(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Програма співробітництва між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Російської Федерації на 2012-2013 роки (підписана 17 травня 2012 року в м. Санкт-Петербург)

З метою реалізації Угоди про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Російської Федерації від 25 листопада 1998 року Сторони висловили намір здійснити у 2012 – 2013 роках такі заходи:

1. Проведення зустрічі представників Сторін з метою обміну досвідом з питань регулювання юридичної професії, у тому числі реформування адвокатури, організації нотаріальної діяльності, ролі нотаріату при здійсненні операцій з нерухомістю та землею.
(м. Київ, II півріччя 2012 р.)

2. Проведення зустрічі представників Сторін для обміну досвідом у сфері надання державних (адміністративних) послуг у сфері компетенції міністерств юстиції.
(м. Москва, II півріччя 2012 р.)

3. Участь делегації Міністерства юстиції України в Петербурзькому міжнародному юридичному форумі.
(м. Санкт-Петербург, травень 2013 р.)

4. Проведення семінару для представників Сторін на тему: «Пріоритети та шляхи модернізації кримінально-процесуального законодавства. Реформування системи виконання покарань».
(м. Москва, I півріччя 2013 р.)

5. Проведення зустрічі представників Сторін з метою обміну досвідом стосовно нових підходів у науковій та практичній діяльності експертних установ, розвитку та удосконалення судово-експертної діяльності.
(м. Київ, I півріччя 2013 р.)

6. Проведення зустрічі представників Сторін на тему: «Функції міністерств юстиції в експертизі та реєстрації правових актів».
(м. Москва, I півріччя 2013 р.)

7. Проведення зустрічі представників Сторін для обміну досвідом з питань надання безоплатної правової допомоги та правової освіти населення.
(м. Київ, II півріччя 2013 р.)

8. Проведення зустрічі представників Сторін для ознайомлення з організацією діяльності територіальних органів міністерств юстиції, а також з питань організації та проведення перевірок діяльності територіальних органів юстиції.
(м. Москва, II півріччя 2013 р.)

Координацію перерахованих у цій Програмі заходів будуть здійснювати:

а) від Міністерства юстиції України – Департамент міжнародного права та співробітництва;

б) від Міністерства юстиції Російської Федерації – Департамент міжнародного права та співробітництва.

Вчинено в м. Санки-Петербурзі «17» травня 2012 року у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.

За Міністерство юстиції
України

За Міністерство юстиції
Російської Федерації