(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

20.05.2013. Звіт про оприлюднення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборі

Міністерство юстиції України з 11 квітня 2013 року по 10 травня 2013 року з метою обговорення і отримання зауважень та пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань оприлюднювало на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України та на урядовому веб-сайті "Громадянське суспільство і влада" проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів".

Вказаний проект Закону розроблено Міністерством юстиції на виконання підпункту 5 пункту 1 плану першочергових заходів щодо інтеграції України до Європейського Союзу на 2013 рік, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 73, пунктів 1 та 4 плану першочергових заходів щодо удосконалення законодавства з питань проведення виборів, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 103.

Прийняття відповідного Закону дозволить подолати зафіксовані недоліки у проведенні парламентських виборів в Україні 28 жовтня 2012 року та вдосконалити законодавство про вибори народних депутатів України з врахуванням висновків та рекомендацій Місії зі спостереження за виборами народних депутатів України 28 жовтня 2012 року ОБСЄ/БДІПЛ та інших місій офіційних спостерігачів від іноземних держав і міжнародних організацій.

У повідомленні про оприлюднення було зазначено, що Управління конституційного та адміністративного законодавства Департаменту конституційного, адміністративного та соціального законодавства Міністерства юстиції України приймає зауваження і пропозиції до вказаного проекту протягом місяця.

10 травня 2013 року оприлюднення проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів" завершено, проте зауваження і пропозиції щодо нього до Міністерства юстиції не надійшли.

Директор Департаменту
конституційного, адміністративного
та соціального законодавства


А.М. Панченко