(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

13.05.2013. Назар Кульчицький: Поки рішення Євросуду не остаточне, держава не має зобов’язань щодо його виконання (Українські національні новини)


Урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький не розуміє, про яке виконання рішення Європейського суду може йти мова, якщо рішення Євросуду ще не остаточне. Про це він сказав у коментарі Українським національним новинам.

"Це рішення не остаточне і якщо б ми мали вживати заходи по цьому рішенню – то це можливо тільки після набуття рішенню статусу остаточного", - сказав Н.Кульчицький.

Крім того, Представник в Європейському суді з прав людини відмітив, що навіть у попередньому рішенні суду по скарзі Юлії Тимошенко немає чого виконувати. "По-перше, рішення ще не набуло статусу остаточного, воно не підлягає виконанню. Остаточне рішення Європейського суду має бути оголошено тільки через три місяці, за цей час обидві сторони мають право його оскаржити. До цього моменту у держави нема жодних зобов’язань по виконанню рішення. По-друге, не зовсім зрозуміло, що він (С.Власенко, - ред.) вважає, що держава повинна виконати?! Там, в принципі, і нема чого виконувати. Компенсації заявниця не просила і компенсація їй не присуджена. Щодо неї ніяких додаткових заходів не було. Щодо вжиття заходів загального характеру, ми вважаємо, що із прийняттям нового Кримінально-процесуального Кодексу Україна виконала свої зобов’язання щодо унеможливлення повторення аналогічних порушень у майбутньому", - пояснив він.

Також Н.Кульчицький зауважив, що Євросуд визнав не відповідним арешт Ю.Тимошенко згідно із п’ятою статтею Європейській Конвенції, але дія п’ятої статті припиняється з моменту оголошення обвинувального вироку.

"Стаття п’ятої Конвенції, по якій констатоване порушення, розповсюджує свою дію із моменту затримання особи до вироку суду, хоча б судом першої інстанції. Заявниця вже встигла пройти три судові інстанції – першу, апеляцію і касацію. Таким чином, якщо навіть судом першої інстанції особу визнано винною у вчиненні злочину, подальше її тримання під вартою не підпадає під дію статті п’ятої Конвенції. Відповідно, якщо щодо особи вирок суду набрав дію, то стаття п’ята Конвенції не поширюється вже на таке тримання особи під вартою", - наголосив представник в ЄСПЛ.

Як повідомлялося, 30 квітня Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) виніс рішення за позовом екс-прем'єра України Юлії Тимошенко.

Суд визнав незаконним арешт Ю.Тимошенко у "газовій справі". Водночас суд не побачив, що по відношенню до Ю.Тимошенко було катування.

У серпні 2011-го Юлія Тимошенко скаржилась до ЄСПЛ на незаконний арешт, умови утримання під вартою та політичне переслідування.