(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

30.01.2013. Міністр юстиції: «Система працює абсолютно в штатному режимі» (за метеріалами інформагенств)


У зв‘язку з чим відбулася відставка голови Урдержреєстру? Які нововведення у сфері реєстрації прав на нерухоме майно чекати громадянам у майбутньому? Який розвиток подій можна очікувати у зв‘язку з резонансними заявами та судовими розглядами у газовій сфері? На ці та інші запитання представників ЗМІ відповів Міністр юстиції Олександр Лавринович під час свого брифінгу в Кабінеті Міністрів.

Глава Укрдержреєстру Єфименко сам написав заяву про відставку, - Міністр юстиції

Відставка глави Укрдержреєстру була очікувана, Леонід Єфименко сам написав заяву. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Що стосується кадрового питання, то він був очікуваним. Нічого несподіваного тут немає. Єфименко написав особисто заяву про звільнення. Буде новий керівник, який буде призначений президентом за поданням прем'єр-міністра", - заявив він.

Нагадаємо, сьогодні в ході засідання уряду прем'єр-міністр України Микола Азаров завив про те, що не задоволений роботою служби, тому було прийнято кадрове рішення про відставку.

Укрдержреєстр працює в штатному режимі, - Лавринович

Державна реєстраційна служба (Укрдержреєстр) працює в штатному режимі. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

"У Києві завдяки сприянню київської влади нам вдалося виділити додатково ще 2 місця для служби реєстрації майнових прав... Тепер у нас три об'єкти, де в Києві здійснюється реєстрація... Також в Києві працюють 6 942 нотаріуса, які також уповноважені здійснювати реєстрацію. На нотаріат не виділялося додаткових коштів... У Києві насправді фіксується найбільша кількість заявок на реєстрацію", - заявив він.

За словами міністра, така велика кількість заяв про реєстрацію пов'язано з тим, що Укрдержреєстр на даний момент продовжує реєструвати документи, подані ще в листопаді - грудні 2012 р. Після того як цей процес завершиться технічних незручностей з чергами, а також іншими негативними проявами не буде .

"Система працює абсолютно в штатному режимі. Зареєстровано за станом на 29 січня ц.р. 90 тис. 760 заяв, з них 79% - Укрдержреєстром, 19% - нотаріусами... В перспективі ця пропорція буде зворотною", - підкреслив Лавринович.

Він також зазначив, що залишається проблематичним питання формування Державного архіву. На формування такого архіву, перенесення всієї інформації в електронний вигляд потребуватимуть додаткових бюджетних коштів.

Міністр юстиції хоче відкрити доступ до Реєстру прав на нерухоме майно

У перспективі будь-який громадянин може заплатити мито і отримати право доступу до Реєстру прав на нерухоме майно.

 Питання загального відкритого доступу до Реєстру в он-лайн режимі для всіх бажаючих може бути вирішене на законодавчому рівні, з урахуванням тієї обставини, чи захочуть українці, щоб їх власність була оприлюднена. Про це під час брифінгу сказав міністр юстиції Олександр Лавринович.

За словами Лавриновича, в деяких країнах відкритий доступ до державним реєстром вже існує. При цьому будь-який громадянин будь країни може заплатити мито і отримати право доступу до реєстру.

"За нашим законом, який діє сьогодні, передбачається можливість доступу до реєстру лише тим, хто виконує функцію державного реєстратора", - сказав міністр.

Міністр юстиції заперечує, що БТІ ліквідували

Міністр юстиції Олександр Лавринович заявляє, що бюро технічної інвентаризації ніхто не ліквідував. Про це він сказав на брифінгу в Кабміні.

"Їх ніхто не ліквідовував. У них просто забрана невластива функція ", - підкреслив Лавринович.

За його словами, такі розмови пішли в зв'язку з введенням нової системи реєстрації нерухомого майна.

При цьому міністр зазначив, що БТІ продовжують займатися всіма питаннями, які стосуються технічної інвентаризації.

Він також сказав, що введення нової системи реєстрації нерухомості є дуже важливим, оскільки мінімізує можливість майнових спорів у сфері нерухомості.

Держава хоче зареєструвати раніше не зареєстровані об'єкти і майно

Держава буде ініціювати обов'язкову реєстрацію раніше не зареєстрованих об'єктів та майна. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович сьогодні на брифінгу в Кабінеті міністрів.

"На даний момент залишається велика кількість об'єктів, в першу чергу в сільській місцевості, які ніколи не реєструвалися. Тому в перспективі, очевидно, буде державна ініціатива по реєстрації таких об'єктів, а не за заявницьким принципом або власною ініціативою ", - повідомив Лавринович.

На думку міністра, така процедура повинна виключити неправомірну реєстрацію, махінації з узаконенням раніше не законно отриманих об'єктів.

"Я впевнений, що нова система реєстрації, яка заробила з 1 січня, забезпечить це", - підкреслив Лавринович.

Лавринович заперечує саботаж реформ у ЖКГ

Міністр юстиції Олександр Лавринович заперечує інформацію про те, що Мін’юст не ухвалює рішення необхідні для запровадження реформ у житлово-комунальному господарстві.

«Взагалі, це питання до Міністерства юстиції немає жодного відношення. Воно не перебуває і ніколи не перебувало в компетенції Міністерства юстиції», – сказав міністр юстиції, відповідаючи на запитання кореспондента.

Як відомо, в ефірі Радіо Свобода голова громадської організації «Ефективний власник» правник Тетяна Монтян заявила, що Мін’юст нічого не робить для формалізації майна багатоквартирних будинків та впровадження адекватних механізмів ухвалення колективних рішень щодо спільного майна.

«У нас будинки обліковуються як окремі квартири, які висять у юридичному повітрі», – зазначила Тетяна Монтян.

Лавринович: "Нафтогаз" і "Газпром" знайдуть можливість уникнути розгляду газових претензій РФ у розмірі 7 млрд. дол. в судах

Україна сподівається не через суд зняти претензії "Газпрому" про необхідність "Нафтогазу" виплатити РФ 7 млрд дол за недобір газу. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

 "Я думаю, що газова компанія НАК "Нафтогаз" і "Газпром" знайдуть можливість уникнути суперечки в міжнародному арбітражі, - заявив міністр.

 Лавринович зазначив, що газова угода передбачає санкції за недобір законтрактованих обсягів російського газу: "Конкретні претензії випливають з тексту угоди. Але є й інші позиції угоди, які можуть бути використані нами, щоб опонувати нам на ті заявки, які сьогодні робляться Україні".

Міністр додав, що юристи вже працюють над цим питанням, але однозначного рішення точно бути не може: "Це неоднозначне питання, воно вимагає юридичного спору. Я думаю, що ми знайдемо можливість, щоб уникнути суперечки".

Україна проситиме Міноборони РФ розтягнути виплату за боргами ЄЕСУ, - Лавринович

Український уряд буде домовлятися з Міністерством оборони Російської Федерації по розтягнення строку розрахунку за боргами компанії Єдині енергетичні системи України (ЄЕСУ). Про це на брифінгу заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович.

"Сьогодні у державному бюджеті повної суми для того, щоб розрахуватися по цьому рішенню і по всіх інших ... недостатньо. Тож очевидно, що будемо домовлятися, щоб виконання було розтягнуто трохи в часі", - заявив Лавринович.

Міністр також зазначив, що рішення суду про виплату за боргами ЄЕСУ вже почали виконувати.

"Перший платіж вже здійснено", - уточнив Лавринович.

За матеріалами інформагентств