(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

26.06.2013. Олександр Лавринович: «Важливою є внутрішньополітична узгодженість…» (УКРІНФОРМ)

26 червня в Кабінеті Міністрів відбувся брифінг Міністра юстиції Олександра Лавриновича, під час якого він розповів про зміни, які зазнає система реєстрації бізнесу в Україні з 1 липня 2013 року. Міністр також відповів на низку актуальних політико-правових запитань, що цікавили представників засобів масової інформації…

Під час останнього візиту української делегації до ЄС питання вибіркового правосуддя не обговорювалося

Під час останнього візиту української делегації до Європейського союзу (ЄС) питання вибіркового правосуддя не обговорювалося. Про це журналістам повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович на брифінгу в Кабінеті міністрів України.

За його словами, дане питання піднімалося лише на неформальному рівні.

На питання журналістів, чи не є питання вибіркового правосуддя в Україні перешкодою для підписання угоди про асоціацію з ЄС, Лавринович зазначив: "З одного боку є проблема правова - яким чином в рамках законодавства України вирішити питання, яке порушується ... але ведуться дискусії".

Також, коментуючи результати шістнадцятого засідання Ради співробітництва Україна-ЄС, міністр сказав: "Керівництво Єврокомісії і країни Євросоюзу демонструють поряд з вимогливістю розуміння того, що ми насправді цей шлях можемо пройти і в листопаді і отримати відповідне рішення (щодо угоди про асоціацію) ".

Зміна Конституції на референдумі відповідає українським і європейським нормам

Питання внесення змін до Конституції на всеукраїнському референдумі лежить у політичній площині, і жодним чином не порушує європейські правові норми. На цьому наголосив Міністр юстиції Олександр Лавринович на брифінгу в Кабінеті міністрів України, коментуючи заяву секретаря Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Томаса Маркерта, який назвав прийнятий з подачі української влади закон про референдум "небезпечним для стабільності України".

"Буквально вчора і позавчора в Люксембурзі в ході дискусії з експертами Єврокомісії, і в тому числі з єврокомісаром з питань розширення, були питання нормативного забезпечення євроінтеграції України. І в тому числі було і це питання. І я абсолютно спокійно показав, що те, що міститься в нашому законі - є в законах інших європейських країн. Те, що відзначав секретар Венеціанської комісії, стосувалося можливості ухвалення Конституції на загальнонаціональному референдумі. Принаймні у двох країнах Європейського союзу саме так було зроблено. І питання, чи мати таку норму, чи ні - воно лежить не в правовій площині, а в площині політичної доцільності. Ми поспілкувались і, в принципі, винесли цю тему за дужки і для обговорення на рівні політичної стратегії, а не на рівні відповідності якимось правовим документам", - наголосив Олександр Лавринович.

Крім того, наголосив міністр, норма про можливість прийняття поправок до Конституції на всеукраїнському референдумі повністю відповідає Конституції, і з цього приводу є рішення Конституційного Суду від 2005 року.

"У Конституції чітко є кілька принципів: єдиним джерелом влади в Україні є народ, і неможлива зміна позиції, яка змінює суспільний устрій, без українського народу. І єдиним способом прийняття безпосередньо рішень є загальнонаціональний референдум. Тому що немає іншого способу прийняття рішень усіма громадянами", - зазначив він.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про всеукраїнський референдум 6 листопада 2012 р. Закон встановлює, що всеукраїнський референдум може проводитися на предмет схвалення нової редакції Конституції, внесення до неї змін, скасування або визнання нечинним закону про внесення змін до Конституції. Також референдум може проводитися щодо питання зміни території України.

Днями секретар Європейської комісії за демократію через право Томас Маркерт в інтерв'ю Deutsche Welle заявив, що прийнятий з подачі української влади закон про референдум є небезпечним для стабільності України: "Я не хотів би спекулювати з приводу мотивів, якими керується українська влада. Однак, я думаю, для стабільності країни є надзвичайно небезпечним існування ймовірності, при якій фактично будь-що може бути змінено шляхом референдуму".

Внутрішньополітична узгодженість важлива при обговоренні законопроекту про вибори

Міністр юстиції Олександр Лавринович вважає, що при обговоренні законопроекту про вибори в Україні, а також інших законопроектів, важливіша внутрішньополітична узгодженість, а не висновки Венеціанської комісії. Про це він сказав на брифінгу в Кабінеті Міністрів.

