(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1994 рік

16 листопада Прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 1994 року № 780 "Про питання Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України".
16 листопада Прийнято Постанову Кабінету Міністрів України від 16 листопада 1994 року № 778 "Про затвердження Положення про Координаційну раду з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України".
22 жовтня Президент України Леонід Кучма взяв участь в урочистій церемонії з приводу "Відкриття Року Права" в Україні. У Києві відбувся Світовий конгрес українських юристів.
4 серпня Набув чинності Договір між Україною й Республікою Польща про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.
29 червня Указом Президента України від 29 червня 1994 року № 346/94 за значний особистий внесок у зміцнення законності і правопорядку почесне звання "Заслужений юрист України" присвоєно Василевській Ніні Павлівні - старшому державному нотаріусові Краснолуцької державної нотаріальної контори, Луганська область; Леванчуку Олексію Миколайовичу - начальникові управління юстиції Хмельницької обласної державної адміністрації .
18 травня Прийнято Указ Президента України від 18 травня 1994 року № 236/94 "Про управління юстиції Міністерства юстиції України".
29 квітня Указом Президента України від 29 квітня 1994 року № 198/94 "Про вдосконалення роботи з підготовки законопроектів та проведення правової реформи" на Мін'юст покладено забезпечення вдосконалення розробки основних питань державної правової політики, проектів актів законодавства з питань розвитку суспільства і держави, наукового їх обгрунтування, координації діяльності центральних органів державної виконавчої влади, наукових установ та вищих навчальних закладів у галузі підготовки законопроектів. Відповідно до поставлених завдань при Мін'юсті створено Центр правової реформи і законопроектних робіт.
25 лютого Відповідно до Закону України від 25 лютого 1994 року № 4038-ХІІ "Про судову експертизу" Мін'юст здійснює експертне забезпечення правосуддя.
5 березня У Харкові відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція провідних юристів.
24 лютого Відповідно до Закону України від 24 лютого 1994 року № 4017-ХІІ "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про судоустрій Української РСР" Мін'юст проводить роботу з кадрами судів по підвищенню їх кваліфікації, здійснює організаційне забезпечення виконання рішень, ухвал і постанов судів у цивільних справах, у справах про адміністративні правопорушення і вироки у кримінальних справах щодо майнових стягнень, організовує матеріально-технічне забезпечення діяльності судів, подає разом з Головою Верховного Суду України пропозиції про присвоєння звань військовим суддям тощо.