(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

2011 рік

30 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 30 грудня 2011 року № 3660/5 «Про затвердження Порядку присвоєння кваліфікаційних класів судових експертів працівникам науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції України».
30 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 30 грудня 2011 року № 3659/5 «Про затвердження Типового порядку обробки персональних даних у базах персональних даних».
28 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 28 грудня 2011 року № 3629/5 «Про затвердження Змін до Положення про Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень».
28 грудня Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1379 «Про затвердження плану заходів на 2012 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» затверджено план заходів на 2012 рік із запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму. Міністерство юстиції прийме участь у реалізації плану заходів.
28 грудня Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 «Про затвердження Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги» затверджено Порядок і умови проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги. Згідно з Порядком на Міністерство юстиції та головні управління юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі покладено функції по проведенню конкурсу з відбору адвокатів для надання безоплатної вторинної правової допомоги.
26 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 26 грудня 2011 року № 3601/5 «Про затвердження форм рішень державного реєстратора прав на нерухоме майно та вимог до їх оформлення».
26 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України, Пенсійного фонду України від 26 грудня 2011 року № 3594/5/189 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Міністерства юстиції України, Пенсійного фонду України від 17.03.2004 № 25/5/39».
26 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 26 грудня 2011 року № 3593/5 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної виконавчої служби та органів Пенсійного фонду України».
26 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 26 грудня 2011 року № 3596/5 «Про затвердження Положення про відомчу заохочувальну відзнаку Міністерства юстиції України – нагрудний знак «За заслуги у розвитку судової експертизи».
22 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 22 грудня 2011 року № 3568/5 «Про внесення зміни до Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі».
19 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 19 грудня 2011 року № 3539/5 «Про затвердження Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення».
19 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 19 грудня 2011 року № 3544/5 «Про затвердження Порядку надання інформації Пенсійним фондом України на запити органів державної виконавчої служби».
19 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 19 грудня 2011 року № 3548/5 «Про затвердження Порядку особистого прийому громадян у Державній службі України з питань захисту персональних даних».
15 грудня У місті Парижі (Франція) Міністр юстиції України Олександр Лавринович прийняв участь у засіданні Моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи. Олександр Лавринович поінформував членів Комітету про реформи, що здійснюються в України, та відповів на їх запитання.
12 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 року № 3502/5 «Про затвердження Порядку прийняття і розгляду заяв про внесення змін до запису та заяв про скасування запису Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».
12 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 року № 3503/5 «Про затвердження форми та опису відмітки державного реєстратора прав на нерухоме майно на заставній».
12 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 року № 3505/5 «Про затвердження Інструкції про особливості здійснення судово-експертної діяльності атестованими судовими експертами, що не працюють у державних спеціалізованих експертних установах».
12 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 грудня 2011 року № 3508/5 «Про внесення змін до Порядку перевірки організації нотаріальної діяльності державних і приватних нотаріусів та виконання ними правил нотаріального діловодства».
9 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 9 грудня 2011 року № 3496/5 «Про умови оплати праці працівників Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства і Науково-дослідного, проектно-конструкторського та технологічного інституту макрографії на основі Єдиної тарифної сітки».
9 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 9 грудня 2011 року № 3497/5 «Про умови оплати праці працівників установ страхового фонду документації на основі Єдиної тарифної сітки».
7 грудня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 7 грудня 2011 року № 3479/5 «Про внесення змін до Положення про відомчу заохочувальну відзнаку Міністерства юстиції України – нагрудний знак «За сумлінну службу в органах державної виконавчої служби».
7 грудня У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Головою представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою. У ході зустрічі сторони обговорили питання реформ у сфері публічної служби та кримінальної юстиції, технічної допомоги Європейського Союзу в реалізації окремих реформ.
6 грудня У приміщенні Міністерства юстиції України в рамках оціночного візиту експертів комітету Ради Європи з питань запобігання тортурам відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича, Голови Державної пенітенціарної служби України Олександра Лісіцкова з Президентом комітету Ради Європи з питань запобігання тортурам Летіфом Хусейновим. У ході зустрічі Летіф Хусейнов повідомив, що звіт за результатами оціночного візиту до України буде оприлюднений навесні 2012 року. Також сторони висловили упевненість, що співпраця України з Комітетом Ради Європи з питань запобігання тортурам матиме позитивні наслідки.
5 грудня Указом Президента України від 5 грудня 2011 року № 1098 «Про внесення змін до Указу Президента України від 14 грудня 2010 року № 1124» до складу делегації України для участі у переговорах між Україною та Європейською організацією з питань юстиції щодо підготовки проекту Угоди між Україною та Європейською організацією з питань юстиції уведено Руду Людмилу Романівну – заступника начальника управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги – начальник відділу Департаменту міжнародного права та співробітництва.
30 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 30 листопада 2011 року № 3430/5 «Про затвердження Розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитом на інформацію, розпорядником якої є Міністерство юстиції України, та порядку відшкодування цих витрат».
28 листопада Постановою Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 року № 1205 «Про заходи щодо підготовки і проведення Всеукраїнського перепису населення» утворено Міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення та затверджено Положення про Міжвідомчу комісію з питань сприяння проведенню Всеукраїнського перепису населення. До складу Комісії введено першого заступника (заступника) Міністра юстиції за посадою.
25 листопада У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Міністром юстиції Російської Федерації Олександром Коноваловим. У ході зустрічі висловлено зацікавленість в розвитку взаємовідносин у рамках укладеної в 1998 році Угоди про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Російської Федерації.
24 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 24 листопада 2011 року № 3380/5 «Про деякі питання доступу банків до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».
24 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 24 листопада 2011 року № 3381/5 «Про внесення змін до пункту 1.4 Положення про Державний реєстр друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності».
24 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 24 листопада 2011 року № 3382/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 19.12.2008 № 2226/5».
23 листопада У приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Комісаром Ради Європи по правах людини Томасом Хаммарбергом. У ході зустрічі сторони обговорили плани реформування в Україні кримінального законодавства, а також законодавства про прокуратуру та адвокатуру.
