(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1993 рік

24 грудня Законом України від 24 грудня 1993 року № 3807-ХІІ "Про органи реєстрації актів громадянського стану" значно розширено функції Мін’юсту щодо здійснення контролю за діяльністю органів реєстрації актів громадянського стану та надання їм допомоги.
22 грудня Прийнято Закон України від 22 грудня 1993 року № 3768-ХІІ ’’Про порядок введення в дію Закону України "Про міжнародні договори".
20 грудня Набув чинності Договір між Україною й Китайською Народною Республікою про правову допомогу в цивільних та кримінальних справах.
13 грудня Підписано Договір між Україною й Республікою Молдова про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.
10 грудня У Києві розпочала роботу установча конференція української секції Міжнародного товариства прав людини (МТПЛ).
11 листопада Прийнято Постанову Президії Верховної Ради України від 11 листопада 1993 року № 3572-ХІІ "Про внесення змін і доповнень до Постанови Президії Верховної Ради України "Про благодійні фонди". Відповідно до Постанови розроблено тимчасові правила реєстрації благодійних фондів. Мін’юст розпочав реєстрацію благодійних фондів.
8 жовтня Указом Президента України від 8 жовтня 1993 року № 436/93 “Про Міністра юстиції України” Міністром юстиції України призначено Онопенка Василя Васильовича.
8 жовтня У Києві завершила роботу науково-практична конференція "Правова система України: теорія і практика".
5 жовтня Постановою Верховної Ради України від 05 жовтня 1993 року № 3487-ХІІ "Про затвердження кандидатури на посаду Міністра юстиції України" Міністром юстиції України призначено Василя Васильовича Онопенка.
23 вересня Прийнято Постанову Президії Верховної Ради України від 23 вересня 1993 року № 3469-ХІІ "Про співробітництво України з Комісією Європейського Співтовариства й Німеччиною в питаннях правової реформи".
2 вересня Відповідно до Закону України від 02 вересня 1993 року № 3425-ХІІ "Про нотаріат" на Мін’юст покладено організаційне забезпечення діяльності нотаріату в державі, видачу і анулювання відповідних свідоцтв державним і приватним нотаріусам, організацію державних нотаріальних архівів.
23 липня Указом Президента України від 23 липня 1993 року № 275/93 "Про Академію правових наук України" засновано Академію правових наук України як вищу галузеву наукову установу.
7 липня Підписано Договір між Україною й Литовською Республікою про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.
16 червня Постановою Кабінету Міністрів України від 16 червня 1993 року № 452 “Про затвердження членів колегії Міністерства юстиції” членами колегії Міністерства юстиції затверджено Гашицького Олександра Васильовича, Лукашову Надію Павлівну, Пінчука Олександра Івановича, Тонконога Миколу Павловича.
8 червня Відбувся Всеукраїнський з’їзд правників-міжнародників. Створено Всеукраїнську асоціацію міжнародного права.
24 травня Розпочався офіційний візит Президента Польщі Леха Валенси в Україну. В перебігу візиту підписано Договір між Україною й Республікою Польща про правову допомогу і правові відносини у цивільних та кримінальних справах.
21 квітня У Києві розпочала роботу Міжнародна юридична конференція "Правові основи бізнесу в західних країнах".
26 лютого Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року № 145 "Про порядок реєстрації філіалів, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні" на Мін’юст покладено здійснення реєстрації філіалів, відділень, представництв та інших структурних осередків громадських (неурядових) організацій зарубіжних держав в Україні.
26 лютого Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 року №144 "Про порядок реєстрації символіки об’єднань громадян" на Мін’юст покладено реєстрацію символіки зареєстрованих об’єднань громадян та ведення відповідного Реєстру.
5 лютого Верховною Радою України ратифіковано Договір між Україною й Китайською Народною Республікою про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.
22 січня У рамках СНД підписано Конвенцію про правову допомогу й правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах.