(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

06.02.2013 В’язням виправних колоній із цього місяця платитимуть мінімальну заробітну плату (ТРК Львів)


Виправна колонія № 50 у Миколаєві на Львівщині. Понад 400 засуджених. Більшість із них працює в цехах. Із самого ранку до вечора тут кипить робота.  Виготовляють будівельні матеріали, дерев’яні меблі, складні ковані вироби.

Більшість ув’язнених не мають спеціального фаху. Освіту та роботу, для багатьох першу в житті, отримали вже в колонії.

Ув’язнений Володимир працює в кузні.  «Робочий день залежить від виробу: триває стільки годин, скільки є брам – є багато робимо довше …», – зазначив він.

Інший ув’язнений – Микола – робить деревяні меблі. Ремеслу навчився вже в колонії. За зароблені гроші може дозволити собі купити харчі, котрі полюбляє.

«Скільки триває робочий день?  О восьмій поїли  і на роботу. І до четвертої», – повідомив він журналістові. А зарплату витрачає «на отоварку – їсти купую.»

Начальник колонії Іван Волощанський повідомив, що заклад має декілька цехів: з виробництва бетонних блоків, кованих виробів, меблів з дерева та з виготовлення альтернативного палива.

Директор підприємства Михайло Фенцик  зазначив, що на руки хлопці отримують не надто багато, решта грошей йде на утримання, харчування  та нічліг. Але соціальний пакет  та мінімальну зарплату в’язні все ж мають.

«400-450 гривень. Фіксованої ставки не має що заробили те отримали. Йдуть відрахування в пенсійний фонд і на отримання», – підрахував Михайло Фенцик.

Вони могли б заробляти більше, уточнили в адміністрації закладу. Але держава залишила колонії на самоутриманні. Що продадуть – з того й живуть. За радянського  союзу  державні установи зобов’язували закуповувати продукцію  ув’язнених. Тепер такої норми нема, а тому й заробити на життя по той бік волі стало важче.

Раніше прес-служба Міністерства юстиції повідомила, що такий Наказ прийнято з метою залучення засуджених до суспільно корисної праці, а також для збільшення відрахувань за рахунок заробітної плати коштів на відшкодування наявних майнових зобов’язань ув’язненої особи.