(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

22.04.2013 Міністр юстиції: «Найважливіше - це консенсус у політичному середовищі України…»

22 квітня в Кабінеті Міністрів відбулася прес-конференція Міністра юстиції Олександра Лавриновича, присвячена пріоритетам в діяльності Міністерства юстиції у поточному році. Міністр також відповів на низку актуальних політико-правових питань, що цікавили представників засобів масової інформації

Мін'юст направив в ЄС на експертну оцінку пропозиції щодо зміни закону про вибори нардепів

Міністерство юстиції України підготувало і направило на експертну оцінку пропозиції щодо змін до виборчого законодавства. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович на прес-конференції в Кабінеті Міністрів.

"Мін'юст готував пропозиції і вони приготовлені. Зараз вони спрямовані на експертну оцінку Венеціанської комісії, в ОБСЄ, до експертів Європейського союзу, а також до керівників усіх парламентських фракцій", - заявив Лавринович.

За його словами, законопроект буде представлений на розгляд у ВР після того, коли будуть готові всі точки зору.

"Для нас дуже важлива думка наших колег, експертів з європейських структур. Але найважливіше - це консенсус у політичному середовищі України", - додав Лавринович.

За його словами, європейські експерти з розумінням ставляться до того, що деякі їхні рекомендації можуть бути не враховані, якщо при цьому відповідні позиції прийняті політичним силами в Україні.

Разом з тим міністр  не зміг спрогнозувати, коли можна чекати висновків від "Венеціанської комісії".

Вибори в проблемних округах відбудуться за старими правилами

Міністр юстиції Олександр Лавринович заявляє, що повторні вибори Верховної Ради в проблемних округах повинні пройти за діючими виборчими правилами.

Про це він сказав на прес-конференції в Кабінеті Міністрів.

"Вибори в тих округах, де визнано, що не можна встановити підсумки, звичайно ж, не можуть проходити за іншими правилами, ніж ті, які застосовувалися", - сказав Лавринович.

Як повідомлялося, 5 листопада 2012 року Центральна виборча комісія визнала неможливим установлення достовірних результатів голосування в округах №№94, 132, 194, 197, 223.

6 листопада 2012 року Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори депутатів Ради в цих округах.

28 грудня 2012 року 54 депутати Ради звернулися до КС із проханням дати офіційне тлумачення положень закону "Про вибори народних депутатів", що стосуються проведення повторних виборів депутатів Ради.

Для прийняття постанов, що передбачають проведення референдуму, не обов'язково його оголошення

Міністр юстиції Олександр Лавринович не бачить нічого дивного в тому, що Центральна виборча комісія приймає низку постанов, що передбачають проведення референдуму. Про це він заявив на прес-конференції в Кабміні.

За словами міністра, для прийняття таких постанов не обов'язково оголошення референдуму. На його думку, комісія лише реалізує законодавство про всеукраїнський референдум.

"Я вважаю, що комісія приймає підзаконні акти, необхідні для реалізації Закону" Про референдум ". Для цього (прийняття постанов - Ред.) не обов'язково оголошення референдуму", - сказав О. Лавринович.

З липня бізнесменів буде реєструвати лише Державна реєстраційна служба

З першого липня підприємців буде реєструвати тільки Державна реєстраційна служба. Про це на прес-конференції заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"З першого липня Укрдержреєстр почне роботу з державної реєстрації юридичних і фізичних осіб. Сьогодні цим займаються кілька організацій. Відповідальними за цю роботу є Державна реєстраційна служба, а реально реєстраційну роботу здійснюють реєстратори, що працюють в міськвиконкомах та районних держадміністраціях ", - зазначив він.

За словами Олександра Лавриновича, така практика не сприяє якості роботи й дисципліні. Тому, додав він, нововведення має сприяти більш якісній та швидкій реєстрації підприємців.

Крім того, міністр зазначив, що в перспективі Мін'юст планує надати повноваження з реєстрації підприємців приватним нотаріусам, як це було зроблено з реєстрацією прав на нерухомість на початку цього року.

Міністерство юстиції пропонує, щоб підприємців реєстрували нотаріуси

Міністерство юстиції розробляє нормативну базу, яка передбачає реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців приватними нотаріусами. Про це на прес-конференції повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"Ми розробляємо нормативну базу для того, щоб нотаріат надавав ці послуги", - зазначив міністр. Він переконаний, що це дозволить спростити процедуру реєстрації для громадян, які хочуть займатися підприємницькою діяльністю.

Створення служби держреєстрації майна завершено, черг немає

Міністр юстиції Олександр Лавринович запевняє, що реформа виправдала себе, система працює вдало. Про це він заявив під час прес-конференції.

"Ми перші, хто запропонував таку систему із залученням нотаріусів, але вже не єдині. Ця система довела свою ефективність і стала взірцем для інших держав. Наприклад, Грузія запозичила український досвід роботи реєстраційних служб. Наразі існує 583 відділи державної реєстраційної служби по всій території України, де працюють 2646 реєстраторів та близько 7 тисяч нотаріусів", - запевнив Лавринович.

Також міністр запевнив, що питання черг у відділеннях державних реєстраторів не актуальне:

"Говорити про черги, коли в усіх відділах працюють веб-камери, не логічно", - говорить Лавринович.

БТІ в Україні продовжать свою роботу

Система БТІ, яка раніше здійснювала реєстрацію та інвентаризацію нерухомого майна, залишається в Україні, проте в іншій якості. Про це на прес-конференції заявив міністр юстиції України Олександр Лавринович.

"Я хотів би підкреслити, що сама технічна інвентаризація була і залишається важливим елементом для збереження прав власності. Протиставлення цієї системи нині діючій є неправильним і не природним. Природним є те, що ті, хто називалися БТІ, повинні займатися технічною інвентаризацією", - заявив Лавринович.

При цьому він також додав, що в процесі технічної інвентаризації зменшиться кількість відомств. "Там, де вони не потрібні, їх приберуть", - підсумував міністр юстиції.

Міністр юстиції проти квотування нотаріусів

Міністр юстиції Олександр Лавринович виступає проти квотування нотаріусів. Про це він сказав на прес-конференції.

Міністр нагадав, що у 2003 році він підписав наказ, згідно з яким квотування було скасоване.

За його словами, в даний час, з юридичної точки зору, умови для того, щоб стати нотаріусом, є досить складними, оскільки потрібно 6 років юридичного стажу і 3 роки роботи помічником нотаріуса, після чого ще потрібно пройти іспит, який здається анонімно, передають "Українські новини".

"Тому говорити сьогодні про те, щоб ще щось десь квотувати (недоцільно)", - сказав Лавринович.

Міністр зазначив, що якщо необхідно буде на якійсь території обмежити кількість нотаріусів, то це питання може регулюватися Нотаріальною палатою.

За матеріалами: Українські новини, UBR, УНН, News24, ТВі, MyTime, ForUm