(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

30.01.2013. Назар Кульчицький: «Реквізити, необхідні для виплати компенсації Юрію Луценку, були подані лише 9 січня» (за метеріалами інформагенств)

Під час гарячої телефонної лінії в Міністерстві юстиції Урядовий уповноважений України у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький прокоментував актуальні питання, які стосуються виконання Україною зобов‘язань перед цією європейською судовою інстанцією.

Луценку виплатили 15 тисяч євро компенсації за незаконний арешт

Уряд перерахував екс-главі МВС компенсацію за рішенням Європейського суду. Україна виплатила компенсацію екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценку за рішенням Європейського суду з прав людини.

"Згідно з інформацією, яку нам надала Державна виконавча служба, казначейство здійснило платіж 25 січня", - повідомив урядовий уповноважений України у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький.

Уточнюючи, чи в повному обсязі виплачена зазначена сума (нагадаємо, Європейський суд зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тисяч євро), Кульчицький сказав: "Згідно з наявною у нас інформацією, так".

Він додав, що реквізити, необхідні для здійснення даного платежу, були подані лише 9 січня.

Нагадаємо, 3 липня 2012 року ЄСПЛ прийняв рішення, яким встановив, що його арешт порушує права людини. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценку 15 тис. євро компенсації за моральну шкоду.

20 листопада Євросуд залишив чинним рішення у справі Луценка, відхиливши прохання українського уряду про його перегляд.

ЄСПЛ не повідомляв Україні про можливі терміни прийняття рішення за скаргою Тимошенко - Кульчицький

Європейський суд з прав людини не інформував Україну про можливі терміни прийняття рішення щодо скарги екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

"Я не можу цього спрогнозувати ... нам не надходило жодних повідомлень про можливі терміни прийняття цього рішення", - сказав Урядовий уповноважений України у справах ЄСПЛ Назар Кульчицький в середу під час телефонної лінії в Міністерстві юстиції, відповідаючи на запитання про те, коли ЄСПЛ прийме рішення за скаргою Ю.Тимошенко.

Як відомо, на розгляді ЄСПЛ перебуває скарга екс-прем'єра на незаконне утримання її під вартою до моменту набрання чинності вироку суду по "газовій справі". Також ЄСПЛ повинен прийняти рішення щодо того, чи є політична мотивація в ув'язненні Ю.Тимошенко, і чи мали місце тортури по відношенню до екс-прем'єра в частині неналежного надання медичної допомоги.

У Кабміні не поділяють ідею ПАРЄ про створення в Україні окремого органу для виконання рішень Європейського суду

Урядовий уповноважений Кабінету Міністрів у справах Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Назар Кульчицький не підтримує ідею Парламентської асамблеї Ради Європи про створення в Україні спеціального органу, який буде займатися винятково виконанням рішень ЄСПЛ.

Про це М. Кульчицький сказав журналістам у середу.

«Я не вважаю це доцільним з того погляду, що я не вірю, що воно на практиці може поліпшити ситуацію», - сказав М. Кульчицький.

Він зазначив, що створення спеціального органу для виконання рішень ЄСПЛ призведе до розриву процесу представництва інтересів держави і виконання рішень цієї міжнародної судової інстанції, що в свою чергу загрожує тим, що орган, який виконує рішення, не буде володіти повною інформацією про хід розгляду справи, оскільки ці процеси дуже тривалі.

«Якщо розірвати між собою два процеси - представництво та виконання рішень суду - може скластися ситуація, коли орган, який буде здійснювати виконання цього рішення, не буде володіти повною інформацією не в плані документів, а в плані повного ходу процесу, оскільки він є тривалим. Фактично сьогодні є близький зв'язок людей, які здійснюють представництво і здійснюють виконання, тобто все не втрачається по дорозі» - резюмував М. Кульчицький.

Нагадаємо, раніше ПАРЄ ухвалило резолюцію, в якій рекомендувала цілий ряд європейських держав, у тому числі і Україні, створити окремі органи для виконання рішень ЄСПЛ, щоб вирішити проблеми з виконанням рішень цього судового органу, які існують у цих країнах на сьогоднішній день.

Україна з 2014 року може розпочати виплати за невиконаними рішеннями національних судів

Україна з 2014 року може розпочати погашення заборгованості з виплат за рішенням національних судів. Про це під час гарячої лінії у Мін'юсті сказав урядовий уповноважений у справах Євросуду з прав людини Назар Кульчицький.

За його словами, документ найближчим часом відповідний законопроект буде поданий до Кабінету міністрів

"Сьогодні ми отримаємо останнє погодження", - сказав чиновник.

При цьому чиновник наголосив, що наразі неможливо визначити розмір заборгованості.

Говорячи про те, яким чином буде погашатися заборгованість, Кульчицький наголосив, що особи які мають отримати гроші мають звернутися до державної виконавчої служби.

"Державна виконавча служба узагальнить документи і виходячи із заборгованості та фінансових можливостей буде оцінювати спроможність виконання",-резюмував Назар Кульчицький.

За матеріалами інформаційних агентств