(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

18.01.2013. «Міністр юстиції: Найкращий спосіб захисту - "більше посміхатися і говорити приємні слова"» (за метеріалами інформагенств)

18 січня відбулася «пряма лінія» газети «Комсомольская правда в Украине» за участю Міністра юстиції Олександра Лавриновича.

Суперечності є практично в кожному розділі Конституції, - каже Міністр юстиції

Суперечності та нестиковки є в кожному розділі Конституції України, а деякі її норми не відповідають заявленим цілям. Про це заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович під час прямої лінії в «Комсомольской правде в Украине».

«Що я хотів би особисто змінити в Конституції - то це, загалом, довгий перелік буде», - сказав міністр.

Він відзначив, що в 1996 році Основний Закон України приймався як результат дуже складного політичного компромісу, і багато норм голосувалися в пакеті, оскільки окремо вони не могли бути прийняті.

«Добре, що вони не відчуваються особливо (нестиковки — ред.), але там є суперечності та двозначності. Є норми, які не створюють сприятливих умов для їх реалізації, досягнення тієї мети, заради якої вони ставилися», - наголосив О.Лавринович.

Він відзначив, що це стосується практично всіх розділів Конституції.

«Для мене сьогодні очевидна необхідність якщо не змінювати концептуально, то, принаймні, вдосконалити, щоб вони добре працювали», - сказав О.Лавринович.

Як приклад він навів той факт, що в Конституції задекларована гарантія безплатного медичного обслуговування в Україні, а на практиці цього ніде немає. Потрібно, «щоб було чітко прописано, що в країні діятимуть різні види медичної допомоги. Вони всі мають право на існування і можуть надавати громадянам свої послуги. Держава бере на себе гарантію в якомусь обсягу (надання безплатної медичної допомоги - ред.) за рахунок всіх громадян, які сплачують податки в країні», сказав міністр.

Вибори мера Києва пройдуть згідно із законом про вибори, який діє на сьогоднішній день

Вибори мера Києва пройдуть згідно із законом про вибори, який діє на сьогоднішній день, вважає міністр юстиції Олександр Лавринович.

«Призначення дати виборів міського голови Києва – це повноваження виключно парламенту. Питання щодо прийняття нового або зміни існуючого закону «Про вибори» – це теж компетенція парламенту. Можу точно сказати, що в уряді ніхто не ініціював змін у даному документі. Право законодавчої ініціативи, яке має уряд, у даному напрямі ніким не готується до здійснення. Тому я думаю, що, швидше за все, вибори пройдуть за тим законом, який зараз діє в Україні для всіх населених пунктів. А коли вони відбудуться? Тоді, коли депутати проголосують і призначать ту дату, яку вважають потрібною. Крім них цього зробити ніхто інший не може», - зазначив він під час прямої лінії в "Комсомольській правді в Україні".

Міністр юстиції спростував інформацію про те, що в Кабміні пройшла закрита нарада з питання приєднання України до Митного союзу

Міністр юстиції Олександр Лавринович спростував інформацію про те, що в Кабміні пройшла закрита нарада з підготовки всеукраїнського референдуму з питання приєднання України до Митного союзу

Зокрема, під час прямої телефонної лінії у виданні «Комсомольська правда в Україні», коментуючи заяви представників опозиції, Лавринович сказав, що вперше про це чує.

На запитання, як він ставиться до ідеї винесення на референдум приєднання до Митного союзу, міністр відповів: «Я ставлюся до цього, як до того, що пишуть ось тут». При цьому, він показав останню сторінку газети з надрукованими там анекдотами.

Збільшення звернень до Євросуду - серйозні проблеми в правоохоронній системі України

Збільшення звернень українців до Європейського суду - свідчення того, що у нас серйозні проблеми в діях правоохоронної системи, заявив міністр юстиції Олександр Лавринович під час прямої телефонної лінії в «Комсомольській правді в Україні».

Зокрема, за його словами, немає нічого незвичайного в тому, що збільшилася кількість звернень українців до Євросуду з прав людини. Це означає, за його словами, що в Україні «добре поставлена правова освіта в частині діяльності Євросуду».

У той же час О. Лавринович зазначив, що причиною цьому є і серйозні проблеми в діях правоохоронної системи.

При цьому міністр додав, що якщо за рішенням Євросуду комусь із українців належить матеріальна компенсація, українська сторона її забезпечує.

«Це навіть у тому випадку, якщо мова йде про мільйонні суми», - підкреслив він.

Громадяни України найчастіше звертаються в ЄСПЛ через невиконання судових рішень, - міністр юстиції

Найчастіше громадяни України звертаються до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) через невиконання судових рішень в Україні, повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович під час прямої лінії в "Комсомольській правді в Україні".

"Найбільший масив стосується невиконання судових рішень в Україні. У цьому плані є величезна проблема, яка зокрема стосується 22 статті Конституції України", - заявив міністр.

Україна не зможе виконати повністю рішення Європейського суду щодо судді Волкова

Україна не зможе виконати повністю рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) про поновлення Олександра Волкова на посаді судді Верховного суду України, вважає міністр юстиції Олександр Лавринович.

"У мене є сумнів, що воно може бути виконане по окремих позиціях. Я розумію, що судді мали свої позиції, які вони вирішили покласти в основу цього рішення, але при цьому їх не сильно турбувало, як це може бути вирішено. Тому у мене великий сумнів, що це рішення буде виконане у повному обсязі, як там написано", – сказав Олександр Лавринович під час прямої телефонної лінії в «Комсомольській правді в Україні».

Міністр юстиції каже, що захищатися потрібно посмішками, але можна і «травматом»

Глава Мін'юсту Олександр Лавринович вважає можливим дозволити використання "легкого" зброї з метою самооборони.

Глава Мінюсту не бачить небезпеки в тому, щоб психічно здорові люди мали право носити травматичну зброю з метою самооборони.

«Кожна людина, яка не перебуває на обліку в психоневрологічних диспансерах, має дістати право використовувати з метою самооборони травматичну зброю», - сказав він під час прямої лінії в "Комсомольській правді в Україні".

Водночас, він акцентував увагу на тому, що це має бути саме травматична зброя. «Не бачу небезпеки підвищення криміногенної ситуації у випадку, якщо люди будуть купувати травматичну зброю - але в жодному разі не бойову», - підкреслив Лавринович.

За словами міністра, йому часто доводиться "відбиватися від нападів" журналістів в Кабміні. Лавринович каже, що найкращий спосіб захисту - "більше посміхатися і говорити приємні слова".

За матеріалами інформаційних агентств «РБК-
Україна», «Укрінформ», «УНІАН», «Голос-UA»