(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

ПРОТОКОЛ № 4 засідання Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу від 11 квітня 2008 року

ПРОТОКОЛ №4
засідання Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу

м. Київ

від 11 квітня 2008 р.

Засідання проводив: заступник Голови Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства ЄС Віце-прем'єр-міністр України Немиря Г. М.
Присутні: члени Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства ЄС, особи, уповноважені на виконання обов'язків членів Координаційної ради у разі їх відсутності, інші запрошені згідно з додатком

1. Мін'юсту разом з іншими центральними органами виконавчої влади, відповідальними за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС, у тижневий термін подати пропозиції щодо внесення змін до актів законодавства України з метою визначення функціональних повноважень Національного агентства європейської інтеграції у цій сфері, із урахуванням Програми діяльності Кабінету Міністрів України "Український прорив: для людей, а не політиків", якою передбачено удосконалення системи координації політики європейської інтеграції України на політичному рівні, включаючи її формування, стратегічне планування, імплементацію, моніторинг та аналіз ефективності, шляхом розроблення ефективного централізованого інституційного механізму координації.

2. Підтримати пропозицію заступника Голови Координаційної ради Міністра юстиції Оніщука М. В. щодо схвалення оновленого персонального складу Координаційної ради (додається) та подати пропозиції до складу на затвердження Голові Координаційної ради Прем'єр-міністру України Тимошенко Ю. В.

3. Затвердити оновлений перелік центральних органів виконавчої влади, відповідальних за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС (додається).

4. Схвалити в цілому проект доповіді про стан виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Мін'юсту разом з іншими центральними органами виконавчої влади доопрацювати зазначений проект та у тижневий строк подати в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів.

5. Мін'юсту разом з іншими центральними органами виконавчої влади вжити заходів щодо:

усунення системних недоліків в процесі планування заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу;

здійснення заходів, передбачених планами заходів з виконання у 2005 - 2007 роках зазначеної Програми.

6. Центральним органам виконавчої влади активізувати роботу щодо підготовки таких проектів, спрямованих на адаптацію законодавства України до законодавства ЄС:

Податкового кодексу України (Мінфін);

Закону України „Про страхування" (Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг);

Конкуренційного процесуального кодексу (Антимонопольний комітет);

Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (Мінекономіки);

Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Мін'юст);

Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про електроенергетику" (Мінпаливенерго);

Закону України „Про акціонерні товариства" (Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку);

Закону України „Про товариства з обмеженою відповідальністю" (Мін'юст);

Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про лікарські засоби" (МОЗ);

Закону України „Про особливості реформування залізничного транспорту загального користування" (Мінтрансзв'язку);

Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань інтелектуальної власності" (МОН);

Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів з питань авторського права і суміжних прав" (МОН).

7. Мін'юсту в установленому порядку підготувати та подати на розгляд Кабінету Міністрів:

проект постанови Кабінету Міністрів „Про внесення змін до Регламенту Кабінету Міністрів України" (щодо обов'язкового розгляду проектів нормативно-правових актів, що не відповідають acquis communautaire, на засіданнях відповідного Урядового комітету);

пропозиції щодо запровадження механізму перевірки законопроектів, що розглядаються у Верховній Раді України, на предмет їх відповідності законодавству Європейського Союзу.

8. Мін'юсту разом з Мінфіном визначити порядок та забезпечити розповсюдження на безоплатній основі серед центральних органів виконавчої влади та інших учасників процесу адаптації, вищих навчальних закладів та спеціалізованих бібліотек результатів порівняльно-правових досліджень, виданих окремими публікаціями.

9. Мін'юсту разом із іншими заінтересованими органами виконавчої влади доопрацювати проект плану заходів з виконання у 2008 році Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу з урахуванням пропозицій і зауважень (реалізації невиконаних у 2007 році заходів Загальнодероісавної програми; визначення чітких термінів виконання тощо), зокрема Спільного звіту про стан виконання Плану дій Україна - ЄС, у тому числі додаткових пріоритетів його виконання, та в установленому порядку подати його Кабінетові Міністрів.

10. Схвалити в цілому проект Закону України „Про внесення змін до Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу". Взяти до уваги застереження Голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Тарасюка Б.І. щодо необхідності визначення чітких термінів реалізації Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС, зокрема для забезпечення її фінансування за рахунок коштів державного бюджету у повному обсязі.

Мін'юсту у тижневий термін подати в установленому порядку доопрацьований пакет документів до Кабінету Міністрів України.

11. Взяти до уваги підготовленні Мін'юстом Методичні настанови щодо здійснення економічного, соціального та політичного аналізу наслідків впровадження рекомендацій та заходів з приведення законодавства України у відповідність до acquis communautaire.

