(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Програма співробітництва між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Білорусі на 2013-2014 роки, підписана 09 квітня 2013 року в м. Чернігів

Програма співробітництва між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Білорусь на 2013 – 2014 роки

Міністерство юстиції України та Міністерство юстиції Республіки Білорусь, що надалі йменуються Сторони,

з метою реалізації Угоди про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Білорусь від 25 червня 1999 року, а також Угоди між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції Республіки Білорусь про співробітництво у сфері судової експертизи від 23 січня 2009 року

домовились про таке:

Сторони домовились у 2013 – 2014 роках здійснити такі заходи:

1. Проведення зустрічей представників державних судово-експертних установ України та Республіки Білорусь з метою обміну досвідом, застосування нових підходів у науковій та практичній діяльності експертних установ для удосконалення судової експертизи, обміну методиками в сфері судової експертизи, нормативно-правовими актами України та Республіки Білорусь, а також публікаціями на актуальні теми в сфері судової експертизи.

2. Проведення зустрічей представників Сторін з метою обміну досвідом у сфері використання інформаційних технологій, а також діяльності нотаріату.

3. Проведення зустрічі експертів Сторін з питань практики застосування Сторонами міжнародних договорів у сфері надання правової допомоги.

4. Проведення зустрічей представників Сторін з питань реформування системи примусового виконання (проблеми та шляхи їх виконання), удосконалення законодавства про виконавче провадження та підвищення ефективності системи примусового виконання.

5. Проведення зустрічей представників Сторін з метою обміну досвідом з питань:

реєстрації громадянських (суспільних) об’єднань, політичних партій та інших громадянських формувань, які не мають на меті отримання прибутку;

реєстрації господарюючих суб’єктів та функціонування Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

6. Проведення зустрічі представників Сторін з метою розгляду питань розробки та прийняття (видання) відомчих нормативно-правових актів, здійснення обов’язкової юридичної експертизи таких актів, ведення їх реєстру та інших питань, пов’язаних з реалізацією відомчих нормативно-правових актів.

7. Участь експертів Сторін у заходах з метою вивчення досвіду України з питань:

розгляду справ у закордонних та міжнародних юрисдикційних органах;

формування системи безоплатної правової допомоги;

реформування пенітенціарної системи.

8. Проведення зустрічей, семінарів, консультацій, навчальних візитів представників Сторін з метою обміну досвідом з інших питань діяльності міністерств юстиції, що представляють взаємний інтерес, зокрема з питань оптимізації структури та функцій, підвищення правової культури та правового виховання населення, підвищення правової освіти та соціальної активності громадян.

Вчинено в м. Чернігові 9 квітня 2013 року у двох примірниках, кожний українською, білоруською та російською мовами, причому всі тексти мають однакову силу.

У разі виникнення розбіжностей при тлумаченні положень цієї Програми текст російською мовою матиме переважну силу.

За Міністерство юстиції України За Міністерство юстиції Республіки Білорусь
Лавринович Олександр Володимирович Сліжевський Олег Леонідович
Міністр Міністр