(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

14.02.2013 Державна реєстрація речових прав у дії (Правовий тиждень)


Вдало фінішувала перша серія регіональних навчальних семінарів, присвячених роз’ясненню основних положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», які проводили Українська нотаріальна палата та Інститутом підвищення кваліфікації працівників органів нотаріату. Останній навчальний семінар відбувся наприкінці грудня у Києві.

Захід зібрав понад 400 нотаріусів. Крім мешканців столиці та Київської області у ньому взяли участь нотарі з Вінницької, Волинської, Донецької, Закарпатської, Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Кіровоградської, Одеської, Львівської, Черкаської, Полтавської, Харківської, Херсонської, Чернівецької та Чернігівської областей.

Розпочався семінар із вступного слова президента УНП Людмили Павлової, яка підкреслила важливість цього заходу. Вона наголосила на тому, що семінар проводиться, аби допомогти нотаріальній спільноті розібратися з нововведеннями у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, згідно з якими нотаріуси країни виконуватимуть обов’язки державних реєстраторів. Незважаючи на те що робота з електронними державними реєстрами для нотарів не нова – адже вони мають справу з реєстрами впродовж останніх десяти років, – Реєстр речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, що запрацює з січня 2013 р., викликає чимало зауважень і запитань.

Виступаючи перед аудиторією, президент УНП запевнила присутніх, що жоден нотаріус не залишиться без інформаційної підтримки, особливо в перші дні роботи Реєстру.

Вона повідомила, що з початку 2013 р. в ДП «Держінформ’юст» працюватиме багатоканальна телефонна гаряча лінія (тел.: +38 (044) 277-8-277) для консультування та надання допомоги з питань, пов’язаних із державною реєстрацією нерухомості.

Людмила Павлова виказала сподівання, що нотаріуси з гідністю виконуватимуть покладені на них повноваження державних реєстраторів, і побажала учасникам семінару плідної та цікавої роботи.

З лекцією, присвяченою інституціям та процедурним питанням нового порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, виступив головний спеціаліст Департаменту державної реєстрації речових прав на нерухоме майно Державної реєстраційної служби України Денис Спєсівцев. Він висвітлив найактуальніші питання державної реєстрації. Серед іншого доповідач розповів про зміни до Постанови Кабінету міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» від 22.06.2011 р. №703, внесенні на останньому засіданні Кабміну.

«Ми говоримо про ідеальну модель, яка не була апробована на практиці, а тому відповіді на питання, що наразі виникають, будуть знайдені безпосередньо під час реалізації Реєстру. Нотаріус повинен пам’ятати, що здійснює державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, які виникають з нотаріальної дії. Запорука нормальної роботи нотаря як спеціального суб’єкта, на якого покладено обов’язки державного реєстратора, – бездоганне знання законодавства», – наголосив представник Державної реєстраційної служби України. Також Денис Спєсівцев відповів на запитання нотаріусів.

Із зацікавленістю нотарі слухали заступника директора департаменту – начальника управління податкового контролю фізичних осіб Державної податкової служби України Олександра Ревчука. Він розповів про окремі зміни в оподаткуванні нотаріусів у 2013 р. та вичерпно відповів на всі запитання, а їх було чимало.

Відповідно до наказу Міністерства юстиції «Про затвердження Порядку підвищення кваліфікації нотаріусів, консультантів державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, помічників приватних нотаріусів» від 22.12.2010 р. №3256/5 участь у семінарі була зараховувана всім присутнім як підвищення рівня їхньої кваліфікації, на підтвердження чого учасники отримали відповідні свідоцтва.

Нагадаємо, що у другому півріччі 2012 р. УНП та Інститут підвищення кваліфікації працівників органів нотаріату провели дев’ять семінарів, присвячених роз’ясненню основних положень Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень». Крім столиці регіональні навчальні семінари нотаріусів пройшли в Одесі, Тернополі, Сумах, Запоріжжі, Луцьку та Харкові. Ця тема обговорювалася також на Всеукраїнській науково-практичній конференції у Ялті.

Коментарі учасників

Світлана МАРТИШЕНКО, нотаріус Київського міського нотаріального округу (12 років нотаріального стажу) :

– Семінар сподобався. Це гарна ідея – проводити такі семінари, зокрема, на таку актуальну для нотаріусів тему. Незабаром ми набуватимемо нових повноважень. До виконання нових обов’язків готова, але не на сто відсотків. Підготовка була б кращою, якби держава забезпечила нас тривалішими практичними заняттями. У новому році бажаю колегам плідної роботи з новим реєстром.

Юрій ПЕТЧЕНКО, нотаріус Київського міського нотаріального округу (10 років нотаріального стажу):

– Семінар дуже своєчасний. Окремо хочу відмітити високу організацію заходу. Сьогодні чимало питань, що стосуються роботи Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, залишаються відкритими. Сподіваюся, що вже через місяць роботи Реєстру відповіді на них буде знайдено.

Тетяна БУРБАН, нотаріус Броварського міського нотаріального округу Київської області (4 роки нотаріального стажу) :

– Лекції дуже цікаві. Я вдячна Українській нотаріальній палаті та Інституту підвищення кваліфікації працівників органів нотаріату за проведення цього семінару. Таких заходів має бути більше, адже вони сприяють підвищенню нашого професіоналізму. Бажаю колегам у новому році щастя, здоров’я, любові та розуміння законів.