12. Мін'юсту, Мінекономіки разом із заінтересованими органами виконавчої влади здійснити заходи щодо залучення проекту "Українсько-європейський дорадчий центр з питань законодавства" та інших проектів міжнародної технічної допомоги до здійснення аналізу наслідків впровадження рекомендацій щодо приведення законодавства України у відповідність із acquis communautaire.

13. Центральним органам виконавчої влади, відповідальним за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС (згідно затвердженого Переліку), забезпечити:

визначення разом з Мін'юстом рекомендацій щодо приведення законодавства України у відповідність до acquis communautaire, які потребують здійснення першочергового аналізу наслідків їх впровадження;

опрацювання визначених рекомендацій відповідно до пункту 9 Порядку підготовки та реалізації плану заходів з виконання Загальнодержавної програми адаптації законодавства України до законодавства ЄС, затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 15 жовтня 2004 р. № 1365;

проведення економічного, соціального та політичного аналізу наслідків впровадження визначених рекомендацій щодо приведення законодавства України у відповідність до acquis communautaire з урахуванням підготовлених Мін'юстом Методичних настанов щодо здійснення економічного, соціального та політичного аналізу наслідків впровадження рекомендацій та заходів з приведення законодавства України у відповідність до acquis communautaire.

14. Мін'юсту, центральним органам виконавчої влади, відповідальним за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС, здійснювати заходи щодо залучення до цієї роботи Національної академії наук України, дослідницьких інститутів та експертів.

15. Мін'юсту разом з Мінекономіки, МЗС опрацювати питання та в установленому порядку подати узгоджені пропозиції щодо зміни реципієнта, безпосереднього отримувача технічної допомоги ЄС за проектом „Українсько- європейський дорадчий центр з питань законодавства" з метою забезпечення вирішення питання придбання юридичної літератури в рамках проекту.

Членам Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу (за списком)

БЕРАДЗЕ Г. Р.
ФЕДОРЧУКУ В. Я.
КОНДИКУ П. М.
ПАВЛЕНКУ В. П.
РАТУШНЯКУ І. С.

Куликовій С. С, іншим керівникам структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів відповідно до компетенції (за списком)

Головуючий на засіданні
заступник Голови Координаційної ради,
Віце-прем'єр-міністр України

Григорій НЕМИРЯЗАТВЕРДЖЕНО
Протоколом № 4 засідання
Координаційної ради з адаптації законодавства
України до законодавства ЄС
11 квітня 2008 р.

ПЕРЕЛІК
центральних органів виконавчої влади, відповідальних за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу

Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади
Пріоритетні сфери, в яких здійснюється адаптація законодавства України до законодавства ЄС
Держмитслужба
Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст, МЗС, Мінтрансзв'язку, Антимонопольний комітет, Держкомпідприємництво, Адміністрація Держприкордонслужби
Митне право
Мін'юст
Мінекономіки, Мінфін, МЗС, Антимонопольний комітет, Держкомпідприємництво, ДКЦПФР, Держфінпослуг, НБУ
Законодавство про компанії
Мін'юст
Мінекономіки, Мінфін, МЗС, Антимонопольний комітет, Держфінмоніторинг, Держфінпослуг, ДКЦПФР, НБУ
Банківське право
Мінфін
Мінекономіки, Мін'юст, МЗС, ДПА, Держкомпідприємництво, Держфінпослуг, Держкомстат, Держказначейство, НБУ
Бухгалтерський облік
Мінфін
Мінекономіки, Мін'юст, МЗС, ДПА, ДКЦПФР, Держмитслужба, Держкомпідприємництво, Держфінпослуг
Податки, включаючи непрямі
МОН (Державний департамент інтелектуальної власності)
Мінекономіки, Мін'юст, МОЗ, Мінпромполітики, Мінфін, Мінагрополітики, МКТ, МЗС, МВС, СБУ, Антимонопольний комітет, Держмитслужба, Держкомпідприємництво, Держкомтелерадіо
Право інтелектуальної власності
Держгірпромнагляд
Мінпраці, Мін'юст, Мінекономіки, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Мінпаливенерго, МОЗ, МЗС, МНС, Антимонопольний комітет, Держкомпідприємництво, Держспоживстандарт
Охорона праці
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг
Мінфін, Мінекономіки, Мін'юст, МЗС, ДКЦПФР, Держфінмоніторинг, Антимонопольний комітет, Держкомпідприємництво, НБУ
Фінансові послуги
Мінекономіки
Антимонопольний комітет, Мінфін, Мін'юст, МЗС, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Держкомпідприємництво, Фонд державного майна
Державні закупівлі
МОЗ
Мінфін, Мін'юст, Мінекономіки, МЗС, Мінпраці, МНС, Мінагрополітики, Держгірпромнагляд, Держатомрегулювання
Охорона здоров'я та життя людей
Мінагрополітики
Мінфін, Мін'юст, Мінекономіки, МЗС, Мінприроди, Держкомлісгосп
Охорона тварин і рослин
Мінприроди
Мінекономіки, Мін'юст, Мінфін, МЗС, МОЗ, Мінпаливенерго, Мінвуглепром, Держспоживстандарт, Держатомрегулювання, НКРЕ, НАЕР, Держводгосп, Держкомлісгосп, Державний комітет із земельних ресурсів
Охорона довкілля
Держспоживстандарт
Мін'юст, Мінекономіки, Мінфін, МЗС, МОЗ, Мінагрополітики, Держфінпослуг, Антимонопольний комітет, Держкомпідприємництво
Захист прав споживачів
Держспоживстандарт
Мінфін, Мін'юст, Мінекономіки, МЗС, Мінпраці, МНС, МОЗ, Мінпромполітики, Мінагрополітики, Мінтрансзв'язку, Мінрегіонбуд, Держкомпідприємництво, Держгірпромнагляд
Технічні правила і стандарти
Мінпаливенерго
Мінфін, Мін'юст, Мінекономіки, МЗС, Мінвуглепром, Держатомрегулювання, НКРЕ, НАЕР, Мінприроди, МНС, Держгірпромнагляд
Енергетика, включаючи ядерну
Мінтрансзв'язку
Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст, МЗС, МВС, Держкомпідприємництво, Держспоживстандарт
Транспорт
Антимонопольний комітет
Мінекономіки, Мінфін, Мін'юст, МЗС, Держфінпослуг, Держкомпідприємництво, ДКЦПФР
Правила конкуренції