22 листопада Розпорядження Президента України від 22 листопада 2011 року № 362/2011-рп «Про робочу групу з питань реформування прокуратури та адвокатури» утворено робочу групу з питань реформування прокуратури та адвокатури та затверджено її персональний склад. У складі групи затверджено Міністра юстиції Лавриновича Олександра Володимировича.
22 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 22 листопада 2011 року № 3361/5 «Про затвердження Інструкції про порядок надання засудженим короткочасних виїздів за межі установ виконання покарань».
18 листопада Указом Президента України від 18 листопада 2011 року № 1046 «Про склад Комісії з питань попередження катувань» затверджено склад Комісії з питань попередження катувань. Виконавчим секретарем Комісії затверджено Лутковську Валерію Володимирівну – Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.
15 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 15 листопада 2011 року № 3327/5 «Про умови оплати праці працівників архівних установ на основі Єдиної тарифної сітки».
14 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 листопада 2011 року № 3325/5 «Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової освіти».
14 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 листопада 2011 року № 3319/5 «Про затвердження Порядку ведення архіву реєстраційних справ».
11 листопад Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 11 листопада 2011 року № 3305/5 «Про затвердження Типового стандарту надання адміністративної послуги з видачі довідок з Єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство».
11 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 11 листопада 2011 року № 3306/5 «Про затвердження Порядку вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування».
10 листопада У рамках офіційного візиту до України Міністра закордонних справ Румунії Теодора Баконскі підписано Угоду про співробітництво між міністерствами юстиції двох країн.
8 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 8 листопада 2011 року № 3284/5 «Про внесення змін до Положення про Головні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі».
8 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 8 листопада 2011 року № 3285/5 «Про затвердження Стандарту надання адміністративної послуги з видачі, переоформлення та видачі дубліката ліцензії на провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)».
8 листопада У приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Надзвичайним та Повноважним послом Республіки Азербайджан в Україні Ейнуллою Мадатлі. У ході зустрічі сторони висловили обопільну згоду щодо актуальності розвитку двосторонньої договірно-правової бази та розвитку міжвідомчого співробітництва.
7 листопада Прийнято наказ Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства юстиції України від 7 листопада 2011 року № 429/831/769/3279/5 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів соціального патронажу звільнених осіб».
2-5 листопада У місті Києві пройшла українсько-російсько-німецька конференція «Стан та реформи нотаріального права». Захід було організовано спільно, з німецького боку - Федеральною нотаріальною палатою, Німецькою спілкою нотаріусів, з української сторони – Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою, Нотаріальною палатою України та Академією нотаріату України, з російського боку – Адміністрацією Президента Російської Федерації, Мін’юстом та Федеральною нотаріальною палатою.
2 листопада Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 2 листопада 2011 року № 3255/5 «Про затвердження Порядку складання та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Державна виконавча служба України».
27 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 27 жовтня 2011 року № 3231/5 «Про затвердження Порядку особистого прийому громадян у Державній виконавчій службі України».
26 жовтня Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1078 «Про утворення Консультативної ради з питань поліпшення соціального захисту ветеранів війни» утворено Консультативну раду з питань поліпшення соціального захисту ветеранів війни, затверджено Положення про Консультативну раду з питань поліпшення соціального захисту ветеранів війни. До складу консультативної ради введено директора департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України за посадою.
26 жовтня Постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1112 «Про утворення Консультативної ради з питань поліпшення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» утворено Консультативну раду з питань поліпшення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджено Положення про Консультативну раду з питань поліпшення соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. До складу консультативної ради введено директора департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України за посадою.
26 жовтня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1048-р «Про затвердження складу представників сторони органів виконавчої влади у Національній тристоронній соціально-економічній раді» затверджено склад представників сторони органів виконавчої влади у Національній тристоронній соціально-економічній раді. У складі ради затверджено помічника Міністра юстиції Солодку Інну Василівну.
26 жовтня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1076-р «Про затвердження плану заходів щодо реформування системи надання адміністративних послуг» затверджено план заходів щодо реформування системи надання адміністративних послуг. Міністерство юстиції прийме участь у реалізації плану заходів щодо реформування системи надання адміністративних послуг.
25 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 25 жовтня 2011 року № 3221/5 «Про внесення змін до Положення про умови і порядок проведення тендерів (конкурсів) з визначення спеціалізованих організацій для реалізації арештованого державними виконавцями майна».
20 - 21 жовтня У місті Києві за ініціативи Посольства Франції в Україні відбувся регіональний семінар «Правова допомога в Південно-Східній Європі».
У заході брали участь експерти з України, Албанії, Боснії і Герцеговини, Болгарії, Хорватії, Македонії, Молдови, Румунії та Сербії. Семінар відбувся в рамках серії регіональних конференцій з питань прав людини для країн Південно-Східної Європи та мав на меті обговорення існуючих систем юридичної допомоги й труднощів у застосуванні цих систем в указаних країнах.
14 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3174/5 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 13.05.2008 № 54».
14 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3175/5 «Про затвердження Положення про здійснення державного нагляду за дотриманням законодавства у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
14 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3176/5 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)».
14 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3177/5 «Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)».
14 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3178/5 «Про затвердження форм реєстраційних карток».
14 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року № 3179/5 «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 20.04.2007 № 54».
12 жовтня Постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1072 «Про затвердження Порядку інформування Національного агентства з питань державної служби про осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнені у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення» затверджено Порядок інформування Національного агентства з питань державної служби про осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які звільнені у зв’язку з притягненням до відповідальності за корупційне правопорушення. Згідно з порядком інформування Національне агентство з питань державної служби та Міністерство юстиції проводять щоквартально звірку переліку осіб з відомостями, що містяться в Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення. Порядок проведення звірки встановлюється Мін’юстом та Нацдержслужбою.
12 жовтня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 року № 1039-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» затверджено план заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні. Міністерство юстиції прийме участь у реалізації плану заходів щодо реалізації Концепції розвитку кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні.
