(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

23.07.2013. Кабмин одобрил предложенную Минюстом унификацию системы оплату нотариальных услуг (ИНТЕРФАКС - УКРАИНА)

Правительство 18 июля одобрило разработанный Министерством юстиции проект закона о внесении изменений в закон Украины о нотариате относительно регулирования платы за совершение нотариальных действий.

Как сообщила пре6сс-служба Минюста со ссылкой на министра юстиции Елену Лукаш, законопроект предусматривает, в частности, введение единых ставок нотариального сбора за предоставление нотариальных услуг во всех регионах Украины.

Кроме того, законопроект предотвратит "навязывание населению оплату дополнительных нотариальных услуг" и обеспечит предоставление льгот людям, которым предусмотрены льготы по уплате нотариального сбора.

Принятие законопроекта также позволит исключить необходимость нотариально удостоверять верность копий около 50 документов, которые используются в гражданских и хозяйственных отношениях.

Как сообщалось, Министерство юстиции предложило установить плату за нотариальные услуги исходя из соотношения к минимальной заработной плате в стране, а также четко определить перечень таких услуг и установить минимальный/максимальный предел оплаты за услуги, связанные с совершаемыми частными нотариусами нотариальными действиями.