покладено координацію діяльності міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, підприємств, установ та організацій з правової освіти населення.
24 травня Набув чинності Договір між Україною й Республікою Молдова про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.
23 травня У ході візиту підписано Договір між Україною й Латвійською Республікою про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.
6 травня Відбувся позачерговий з’їзд Спілки юристів України.
14 квітня Набула чинності для України Конвенція про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах держав-учасниць СНД.
15 лютого Підписано Договір між Україною й Естонською Республікою про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.
8 лютого Підписано Угоду про обмін правовою інформацією між Урядом України і Урядом Російської Федерації.
25 січня Прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 25 січня 1995 року № 52 "Про розширення мережі науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції".
9-10 січня Відбувся офіційний візит Президента України Леоніда Кучми в Грузію. Підписано Договір між Україною й Республікою Грузія про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.