(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

19.06.2013 Хто реєструватиме підприємців? (Юридичний Вісник України)

З першого липня функції реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців перейдуть від місцевої влади до Укрдержреєстру. А пізніше – й до нотаріусів.

Формування і налагодження роботи системи державної реєстрації прав на нерухомість закінчено, і громадянам більше не потрібно годинами стояти в чергах. Наступним етапом діяльності в цьому напрямку має стати реєстрація юридичних та фізичних осіб-підприємців, яка почнеться вже через два тижні у відділеннях Держреєстру. Про це на прес-конференції, яка пройшла в Будинку уряду й була присвячена пріоритетним напрямкам діяльності Міністерства юстиції на цей рік, розповів Олександр Лавринович.

Період інформаційної протидії, яка виникла з моменту впровадження в Україні єдиної загальнодержавної системи реєстрації всіх майнових прав, минає, зазначив міністр. Коли немає аргументів, на які справді можна вказати, вигадувати їх регулярно досить складно. Наприклад, говорити про черги, коли працюють веб-камери в усіх відділеннях і можна будь-якої миті подивитися, що там відбувається. На жаль, через «інформаційні війни», які організовували ті, хто прагнув зберегти можливість будувати корупційні схеми, реєструючи права на нерухомість, було витрачено багато часу та зусиль. Від ідеї, що виникла ще в 2001 році, до першого законопроекту минув рік, а з 2002 року цей процес довгий час узагалі неможливо було зрушити з місця. Хоч уже тоді ми були єдиною європейською країною, яка не мала загальнодержавного обліку та загальнодержавної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Тепер в Україні вдалося побудувати систему, яка довела свою ефективність та стала взірцем для інших держав, запевнив журналістів Олександр Лавринович. Ми перші, хто запропонував таку систему із залученням нотаріусів, але вже не єдині, повідомив він. Наприклад, Грузія запозичила український досвід роботи реєстраційних служб.

Нині існує 583 відділи державної реєстраційної служби по всій території України, працюють 2646 реєстраторів та близько 7 тисяч нотаріусів. Планують залучити нотаріусів і до реєстрації підприємців, але згодом, після того, як буде напрацьована відповідна нормативно-правова база. З першого липня цими питаннями опікуватиметься Державна реєстраційна служба.

- Щоб ця послуга була максимально спрощена та наближена до громадян, щоб найбільш ефективно працювала, ми починаємо зараз розробку нормативної бази, що дасть змогу до цієї послуги залучити нотаріат, - наголосив Олександр Лавринович. Планується також розвивати надання цих послуг безконтактно в електронному вигляді. Нині це вже працює при реєстрації прав на нерухомість. Будь-який громадянин може подати документи в електронному вигляді, аби зареєструвати право на нерухоме майно. Але таких бажаючих поки що мало.

Відповідаючи на запитання журналістів з приводу квотування нотаріусів, яке ініціюють народні депутати, міністр нагадав, що у 2003 році він підписав наказ, згідно з яким такі обмеження були скасовані. Їхнє повернення, на його переконання, не має ніякого сенсу. А якщо потрібно буде на якійсь території обмежити кількість нотаріусів, то це питання може регулювати Нотаріальна палата України.

З початку року в Україні зареєстровано майже 20 тисяч (19581) юридичних осіб та майже 69 тис. (68866) фізичних осіб-підприємців. Про це розповів голова Державної реєстраційної служби Дмитро Ворона.  Найкращі показники - в Києві, Донецькій, Дніпропетровській, Харківській та Одеській областях. Найбільше юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстровано у столиці – 5728 і 5697 відповідно. Далі за кількістю зареєстрованих юридичних осіб ідуть Дніпропетровська (1290), Донецька (1120) та Одеська (1033) області. Що ж стосуються реєстрації фізичних осіб-підприємців, то тут найвищі показники зафіксовані у Донецькій (6139), Дніпропетровській (4450) та Харківській (4328) областях. В середньому щотижня в Україні реєструється понад 4 тисячі суб’єктів господарювання, точніше –  890 юридичних осіб та 3130 фізичних осіб-підприємців, повідомив Дмитро Ворона.