(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

1991 рік

28 грудня Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1991 року № 386 "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України" затверджено Положення про Міністерство юстиції України та визнано такою, що втратила чинність, постанову Ради Міністрів УРСР від 4 вересня 1972 року № 416 "Про затвердження Положення про Міністерство юстиції Української РСР".
26 грудня У Києві відбувся 1-й з’їзд суддів України.
15 листопада Постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1991 року № 320 “Про заступників Міністра юстиції України”:
  • першим заступником Міністра юстиції України призначено Стефанюка Володимира Сергійовича, увільнивши його від обов’язків заступника Міністра юстиції України;
  • заступником Міністра юстиції України призначено Онопенка Василя Васильовича.
5 червня Постановою Верховної Ради Української РСР від 5 червня 1991 року № 1149-ХІІ „Про призначення Міністра юстиції Української РСР" Бойка Віталія Федоровича призначено Міністром юстиції Української РСР.