За його словами, Венеціанська комісія в різні роки давала суперечливі висновки за схожими законопроектами про вибори в Україні. Олександр Лавринович повідомив, що те ж саме можна сказати і про закон про референдум - критика Венеціанської комісії не так важлива, якщо для України цей закон є політично доцільним.

В Україні з 1 липня 2013 р. реєстрації відкриття та закриття бізнесу будуть об'єднані в одну структуру

В Україні з 1 липня 2013 р. реєстрація відкриття і закриття бізнесу будуть об'єднані в одну структуру. Про це на брифінгу заявив міністр юстиції Олександр Лавринович.

"З 1 липня поточного року в Україні відбудуться організаційні зміни в питання реєстрації відкриття бізнесу і відповідно його закриття. Сьогодні у нас існує дворівнева система, де присутні суб'єкти, які здійснюють цю діяльність і ті суб'єкти, які визначають, як вона повинна здійснюватися... ще минулого року були прийняті відповідні закони і з 1 липня це буде єдина система, як вона працює у всій європейських країнах", - сказав Лавринович.

За словами О.Лавриновича, існуюча подвійна система не сприяє якісній роботі та створює певні можливості для незаконної діяльності з реєстрами.

Він підкреслив, що Кабмін прийняв рішення по бюджетному забезпеченню і кошти, передбачені на реалізацію цих функцій, будуть своєчасно виділені.

Перехід на нову систему реєстрації буде максимально комфортним для бізнесу

Перехід на нову систему реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців буде максимально комфортним для бізнесу. Про це під час брифінгу сказав міністр юстиції України Олександр Лавринович.

"Перехід буде максимально зручним та комфортним для бізнесу, ми забезпечимо все без зупину. Після усунення подвійного підпорядкування ми будемо мати важливість відповідально ставитися до Єдиного загальнодержавного реєстру всіх рівнів підприємницької діяльності, які на сьогодні теж працюють в системі подвійного підпорядкування", - сказав О. Лавринович.

Він підкреслив, що реформа міститься низку ефективних нововведень.

"Що стосується нових елементів роботи, важливо підкреслити запровадження електронної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які зможуть зареєструватися за дуже простою технологією використовуючи портал Державної реєстраційної служби в інтернеті. Він дозволяє реєструвати бізнес, для цього достатньо мати свій електронний цифровий підпис", - розповів О.Лавринович.

Нагадаємо, за словами голови Укрдержреєстру Дмитра Ворони, терміни реєстрації бізнесу будуть жорстко контролюватися.

"Законом встановлено, що реєстрація юридичних осіб займає до 3 робочих днів, а фізичних осіб-підприємців до 2 днів. Завдяки єдиному підходу, який запроваджується з 1 липня, ми будемо чітко бачити будь-які порушення термінів реєстрації бізнесу і зможемо приймати дисциплінарні заходи щодо тих реєстраторів, які не готові якісно працювати - терміни реєстрації бізнесу будуть жорстко контролюватися", - зауважив Дмитро Ворона.

Більшість приміщень реєстраційних відділень не змінять адресу

Під час реформи реєстрації бізнесу та передачі повноважень реєстрації Державній реєстраційній службі більшість приміщень, у яких розміщуватиметься реєстратори, не змінять свого місця знаходження. Про це під час брифінгу розповів міністр юстиції України Олександр Лавринович.

"З 581 (відділення - Ред.) реєстраційної служби, яка буде працювати в Україні, в нас переважна більшість - 433 - будуть розміщені в приміщеннях виконкомів райдержадміністрацій, там де вони є сьогодні. Тобто більшість українців навіть не відчують змін у цьому плані. А 111 буде переміщено у приміщення реєстраційних служб, де вони існують в більш комфортних та технічно-забезпечених приміщеннях", - сказав О.Лавринович.

О.Лавринович розповів, скільки в Україні зареєстрували бізнесменів

В Україні з початку поточного року зареєстрували більше 102 тис. суб'єктів підприємницької діяльності. Про це під час брифінгу сказав міністр юстиції України Олександр Лавринович.

"З початку поточного року і до поза вчорашнього числа в Україні було зареєстровано 102 тис. 610 суб'єктів підприємницької діяльності, в тому числі і 22 тис. 60 юридичних осіб, решта - все фізичні особи-підприємці", - сказав О.Лавринович.

За його словами, найбільша кількість юридичних осіб зареєстрована у Києві, фізичних осіб - підприємців - у Донецьку.За матеріалами інформаційних агентств Українські
національні новини, РБК-Украина, УКРІНФОРМ