8 жовтня Указом Президента України від 8 жовтня 2011 року № 970 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня юриста» за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, зміцнення законності та правопорядку, багаторічну самовіддану працю та високий професіоналізм:
  • орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено:
    Павлюка Івана Івановича - завідувача Верховинської районної державної нотаріальної контори, Івано-Франківська область;
  • орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено:
    Головченко Людмилу Миколаївну – начальника Управління експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України;
    Шиманську Любов Вікторівну – заступника начальника управління – начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Петриківського районного управління юстиції, Дніпропетровська область;
  • присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України» Запорожець Ірині Григорівні – начальникові Головного управління юстиції у Луганській області.
8 жовтня Указом Президента України від 8 жовтня 2010 року № 970 «Про відзначення державними нагородами України з нагоди Дня юриста» за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, зміцнення законності та правопорядку, багаторічну самовіддану працю та високий професіоналізм:
орденом «За заслуги» ІІІ ступеня нагороджено:
Павлюка Івана Івановича – завідувача Верховинської районної державної нотаріальної контори, Івано-Франківська область;
орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено:
Головченко Людмилу Миколаївну – начальника Управління експертного забезпечення правосуддя Міністерства юстиції України;
Шиманську Любов Вікторівну – заступника начальника управління – начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану Петриківського районного управління юстиції, Дніпропетровська область;
почесне звання «Заслужений юрист України» присвоєно:
Запорожець Ірині Григорівні – начальникові Головного управління юстиції у Луганській області;
Ляшенко Григорію Миколайовичу – начальникові Чорноморського районного управління юстиції Автономної Республіки Крим.
6 жовтня Міністр юстиції Олександр Лавринович підписав угоду про співробітництво національних органів юстиції України та Грецької Республіки.
5 жовтня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2011 року № 981-р «Про забезпечення підготовки та проведення 2-го Українсько-Російського міжрегіонального економічного форуму «Науково-технічне співробітництво регіонів та міжрегіональна виробнича кооперація» затверджено склад Організаційного комітету з підготовки та проведення 2-го Українсько-Російського міжрегіонального економічного форуму «Науково-технічне співробітництво регіонів та міжрегіональна виробнича кооперація». У складі Оргкомітету затверджено першого заступника Міністра юстиції за посадою.
4 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 4 жовтня 2011 року № 3117/5 «Про затвердження Порядку погодження Міністерством юстиції України планів санації та мирових угод».
3 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 3 жовтня 2011 року № 3100/5 «Про внесення змін до Правил ведення нотаріального діловодства».
3 жовтня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 3 жовтня 2011 року № 3105/5 «Про внесення зміни до наказу Міністерства юстиції України від 29.12.2010 № 3376/5».
27 вересня Указом Президента України від 27 вересня 2011 року № 929 «Про внесення змін до Указів Президента України від 24 лютого 1998 року № 148 та від 11 червня 1998 року № 615» визначено, що одним із заступників Голови Української частини Ради з питань співробітництва між Україною та Європейськими Співтовариствами (Європейським Союзом) є за посадою Міністр юстиції України.
27 вересня Указом Президента України від 27 вересня 2011 року № 950 «Про Комісію з питань попередження катувань» затверджено Положення про Комісію з питань попередження катувань. Зазначеним Положенням визначено, що виконавчим секретарем Комісії є за посадою Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.
27 вересня Розпорядженням Президента України від 27 вересня 2011 року № 288 «Про делегацію України для участі у переговорах між Україною та Королівством Марокко щодо підготовки проекту Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у кримінальних справах» утворено делегацію України для участі у переговорах між Україною та Королівством Марокко щодо підготовки проекту Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у кримінальних справах. Главою делегації визначено Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини – Лутковську Валерію Володимирівну.
До складу делегації введено заступника начальника Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги – начальника відділу Департаменту міжнародного права та співробітництва – Руду Людмилу Романівну.
27 вересня Розпорядженням Президента України від 27 вересня 2011 року № 287 «Про делегацію України для участі у переговорах між Україною та Королівством Марокко щодо підготовки проекту Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у цивільних справах» утворено делегацію України для участі у переговорах між Україною та Королівством Марокко щодо підготовки проекту Договору між Україною та Королівством Марокко про правову допомогу у цивільних справах. Главою делегації визначено Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини – Лутковську Валерію Володимирівну.
До складу делегації введено заступника начальника Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги – начальника відділу Департаменту міжнародного права та співробітництва – Руду Людмилу Романівну.
27 вересня Розпорядженням Президента України від 27 вересня 2011 року № 286 «Про делегацію України для участі у переговорах між Україною та Гонконгом, Спеціальним Адміністративним Районом Китайської Народної Республіки, щодо підготовки проекту Угоди між Україною та Гонконгом, Спеціальним Адміністративним Районом Китайської Народної Республіки, про передачу засуджених осіб» утворено делегацію України для участі у переговорах між Україною та Гонконгом, Спеціальним Адміністративним Районом Китайської Народної Республіки, щодо підготовки проекту Угоди між Україною та Гонконгом, Спеціальним Адміністративним Районом Китайської Народної Республіки, про передачу засуджених осіб. Главою делегації визначено Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини – Лутковську Валерію Володимирівну.
До складу делегації введено:
- начальника відділу Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного права та співробітництва – Пилипчук Світлану Анатоліївну;
- заступника начальника Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги – начальника відділу Департаменту міжнародного права та співробітництва – Руду Людмилу Романівну.
26 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 26 вересня 2011 року № 3081/5 «Про внесення змін до Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової роботи».
21 вересня Постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 2011 року № 1014 «Про затвердження складу Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі» затверджено склад Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі. У складі комісії затверджено директора департаменту цивільного, фінансового законодавства та законодавства з питань земельних відносин Міністерства юстиції України Ференс Олену Миколаївну.
21 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 21 вересня 2011 року № 3047/5 «Про затвердження Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги».
20-21 вересня У місті Києві в рамках головування України в Комітеті Міністрів Ради Європи відбулась міжнародна конференція на тему: «Роль превенції в заохоченні та захисті прав людини». Участь в конференції прийняли Комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммарберг, Голова Генерального директорату Ради Європи з прав людини та правових питань Філіп Буайя, Голова комітету Ради Європи з питань запобігання тортурам Лятіф Гусейнов, Голова Комітету з юридичних питань та прав людини Парламентської асамблеї Ради Європи Крістос Пургурідес, Голова Європейської комісії проти расизму та нетерпимості Нілс Музніекс та інші представники інституцій Ради Європи, зокрема, представники Комітету Міністрів Ради Європи, Європейського суду з прав людини, а також міністри юстиції країн Європи.
