(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1992 рік

28 грудня Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 733 “Про призначення Шевчука П.І. заступником Міністра юстиції України” заступником Міністра юстиції України призначено Шевчука Петра Івановича.
19 грудня Відповідно до Закону України від 19 грудня 1992 року № 2887-ХІІ "Про адвокатуру" на Мін’юст покладено здійснення державної реєстрації адвокатських об’єднань.
19 листопада Прийнято Постанову Президії Верховної Ради України від 19 листопада 1992 року № 2799-ХІІ "Про мережу районних (міських) народних судів України та число народних суддів".
30 жовтня Підписано Договір про правову допомогу у цивільних та кримінальних справах між Україною і Китайською Народною Республікою.
27 жовтня Указом Президента України від 27 жовтня 1992 року № 542/92 "Про Міністра юстиції України" Міністром юстиції України призначено Василя Васильовича Онопенка.
18 жовтня Розпочав роботу 1-й Світовий конгрес українських юристів.
3 жовтня Відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493/92 "Про державну реєстрацію нормативних актів міністерств та інших органів державної виконавчої влади" на Мін’юст покладено державну реєстрацію нормативних актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, які стосуються прав, свобод і законних інтересів громадян або мають міжвідомчий характер.
16 червня Відповідно до Закону України від 16 червня 1992 року № 2460-ХІІ "Про об’єднання громадян" на Мін’юст покладено функції легалізації політичних партій, всеукраїнських та міжнародних об’єднань громадян, що діють на території України; контроль за дотримання ними положень Статуту; ведення реєстру зареєстрованих об’єднань громадян.
4 травня Указом Президента України від 04 травня 1992 року № 290/92 "Про міністерство України" визначено функціональні напрямки діяльності міністерства як центрального органу державної влади в умовах переходу до ринку.
28 квітня Постановою Верховної Ради України від 28 квітня 1992 року № 2296-ХІІ схвалено Концепцію судово-правової реформи в Україні.
21 квітня Розпорядженням Президента України від 21 квітня 1992 року № 67 зупинено дію Указу Президента України від 20 березня 1992 року № 173 „Про призначення Міністра юстиції України" в частині призначення Кампо Володимира Михайловича Міністром юстиції України до прийняття відповідного рішення Верховною Радою України
20 березня Указом Президента України від 20 березня 1992 року № 173 „Про призначення Міністра юстиції України" Кампо Володимира Федоровича призначено Міністром юстиції України, увільнивши від цих обов’язків Бойка Віталія Федоровича.
2 березня Постановою Президії Верховної Ради України від 2 березня 1992 року № 2162-XII “Про Комісію по проведенню судово-правової реформи в Україні” створено Комісію по проведенню судово-правової реформи в Україні. У складі комісії затверджено Міністра юстиції України Бойка Віталія Федоровича та заступника Міністра юстиції України Онопенка Василя Васильовича.
29 лютого Указом Президента України від 29 лютого 1992 року № 118 "Про організаційне, кадрове і матеріально-технічне забезпечення військових трибуналів в Україні" на Мін’юст покладено організаційне і кадрове забезпечення військових трибуналів Збройних Сил України та стратегічних збройних сил Співдружності Незалежних Держав, тимчасово дислокованих на території України.
21 лютого Указом Президента України від 21 лютого 1992 року № 93/92 "Про забезпечення діяльності органів спеціальної юстиції" на Мін’юст покладено організаційне забезпечення судів, які здійснюють правосуддя на особливо режимних об’єктах.
21 лютого За участю Президента України Леоніда Кравчука проведено "круглий стіл" представників партій та інших суспільно-політичних організацій держави.