*Жирним шрифтом виділено орган, який є відповідальним за організацію роботи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС та координацію роботи співвідповідальних органів у відповідній сфері

ЗАТВЕРДЖЕНО
Прем'єр-міністр України,
Голова Координаційної ради
з адаптації законодавства України
до законодавства Європейського Союзу

Ю. В. ТИМОШЕНКО

18квітня 2008р.

СКЛАД
Координаційної ради з адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу

1. ТИМОШЕНКО Юлія Володимирівна - Прем'єр-міністр України, Голова Координаційної ради
2. НЕМИРЯ Григорій Михайлович - Віце-прем'єр-міністр, заступник Голови Координаційної ради
3. ОНІЩУК Микола Васильович - Міністр юстиції, заступник Голови Координаційної ради
4. ПИНЗЕНИК Віктор Михайлович - Міністр фінансів
5. ДАНИЛИШИН Богдан Миколайович - Міністр економіки
6. ОГРИЗКО Володимир Станіславович - Міністр закордонних справ
7. ВАКАРЧУК Іван Олександрович - Міністр освіти і науки
8. КНЯЗЕВИЧ Василь Михайлович - Міністр охорони здоров'я
9. ФІЛІПЧУК Георгій Георгійович - Міністр охорони навколишнього природного середовища
10. ПРОДАН Юрій Васильович - Міністр палива та енергетики
11. ПОЛТАВЕЦЬ Віктор Іванович - Міністр вугільної промисловості
12. ДЕНІСОВА Людмила Леонтіївна - Міністр праці та соціальної політики
13 ВІНСЬКИЙ Йосип Вікентійович - Міністр транспорту та зв'язку
14 LМЕЛЬНИК Юрій Федорович - Міністр аграрної політики
15 ШАНДРА Володимир Миколайович - Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
16. КОСТУСЄВ Олексій Олексійович - Голова Антимонопольного комітету
17. ХОРОШКОВСЬКИЙ Валерій Іванович - Голова Державної митної служби
18. АЛЬОШИН Валерій Борисович - Голова Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг
19. БАЛЮК Анатолій Іванович - Голова Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку
20. ВАЩЕНКО Костянтин Олександрович - Голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва
21. ЛОСЮК Лариса Володимирівна - Голова Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики
22. КАЛЬЧЕНКО Валерій Миколайович - Голова Національної комісії регулювання електроенергетики
23. СТОРЧАК Сергій Олександрович - Голова Державного комітету з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду
24. ТАРАСКЖ Борис Іванович - Голова Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції (за згодою)
25. СТЕЛЬМАХ Володимир Семенович - Голова Національного банку України (за згодою)
26. ЗЕРКАЛЬ Олена Володимирівна - Директор Державного департаменту з питань адаптації законодавства Міністерства юстиції