Під час конференції обговорювались механізми попередження порушень прав людини на національному рівні, виконання рішень Європейського суду з прав людини, питання реформування Європейського суду, питання ролі міжнародних органів та актів у попередженні порушень прав людини, зокрема в контексті діяльності Комітету із запобігання катуванням та нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню, Європейського комітету із соціальних прав, Європейської комісії проти расизму та нетерпимості.
В рамках конференції у приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммарбергом.
16 вересня Розпорядженням Президента України від 16 вересня 2011 року № 282 «Про утворення Робочої групи з підготовки та проведення Всеукраїнської наради з питань захисту прав дитини» утворено Робочу групу з підготовки та проведення Всеукраїнської наради з питань захисту прав дитини. У складі Робочої групи затверджено директора Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України Панченко Аліну Михайлівну.
15 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 15 вересня 2011 року № 3018/5 «Про затвердження Положення про Єдину базу даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство».
15 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 15 вересня 2011 року № 3021/5 «Про затвердження Порядку розгляду питань, пов’язаних з погодженням кандидатур для зайняття посад начальників відділів (завідувачів секторів) головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, що забезпечують реалізацію повноважень у сфері банкрутства».
14 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 14 вересня 2011 року № 3009/5 «Про затвердження Положення про Комісію Міністерства юстиції України з розгляду питань про анулювання ліцензій на провадження діяльності арбітражних керуючих
(розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)».
14 вересня У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Президентом Європейської Народної партії Вільфредом Мартенсом. Під час зустрічі сторонами були обговорені питання реалізації в Україні судової реформи, реформування виборчого законодавства, конституційного процесу в Україні, у тому числі в контексті розподілу владних повноважень між гілками влади тощо.
13 вересня У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з президентом Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного союзу нотаріату Мішелем Мерлотті. Зустріч відбулась за ініціативи Міжнародного союзу нотаріату. У ході зустрічі сторони обговорили хід реформування нотаріату в Україні, розвиток та змін законодавства, що регулюють діяльність нотаріату в країні.
12 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12.09.2011 № 2093/5 «Про затвердження положень про відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства юстиції України – нагрудний знак «За заслуги» та Почесну грамоту Міністерства юстиції України».
12 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12.09.2011 № 2094/5 «Про затвердження Положення про систему підготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)».
9 вересня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 9 вересня 2011 року № 2089/5 «Про затвердження форм подання арбітражними керуючими інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, та Інструкції щодо їх заповнення».
5 вересня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2011 року № 886-р «Про утворення міжвідомчої робочої групи з розроблення проекту програми реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України"» утворено міжвідомчу робочу групу з розроблення проекту програми реформування Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України". До складу робочої групи введено першого заступника Міністра юстиції України Ємельянову Інну Іванівну.
2 вересня Розпорядженням Президента України від 2 вересня 2011 року № 270/2011 – рп «Про персональний склад Міжвідомчої координаційної комісії Антитерористичного центру при Службі безпеки України» затверджено персональний склад Міжвідомчої координаційної комісії Антитерористичного центру при Службі безпеки України. До складу Міжвідомчої координаційної комісії введено помічника Міністра юстиції України Артеменка Ігоря Олександровича.
1 вересня Указом Президента України від 1 вересня 2011 року № 890 «Питання Національного антикорупційного комітету» затверджено Положення про Національний антикорупційний комітет. Зазначеним Положенням визначено, що виконавчим секретарем Комітету є за посадою Міністр юстиції України.
31 серпня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 31 серпня 2011 року № 2050/5 «Про деякі питання виконання договорів України про правову допомогу та правові відносини у цивільних та сімейних справах у частині витребування документів та виконання прохань про надання правової допомоги з питань державної реєстрації актів цивільного стану».
31 серпня Постановою Кабінету Міністрів України від 31.08.2011 № 923 «Про затвердження Положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату» затверджено Положення про Вищу кваліфікаційну комісію нотаріату.
17 серпня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2011 року № 790-р «Про затвердження плану заходів щодо виконання у 2011 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу» затверджено план заходів щодо виконання у 2011 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу. На Міністерство юстиції покладено функцію постійного моніторингу виконання плану заходів.
17 серпня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2011 року № 777-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2011 році Всеукраїнського тижня права» затверджено План заходів з проведення у 2011 році Всеукраїнського тижня права. Міністерство юстиції візьме участь у реалізації затвердженого Плану.
10 серпня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 10 серпня 2011 року № 1959/5 «Про затвердження Розмірів плати за надання платних послуг Лівобережним відділом державної реєстрації шлюбів міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї».
8 серпня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 серпня 2011 року № 1955/5 «Про затвердження Порядку проведення Міністерством юстиції України перевірок діяльності територіальних органів юстиції».
2 серпня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 2 серпня 2011 року № 1936а/5 «Про затвердження Порядку доступу нотаріусів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно».
1 серпня Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2011 року № 833 «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731» внесено зміну до постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731 «Про затвердження Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади». Київську міську державну адміністрацію зобов’язано подавати на державну реєстрацію нормативно-правові акти, які зачіпають права, свободи та законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер, видані нею як місцевим органом виконавчої влади та як виконавчим органом Київської міської ради.
28 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 28 липня 2011 року № 1905/5 «Про затвердження Порядку допуску до складання кваліфікаційного іспиту осіб, які пройшли стажування в державній нотаріальній конторі або в приватного нотаріуса, та проведення кваліфікаційного іспиту Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату».
28 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 28 липня 2011 року № 1904/5 «Про затвердження Порядку внесення Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та його розгляд Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату».
27 липня Постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 798 «Про внесення змін до органів ліцензування» Мін’юст введено до переліку органів ліцензування.
27 липня Постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 804 «Деякі питання надання платних послуг науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції» затверджено перелік платних послуг, що надаються науково-дослідними установами судових експертиз Міністерства юстиції.
