(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Протокол про співробітництво між Міністерством юстиції України та Міністерством юстиції, прозорості та прав людини Грецької Республіки

Міністерство юстиції України та Міністерство юстиції, прозорості

та прав людини Грецької Республіки (далі – Сторони),

бажаючи поліпшити й поглибити співробітництво між Україною та Грецькою Республікою в галузі юстиції;

відзначаючи інтерес обох Сторін у розвитку та поглибленні контактів між ними в галузі юстиції та права,

домовилися про таке:

С т а т т я 1

Сторони співробітничають у галузі законодавства, здійснення правосуддя, професійного навчання юристів, функціонування пенітенціарної системи, а також, у межах їхньої компетенції, розвитку правової науки.

С т а т т я 2

Сторони в межах їхніх можливостей поглиблюватимуть співробітництво в зазначених вище галузях таким чином:

1) взаємна допомога в підготовці законопроектів та аналіз виконання таких законопроектів;

2) обмін експертами між Сторонами для надання ліпшої інформації про структуру та діяльність служб юстиції;

3) організація та проведення спільних семінарів та лекцій про дальше вдосконалення професійного навчання та освіти їхнього адміністративного персоналу;

4) обмін законодавством, правовими публікаціями, а також відповідною інформацією.

С т а т т я 3

На запит Сторони надаватимуть одна одній висновки міжнародних конференцій, які вони організовуватимуть з правових питань.

С т а т т я 4

Сторони в межах їхньої компетенції та настільки, наскільки це дозволяють доступні кошти, можуть укладати додаткові угоди, які сприяють розвиткові співробітництва в галузі юстиції.

С т а т т я 5

Фінансування заходів, які організовуватимуться під час застосування цього Протоколу, погоджуватиметься в кожному конкретному випадку.

С т а т т я 6

Цей Протокол набирає чинності в перший день місяця, який настає після дати отримання дипломатичними каналами останнього письмового повідомлення, яким Сторона інформує іншу про виконання своїх відповідних внутрішньодержавних процедур.

Цей Протокол укладається на невизначений строк.

Кожна Сторона може денонсувати його за допомогою письмового повідомлення іншій Стороні. Протокол утрачає чинність через три місяці з дати отримання такого повідомлення.

Учинено в м. Афіни, 6 жовтня 2011 року, у двох оригінальних примірниках, кожний українською, грецькою та англійською мовами, при цьому всі тексти є автентичними. У разі виникнення будь-яких розбіжностей під час тлумачення цього Протоколу перевага віддається текстові англійською мовою.

Міністерство юстиції
України

За Міністерство юстиції
прозорості та прав людини
Грецької РеспублікиОлександр Лавринович
Міністр юстиції

Мілтіадіс Папаіонау
Міністр юстиції, прозорості
та прав людини