(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

21.01.2013. Нотаріуси розповіли, як виконують свої нові обов'язки (Закон і Бізнес)


Нотаріуси реєструють право власності в тому випадку, якщо це право було зареєстровано за громадянином за старим законодавством, тобто якщо він звернувся в БТІ до кінця 2012 року.

Про це «ЗіБ» розповіла нотаріус Юлія Тарасова. Вона нагадала, в якому випадку з 1 січня 2013 року для оформлення права власності нерухомого майна потрібно звертатися до нотаріуса.

«Реєстрація виконується тільки лише при вчиненні нотаріальної дії з таким майном», - пояснила нотаріус.

За її словами, до нотаріуса громадянин повинен прийти тільки в тому випадку якщо він вирішив продати, подарувати або закласти квартиру в банк. Тоді нотаріус оформить угоду «під ключ», в тому числі перенесе інформацію в новий реєстр шляхом створення нового розділу, пояснює юрист.

Як говорить нотаріус, надалі, маючи договір купівлі-продажу, дарування та інше, звертатися до державного реєстратора немає необхідності.

«Просто так право власності на квартиру нотаріус не зареєструє, оскільки у нотаріуса немає таких повноважень. Він може проводити таку реєстрацію лише нотаріальних дій, тобто угоди », - пояснила юрист.

«Якщо право власності не було зареєстровано, тоді слід подати заявку про реєстрацію права власності в УкрДержРеєстр, і вже після внесення в записі державної установи, звертатися за угодою до нотаріуса», - резюмує нотаріус.

Незважаючи на те, що система реально спрощує оформлення угод з нерухомістю, однак реєстр тільки почав функціонувати, тому попервах виникають деякі складнощі. Зокрема, процедура внесення інформації в нього поки що досить трудомістке заняття, яке займає часу значно більше, ніж раніше діюча процедура.