27 липня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 липня 2011 року № 731-р «Про внесення змін у додаток 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2002 р. № 685» Міністерство юстиції закріплене за Вінницькою областю як адміністративно-територіальною одиницею.
25 липня Указом Президента України від 25 липня 2011 року № 779 «Про внесення змін до Указу Президента України від 24 червня 2010 року № 724» до складу Експертної комісії з підготовки проектів міжнародних договорів України про правові відносини та правову допомогу у цивільних, кримінальних справах уведено:
- директора Департаменту антикорупційного законодавства та законодавства про правосуддя Міністерства юстиції України – Фесенко Інну Миколаївну.
У складі Експертної комісії затверджено:
- начальника відділу Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції України – Пилипчук Світлану Анатоліївну;
- заступника начальника Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги - начальник відділу Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції України – Руду Людмилу Іванівну;
- начальника Управління міжнародного приватного права і міжнародної правової допомоги Департаменту міжнародного права та співробітництва Міністерства юстиції України – Шевченко Катерину Георгіївну.
18 липня Розпорядженням Президента України від 18 липня 2011 року № 236-рп «Про делегацію України для участі у переговорах з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо укладення Кредитної угоди (Проект "Реабілітація гідроелектростанцій") між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку» утворено делегацію України для участі у переговорах з Європейським банком реконструкції та розвитку щодо укладення Кредитної угоди (Проект "Реабілітація гідроелектростанцій") між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку. До складу делегації введено заступника директора Департаменту міжнародного права та співробітництва – начальника Управління міжнародного правового співробітництва Міністерства юстиції України – Андрієву Тамару Володимирівну.
15 липня Розпорядженням Президента України від 15 липня 2011 року № 232-рп «Про міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій щодо удосконалення законодавчого регулювання у сфері боротьби з порушеннями бюджетного законодавства» утворено міжвідомчу робочу групу з підготовки пропозицій щодо удосконалення законодавчого регулювання у сфері боротьби з порушеннями бюджетного законодавства. У складі міжвідомчої робочої групи затверджено першого заступника Міністра юстиції – Ємельянову Інну Іванівну.
8 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 липня 2011 року № 25/5-ДСК «Про затвердження форми бланка та технічного опису бланка свідоцтва про державну реєстрацію бази персональних даних».
8 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 липня 2011 року № 1823/5 «Про затвердження зразка свідоцтва про державну реєстрацію бази персональних даних».
8 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 липня 2011 року № 1824/5 «Про затвердження форм заяв про реєстрацію бази персональних даних та про внесення змін до відомостей Державного реєстру баз персональних даних і порядку їх подання».
8 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 липня 2011 року № 1828/5 «Про затвердження Порядку підготовки та оформлення рішень щодо легалізації об’єднань громадян та інших громадських формувань».
8 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 липня 2011 року № 1827/5 «Про внесення змін до Положення про державну реєстрацію друкованих засобів масової інформації, Положення про державну реєстраціюінформаційних агентств як суб’єктів інформаційної діяльності».
7 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 7 липня 2011 року № 1812/5 «Про затвердження Програми стажування громадян України в державних нотаріальних конторах або у приватних нотаріусів».
7 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції та Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації від 7 липня 2011 року № 1811/5/159 «Про затвердження Положення про Галузевий державний архів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України».
7 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 7 липня 2011 року № 1810/5 «Про затвердження Положення про Спадковий реєстр».
7 липня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича із заступником Помічника Державного Секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Томасом Меліа. У ході зустрічі було обговорено хід реформ, що розпочаті в Україні за ініціативи Президента України.
6 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 6 липня 2011 року № 1805/5 «Про затвердження форми висновку юридичної служби міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади та його територіальних органів, місцевих державних адміністрацій за результатами проведення юридичної експертизи проекту нормативно-правового акта».
5 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 5 липня 2011 року № 1804/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 29.09.2010 № 2338/5».
5 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 5 липня 2011 року № 1792/5 «Про затвердження Порядку особистого прийому громадян у Міністерстві юстиції України».
1 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 1 липня 2011 року № 1776/5 «Про затвердження Порядку розгляду питань, пов’язаних з призначенням на посади заступників начальників головних управлінь юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі».
1 липня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 1 липня 2011 року № 1775/5 «Про затвердження Порядку розгляду питань, пов’язаних з призначенням на посади начальників районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції».
30 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 30 червня 2011 року № 1771/5 «Про впорядкування умов оплати праці окремих категорій працівників науково-дослідних установ судових експертиз та Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників юстиції Міністерства юстиції України».
30 червня Розпорядженням Президента України від 30 червня 2011 року № 221-рп «Про уповноваження О.Лавриновича на підписання Договору між Україною та Гвінейською Республікою про передачу засудженних осіб» Міністра юстиції Олександра Лавриновича уповноважено на підписання Договору між Україною та Гвінейською Республікою про передачу засуджених осіб.
24 червня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича з послом, Головою Представництва Європейського Союзу в Україні Жозе Мануелем Пінту Тейшейрою. У ході зустрічі сторони обговорили питання співробітництва та сприяння ЄС у проведенні в Україні реформ державного управління та сфери юстиції.
23 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 23 червня 2011 року № 1708/5 «Про затвердження Розмірів плати за надання платних послуг Центральним відділом державної реєстрації шлюбів міста Києва з державним Центром розвитку сім’ї».
23 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 23 червня 2011 року № 1707/5 «Про затвердження положень про територіальні органи Міністерства юстиції України».
23 червня Міністерство юстиції України надіслало для надання експертних висновків до міжнародних організації перекладений англійською мовою проект Закону України «Про вибори народних депутатів України». Зокрема, законопроект надіслано до Європейської Комісії «Демократія через право» (Венеціанська Комісія), Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) та Бюро демократичних інститутів та прав людини ОБСЄ.
23 червня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Любомиром Копаєм. У ході зустрічі сторони домовилися про залучення Міністерства юстиції України до участі у проекті "Сприяння подальшому зміцненню виборчих процесів в Україні", який ОБСЄ реалізує в Україні за участю Центральної виборчої комісії України.
