(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

11.04.2013.«МІСТО ЗУСТРІЧІ ЗМІНИТИ НЕ МОЖНА. ДВА МІНІСТРИ ЮСТИЦІЇ У ЧЕРНІГОВІ» («Хвиля Десни»)


Минулого вівторка саме у Чернігові відбулася двостороння зустріч міністра юстиції України Олександра Лавриновича та міністра юстиції Республіки Білорусь Олега Сліжевського. Сторони підписали угоду про співробітництво між міністерствами юстиції сусідніх держав.

У рамках візиту високопосадовці двох країн спочатку обговорили стан і перспективи транскордонної співпраці під час зустрічі з головою обласної державної адміністрації Володимиром Хоменком та головою обласної ради Анатолієм Мельником. В облдержадміністрації поважні гості оглянули виставку архівних документів під назвою «Єдина історія: Україна та Республіка Білорусь», які підготував Державний архів Чернігівської області.

Потому відбулося офіційне підписання Програми співробітництва між міністерствами юстиції України та Республіки Білорусь на 2013-2014 роки. Угодою передбачено поглиблення професійних зносин експертних установ органів юстиції та фахівців цієї сфери. Сторони домовилися продовжити співробітництво державних судово-експертних установ України та Білорусі, а також висловили зацікавленість у проведенні зустрічей, спільних консультацій, семінарів, наукових конференцій з правових питань.

Після офіційної частини Олександр Лавринович та Олег Сліжевський разом із керівниками нашої області ознайомилися з пам’ятками історії й архітектури Чернігова: відвідали Дитинець на Валу, побували у Спасо-Преображенському та Борисоглібському соборах, а також поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

По закінченні цих заходів у готельно-туристичному комплексі «Придеснянський» відбулася прес-конференція міністра юстиції України для представників засобів масової інформації на тему: «Впровадження з 1 січня 2013 року системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень. Діяльність нотаріусів у процесі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно». Олександр Лавринович також відвідав реєстраційну службу Чернігівського міського управління юстиції та Другу чернігівську державну нотаріальну контору.

Під час прес-конференції міністр юстиції України Олександр Лавринович відповів на запитання журналістів:

— Як ви оцінюєте нинішню роботу органів державної реєстрації прав на майно?

— По Україні в цілому оцінюю її як задовільну. У нас сьогодні працює більше 600 відділень, що повністю й чітко виконують усю роботу, мають для цього всі умови. На старті були певні хвилювання, оскільки починали одночасно працювати як реєстратори, котрі ніколи цим не займалися, так і нотаріуси, що ніколи не виконували функцій реєстраторів. Це робота із дуже складним реєстром, перевірка інформації. Попередня система мала суттєві недоліки. Ще торік громадянину на реєстрацію своєї нерухомості доводилося витрачати місяці. А тепер — лише години. Аби показати всім, що жодних шалених черг немає, в усіх без винятку приміщеннях реєстраційних служб було встановлено веб-камери, щоб кожен міг подивитися залу установи. Після цього штучно створена тема черг зникла. Найбільша з черг, яку вдалося зафіксувати, складалася з восьми громадян. Реєстраційна служба працює швидко, оперативно, надійно. Україна, на жаль, серед останніх у Європі запровадила загальнодержавну систему реєстрації, яка є обов’язковою умовою для надійного захисту власника нерухомості, землі, бізнесу. Без цього успішної економіки не буває.

— Чи виникають проблемні питання?

— Сьогодні є окремі проблеми, здебільшого в частині земельних питань. Має місце величезна кількість неточностей у межах окремих земельних ділянок, які раніше за документами оформлювалися. А тепер, при введенні їх до Єдиного реєстру, вони накладаються одна на одну. Виникають конфліктні ситуації між тими, хто на них претендує. Траплялося, що було по шість власників однієї ділянки. Скажімо, коли я власну земельну ділянку намагався продати, виявилося, що вона була здана в оренду. Раніше жодного обліку й захисту не існувало, а тепер ситуація інша. Доведеться в цьому плані ще ретельно попрацювати, щоб захистити первинну інформацію, яка наповнює реєстр, і унеможливити зло-вживання. Є багато «накладок», які вимагають уточнень, перевірок, щоб не було жодної помилки і право власності кожного було надійно захищеним. Тепер це функція Національного земельного агентства, за поданням документів від нього (присвоєних кадастрових номерів, точно визначених меж) ми здійснюємо реєстрацію.

— У чому переваги нової системи реєстрації прав власності на нерухоме майно?

— Вони очевидні. Без цієї системи — державного захисту прав власності — успішний розвиток ринкової економіки був би неможливим. Набагато спрощується для громадянина реалізація права на придбання майна, продаж, дарування, спадщину. Вже не треба обходити по кілька інстанцій і витрачати на це місяці. Щоб, наприклад, продати свій будинок, достатньо прийти до нотаріуса, який оформить угоду і відразу здійснить всі реєстраційні функції, аби новий власник швидко отримав свідоцтво на право власності, а продавець — свої кошти за нерухомість. На це тепер вистачить одного дня, що раніше було важко й уявити.