(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ПРОТОКОЛ № 7 (за результатами письмового опитування членів Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу)

Протокол за результатами
письмового опитування членів Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу

1. Затвердити оновлений Перелік центральних органів виконавчої влади, відповідальних за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС (додається).

2. Схвалити проект оновленого Прогресивного плану адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (додається).

Центральним органам виконавчої влади під час формування щорічних планів заходів щодо виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС серед іншого керуватись Прогресивним планом.

3. Схвалити в цілому проект Плану заходів з виконання у 2011 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (далі – проект Плану заходів).

4. Міненерговугілля (скликання), МЗС, Мін’юсту, Мінприроди, Мінфіну, Мінекономіки, Держенергоефективності, НКРЕ, НАК "Нафтогаз України", НАК "Енергетична компанія України", НЕК "Укренерго" провести узгоджувальну нараду щодо визначення відповідальних за впровадження у національне законодавство acquis communautaire, визначених у статті 2 Протоколу про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, ратифікованого Законом України від 15.12.2010 р. № 2787-VI, зокрема, Директиви 1999/32/ЄС щодо зменшення вмісту сірки у певних видах рідкого палива, строк імплементації якої визначено до 1 січня 2012 року, та надати у тижневий термін в установленому порядку Мін’юсту (копію – Кабінету Міністрів України) перелік заходів, які мають бути включені до проекту Плану заходів на 2011 рік.

5. Мін’юсту доопрацювати схвалений в цілому проект Плану заходів з урахуванням пропозицій і зауважень, висловлених під час проведення письмового опитування членів Координаційної ради та в установленому порядку подати відповідний проект акта про його затвердження на розгляд Кабінету Міністрів України.

6. Центральним органам виконавчої влади, відповідальним та співвідповідальним за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС:

розробити та у місячний строк подати на розгляд Мін’юсту (в копії – Секретаріату Кабінету Міністрів) внутрішньовідомчі плани виконання завдань, передбачених проектом плану заходів на 2011 рік, в т. ч. з конкретизацією основних етапів та строків підготовки нормативно-правових актів;

при підготовці звітів Мін’юсту про роботу з адаптації законодавства України до законодавства ЄС забезпечити подання змістовної інформації про заходи, вжиті для належної і вчасної підготовки проектів нормативно-правових актів, у т. ч. про створення робочих груп, етапи погодження проектів із заінтересованими органами виконавчої влади, стану розгляду проектів нормативно – правових актів, реквізити документів, пов’язані з цими заходами тощо.

7. Секретаріату Кабінету Міністрів, Мін’юсту із залученням проектів технічної допомоги, у тому числі UEPLAС, продовжити практику організації та проведення інформаційно-методичних семінарів у сфері адаптації законодавства.

Членам Координаційної ради з адаптації законодавства України
до законодавства Європейського Союзу
(за списком)

Міністерствам, іншим центральним органам
виконавчої влади
(за списком)

Заступник Голови Координаційної ради,
Міністр юстиції України

Олександр Лавринович


«____» ____________ 2011 року