21 червня У приміщенні Міністерства юстиції України пройшло третє щорічне засідання Координаційної ради українсько-канадського проекту «Боротьба з корупцією в Україні». Під час засідання обговорювалися підсумки діяльності проекту за останній рік. Зокрема, в рамках проекту було підготовлено звіт за результатами дослідження на тему «Гендер та корупція в сфері вищої освіти», проведеного на замовлення Міністерства юстиції України. Завдяки підтримці канадської сторони було завершено дев’ять теоретичних досліджень щодо впливу корупції на функціонування різних сфер соціального життя. Під час засідання було затверджено план діяльності на четвертий рік проекту (2011-2012 роки). Також Міністерство юстиції Канади надасть Україні консультативну допомогу щодо створення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.
16 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 16 червня 2011 року № 1616/5 «Про внесення змін до Порядку організації Міністерством юстиції України підвищення кваліфікації працівників юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади».
16 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 16 червня 2011 року № 1615/5 «Про затвердження Порядку погодження у Міністерстві юстиції України призначення на посаду керівників юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади».
16 червня У м. Києві пройшла зустріч Україна - ЄС з питань юстиції, свободи та безпеки. Ключовим моментом у ході засідання стала оцінка перших результатів виконання Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України. Сторони також обговорили результати імплементації Плану дій Україна – ЄС у сфері юстиції, свободи та безпеки. Зокрема у сферах міграції та надання притулку, управління кордонами, боротьби з організованою злочинністю, корупцією, співробітництва з Європолом та Євроюстом тощо.
9 червня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 553-р «Про національного координатора з питань реалізації Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією» Національним координатором з питань реалізації Стамбульського плану дій по боротьбі з корупцією Антикорупційної мережі для Східної Європи та Центральної Азії Організації економічного співробітництва та розвитку призначено Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини – Лутковську Валерію Володимирівну.
9 червня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича з Головою Європейської Комісії «Демократія через право» (Венеціанська Комісія) Джанні Букіккіо. У ході зустрічі обговорювалися актуальні напрями співпраці України з Венеціанською Комісією. Найближчим часом Україна готується передати на експертизу до Венеціанської Комісії два важливих законопроекти – проект Закону України «Про вибори народних депутатів України» та проект Кримінально-процесуального кодексу України.
8 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 8 червня 2011 року № 1521/5 «Про затвердження Порядку складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Міністерство юстиції України».
8 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 7 червня 2011 року № 1513/5 «Про внесення зміни до наказу Міністерства юстиції України від 19.12.2005 № 105/5».
7 червня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з делегацією Конгресу США. У ході зустрічі обговорювались питання роботи над підготовкою проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України». Члени американської делегації, очолюваної Головою Регламентного комітету демократичного партнерства Девідом Дрейером, цікавилися питаннями змін виборчого законодавства в Україні. Міністр юстиції Олександр Лавринович наголосив, що такі зустрічі є важливими для кращого розуміння процесів, що тривають у країні.
6 червня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 6 червня 2011 року № 1495/5 «Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства юстиції України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України».
2-3 червня Міністр юстиції України Олександр Лавринович взяв участь у юридичному форумі «Eurolawyer 2011», що пройшов у Лондоні. Форум відбувся у форматі «ЄС – країни СНД». У ході заходу розглядалися питання, пов’язані з юридичними та практичними аспектами інвестування в країни СНД. Міністр юстиції України Олександр Лавринович заявив, що найближчим часом Україна приєднається до Декларації про міжнародне інвестування та багатонаціональні підприємства Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).
30 травня - 1 червня У м. Сімферополь відбулася зустріч партнерів проекту «Доступ до правосуддя та правової обізнаності в Україні «Правова країна». Зустріч організовано USAID спільно з Міністерством юстиції України. Під час заходу обговорювались питання різних підходів та можливостей надання безоплатної правової допомоги в Україні, різноманітних моделей організації офісу правової допомоги тощо. У зустрічі взяли участь фахівці органів юстиції та громадських приймалень системи органів юстиції, представники Асоціації правників України, міжнародних донорських організацій, правових організацій, які займаються представництвом інтересів громадян, юридичних клінік, юридичних фірм, наукової спільноти.
26 травня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з послами країн ЄС, США та Канади з метою обговорення питань щодо розробки нової редакції Закону України «Про вибори народних депутатів України». У ході зустрічі Міністр юстиції Олександр Лавринович як керівник Робочої групи при Президентові України з питань удосконалення законодавства про вибори повідомив дипломатам про ключові моменти змісту та процедури розробки нового виборчого закону.
26 травня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з послами країн ЄС, США та Канади з метою обговорення питань щодо розробки нової редакції Закону України «Про вибори народних депутатів України». У ході зустрічі Міністр юстиції Олександр Лавринович як керівник Робочої групи при Президентові України з питань удосконалення законодавства про вибори повідомив дипломатам про ключові моменти змісту та процедури розробки нового виборчого закону.
26 травня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 26 травня 2011 року № 1434/5 «Про затвердження форм для подання запиту на отримання публічної інформації».
25 травня Постановою Кабінету Міністрів України від 25 травня 2011 року № 639 «Про затвердження переліків платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби» затверджено переліки платних адміністративних послуг, які надаються Міністерством юстиції, Державною реєстраційною службою та структурними підрозділами територіальних органів Міністерства юстиції, що забезпечують реалізацію повноважень Державної реєстраційної служби.
24 травня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 24 травня 2011 року № 1412/5 «Про затвердження Змін до Порядку видачі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю».
24 травня Прийнято наказ Міністерства юстиції від 24 травня 2011 року № 1411/5 «Про затвердження Порядку погодження Міністром юстиції України призначення на посади та звільнення з посад керівників та заступників керівників структурних підрозділів апаратів центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України».
24 травня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції Олександра Лавриновича з Головою Верховного Суду Російської Федерації В’ячеславом Лебедєвим. У ході зустрічі обговорювалися питання щодо особливостей та відмінностей функціонування судових систем двох країн. Зокрема, було обговорено відмінності у спеціалізації судів та порядку призначення суддів.
