(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

УГОДА між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Польща на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах

УГОДА
між Міністерством юстиції України
та Міністерством юстиції Республіки Польща
на виконання пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою
Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і
кримінальних справах

Міністерство юстиції України

та

Міністерство юстиції Республіки Польща

далі - “Сторони”,

діючи на підставі пункту 3 статті 3 Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, укладеного у місті Києві 24 травня 1993 року, далі в тексті – “Договір”,

з метою налагодження та прискорення надання правової допомоги у цивільних справах

домовилися про таке:

Стаття 1

У справах, які охоплюються Договором, встановлено, що під час передачі клопотань про надання правової допомоги на основі статті 4 Договору наступні органи зносяться між собою безпосередньо:

  • з боку України – Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві і Севастополі (далі – “головне управління юстиції”);
  • з боку Республіки Польща – голови окружних судів Республіки Польща.

Стаття 2

  1. Суд України, який розглядає справу, подає клопотання про надання правової допомоги через відповідне головне управління юстиції до голови окружного суду Республіки Польща, в окрузі якого має бути виконане клопотання.
  2. Суд Республіки Польща, який розглядає справу, передає клопотання про надання правової допомоги за посередництвом голови відповідного окружного суду безпосередньо до головного управління юстиції в Автономну Республіку Крим, місто Київ чи Севастополь або в ту область України, на території якої має бути виконане клопотання.
  3. Органи, згадані у статті 1, які отримали клопотання, передають їх у відповідний суд з метою виконання.
  4. Матеріали щодо виконання клопотань про надання правової допомоги передаються органом, що виконував клопотання, через органи, згадані у статті 1, в орган, який склав дане клопотання.

Стаття 3

  1. Сторони надсилають одна одній переліки органів, згаданих у статті 1, разом з їх контактною інформацією.
  2. У разі зміни контактної інформації, що надсилається відповідно до пункту 1 цієї статті, відповідна Сторона повідомляє про це іншій Стороні у розумно короткий строк.

Стаття 4

Ця Угода набирає чинності через 30 днів від дня її підписання. Укладено у місті Варшава 10 січня 2011 року у двох примірниках, кожний українською та польською мовами.

За Міністерство юстиції України

За Міністерство юстиції Республіки Польща