19 травня У приміщенні Міністерства юстиції України пройшло обговорення проекту Закону України «Про вибори народних депутатів України» за участю представників Міністерства юстиції, Офісу Ради Європи в Україні та громадських організацій. Керівник Офісу Ради Європи в Україні Владімір Рістовскі заявив про готовність Європейської Комісії «За демократію через право» (Венеціанська Комісія) надати експертну оцінку зазначеному законопроекту.
11 травня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулася зустріч Міністра юстиції, керівника Робочої групи при Президентові України з питань удосконалення законодавства про вибори Олександра Лавриновича з новопризначеним керівником представництва Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні Девідом Еннісом. Зустріч відбулася з нагоди відкриття в Україні постійного представництва IFES. У ході зустрічі Девід Енніс повідомив про започаткування в Україні проекту технічної допомоги. Метою проекту є сприяння практичній реалізації нового закону про вибори народних депутатів.
26 квітня Указом Президента України від 22 квітня 2011 року № 496 «Про внесення змін до деяких актів Президента України» Лутковську Валерію Володимирівну - Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини затверджено:
- керівником Експертної комісії з підготовки проектів міжнародних договорів України про правові відносини та правову допомогу у цивільних, кримінальних справах;
- главою делегації України для участі у переговорах між Україною та Європейською організацією з питань юстиції щодо підготовки проекту Угоди між Україною та Європейською організацією з питань юстиції;
- главою делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO).
21 квітня У приміщенні Міністерства юстиції України в рамках офіційного візиту делегації Ради Європи до України відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Генеральним Секретарем Ради Європи Турбйорном Ягландом. У ході зустрічі обговорено актуальні питання у відносинах між Україною та Радою Європи на передодні головування України в цій організації.
18 квітня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської з керівником Департаменту Генерального директорату Ради Європи з прав людини і правових питань Ханною Юнкер. У ході зустрічі обговорювались питання реалізації в Україні спільних програм Європейського Союзу та Ради Європи щодо прозорості та ефективності судової системи. Порушувались питання виконання Україною міжнародних зобов’язань.
15 квітня У приміщенні Міністерства юстиції України у ході офіційного візиту до України відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича із заступником Міністра юстиції Китайської Народної Республіки Хао Чіюном. У ході зустрічі було підписано Угоду про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Китайської Народної Республіки.
13 квітня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 13 квітня 2011 року № 1113/5 «Про затвердження Змін до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації».
11 квітня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 11 квітня 2011 року № 1076/5 «Про підвищення ефективності роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану».
9 квітня Розпорядженням Президента України від 9 квітня 2011 року № 128-рп «Про делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Гарантійної угоди (Проект з енергоефективності) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку» утворено делегацію України для участі у переговорах з Міжнародним банком реконструкції та розвитку щодо укладення Гарантійної угоди (Проект з енергоефективності) між Україною та Міжнародним банком реконструкції та розвитку. До складу делегації введено директора Департаменту міжнародного правового співробітництва Міністерства юстиції України – Андрієву Тамару Володимирівну.
8 квітня Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 420 «Про звільнення А. Панченко з посади заступника Міністра юстиції України» Панченко Аліну Михайлівну звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
8 квітня Указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 419 «Про звільнення Б. Гдичинського з посади заступника Міністра юстиції України» Гдичинського Богдана Петровича звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
6 квітня Прийнято Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 401 «Про затвердження Положення про Державну реєстраційну службу України». Згідно з Положенням Державна реєстраційна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України.
6 квітня Прийнято Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 395 «Про затвердження Положення про Міністерство юстиції України».
6 квітня Прийнято Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 394 «Про затвердження Положення про Державну пенітенціарну службу України». Згідно з Положенням Державна пенітенціарна служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України.
6 квітня Прийнято Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 390 «Про Положення про Державну службу України з питань захисту персональних даних». Згідно з Положенням Державна служба України з питань захисту персональних даних є центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України.
6 квітня Прийнято Указ Президента України від 6 квітня 2011 року № 385 «Про затвердження Положення про Державну виконавчу службу України». Згідно з Положенням Державна виконавча служба України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якої спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України.
5 квітня У приміщенні Міністерства юстиції в рамках офіційного візиту делегації ПАРЄ до України відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з співдоповідачем Комітету ПАРЄ з питань дотримання обов’язків та зобов’язань державами-учасницями Ради Європи (Моніторинговий комітет) Марієттою Пурбе-Лундін. У ході зустрічі обговорювалось дотримання Україною зобов’язань, взятих у зв’язку зі вступом до Ради Європи.
28 березня Прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 28 березня 2011 року № 346 «Про ліквідацію урядових органів». Згідно із зазначеною постановою ліквідовано урядовий орган державного управління при Міністерстві юстиції - Державний департамент з питань адаптації законодавства.
23 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 23 березня 2011 року № 888/5 «Про затвердження Положення про вимоги до робочого місця (контори) приватного нотаріуса та здійснення контролю за організацією нотаріальної діяльності».
23 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 23 березня 2011 року № 884/5 «Про внесення змін до Інструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України».
22 березня У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з координатором проектів ОБСЄ в Україні Любомиром Копаєм. У ході зустрічі обговорювались пропозиції щодо співпраці з Робочою групою при Президентові України з питань удосконалення законодавства про вибори. ОБСЄ висловила готовність надати технічну допомогу Робочій групі.
22 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 22 березня 2011 року № 871/5 «Про затвердження Положення про порядок реєстрації приватної нотаріальної діяльності та заміщення приватного нотаріуса».
18 березня Указом Президента України від 18 березня 2011 року № 318 «Про звільнення Ю. Притики з посади заступника Міністра юстиції України» Притику Юрія Дмитровича звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
18 березня Указом Президента України від 18 березня 2011 року № 317 «Про звільнення В. Богатиря з посади заступника Міністра юстиції України» Богатиря Володимира Вікторовича звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
17 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 17 березня 2011 року № 814/5 «Про внесення змін до Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні».
16 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 16 березня 2011 року № 788/5 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України».
16 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 16 березня 2011 року № 787/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 09.07.2007 № 473/5 у зв’язку з прийняттям Податкового кодексу України».
15 березня Указом Президента України від 15 березня 2011 року № 292 «Про звільнення Л. Горбунової з посади заступника Міністра юстиції України» Горбунову Лідію Миколаївну звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
14 березня У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Надзвичайним та Повноважним Послом США в Україні Джоном Теффтом. У ході зустрічі сторони обговорили питання розвитку виборчого законодавства в Україні, зокрема – розробки законопроекту про вибори до Верховної Ради України.
11 березня У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч представників Міністерства юстиції України з представниками естонських компаній інформаційного сектору. У ході зустрічі було презентовано досвід Естонії зі створення та функціонування державних реєстрів підприємців та підприємств, некомерційних та політичних організацій тощо.
9 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 9 березня 2011 року № 713/5 «Про затвердження Порядку проведення органами юстиції перевірок стану правової роботи».
4 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 4 березня 2011 року № 679/5 «Про порядок застосування голографічного захисного елемента на спеціальних бланках документів інформаційної системи Міністерства юстиції України».
1 березня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 1 березня 2011 року № 632/5 «Про внесення змін до Порядку подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації».
23 лютого У приміщенні Міністерства юстиції відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з директором міжнародної неурядової громадської організації «Freedom House» Девідом Кремером. У ході зустрічі Міністр юстиції роз’яснив, які кроки вживаються владою для реформування судової системи, юридичну логіку повернення до редакції Конституції України 1996 року тощо, а також закликав експертів міжнародної неурядової громадської організації «Freedom House» керуватися в оцінці ситуації в Україні виключно фактами.
18 лютого Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 18 лютого 2011 року № 570/5 «Про встановлення нормативної вартості однієї експертогодини у 2011 році».
18 лютого Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 18 лютого 2011 року № 569/5 «Про затвердження форми звітної інформації про наявність в судах загальної юрисдикції судових проваджень щодо об’єктів державної власності».
14 лютого Указом Президента України від 14 лютого 2011 року № 202 «Питання Міжвідомчого координаційного штабу з питань безпеки та правопорядку» затверджено Положення про Міжвідомчий координаційний штаб з питань безпеки та правопорядку та склад Міжвідомчого координаційного штабу з питань безпеки та правопорядку. У складі Міжвідомчого координаційного штабу затверджено першого заступника Міністра юстиції Ємельянову Інну Іванівну.
9 лютого Розпорядженням Президента України від 9 лютого 2011 року № 60 «Про делегацію України для участі у Третьому засіданні українсько-американської Комісії із стратегічного партнерства» утворено делегацію України для участі у Третьому засіданні українсько-американської Комісії із стратегічного партнерства. До складу делегації введено Міністра юстиції України Лавриновича Олександра Володимировича.
7 лютого Постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2011 року № 77 «Про утворення Координаційного центру з виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» утворено Координаційний центр з виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України та затверджено Положення про Координаційний центр з виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. До складу Координаційного центру введено Міністра юстиції за посадою.
1 лютого У приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Міністра юстиції України Олександра Лавриновича з Надзвичайним та Повноважним Послом Австрійської Республіки в Україні Вольфом Дітріхом Хаймом. У ході зустрічі обговорено можливі напрями майбутнього співробітництва у сфері юстиції.
21 січня У приміщенні Міністерства юстиції України відбулась зустріч Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Валерії Лутковської з другим заступником помічника Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці Томасом Меліа. Під час зустрічі сторони обговорили питання, пов’язані з діяльністю українсько-американської комісії стратегічного партнерства, зокрема, в частині підвищення ефективності робочої групи «Політичний діалог та верховенство права».
20 січня У приміщенні Міністерства юстиції України в рамках підготовки чергового засідання Робочої групи з вдосконалення виборчого законодавства відбулась зустріч першого заступника Міністра юстиції України Інни Ємельянової з Координатором проектів ОБСЄ в Україні Любомиром Копаєм. У ході зустрічі обговорено можливість надання Україні практичної експертної допомоги для реалізації завдань поставлених перед Робочою групою.
19 січня Постановою Кабінету Міністрів України від 19 січня 2011 року № 29 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 18 червня 2008 р. № 582» визначено, що міністерства, інші центральні органи виконавчої влади повинні забезпечити подання щомісяця до 10 числа Міністерству юстиції інформації про наявність в судах загальної юрисдикції судових проваджень щодо об’єктів державної власності.
17 січня Указом Президента України від 17 січня 2011 року № 78 «Про звільнення В. Лутковської з посади заступника Міністра юстиції України» Лутковську Валерію Володимирівну звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
14 січня Указом Президента України від 14 січня 2011 року № 37 «Про звільнення Л.Єфіменка з посади заступника Міністра юстиції України» Єфіменка Леоніда Васильовича звільнено з посади заступника Міністра юстиції України.
14 січня Указом Президента України від 14 січня 2011 року № 43 «Про призначення А. Сєдова заступником Міністра юстиції України -керівником апарату» Сєдова Андрія Юрійовича призначено заступником Міністра юстиції України - керівником апарату.
12 січня Указом Президента України від 12 січня 2011 року № 24 «Про План заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи» затверджено План заходів із виконання обов’язків та зобов’язань України, що випливають з її членства в Раді Європи. Міністерство юстиції візьме участь у виконанні Плану заходів, а також подаватиме щоквартально до Кабінету Міністрів України звіти про виконання Плану заходів для проведення аналізу та інформування Президента України.
12 січня Прийнято наказ Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року № 96/5 «Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання».
10-11 січня Відбувався офіційний візит Міністра юстиції України Олександра Лавриновича до Республіки Польща. Візит здійснювався з метою підписання міжвідомчих угод у сфері правового співробітництва. Під час візиту відбулась низка зустрічей Міністра юстиції України з Міністром юстиції, керівниками Генеральної прокуратури, Верховного Суду, Конституційного Суду, а також пенітенціарної служби Республіки Польща. Досягнуто ряд домовленостей з органами Республіки Польща щодо правового співробітництва в рамках підготовки та під час проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році.
5 січня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 року № 2-р «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами» затверджено план заходів щодо реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами. Міністерство юстиції прийме участь у реалізації Концепції інтегрованого управління кордонами.
5 січня Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 5 січня 2011 року № 7-р «Про призначення Лутковської В.В. Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини» Лутковську Валерію Володимирівну призначено Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини.