(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

29.07.2013 Мін’юст вдосконалює процедуру банкрутства (Юридичний Вісник України)

18 липня 2013 року завершився шестимісячний термін заміни ліцензій на право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на свідоцтва, передбачені Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».  

За словами міністра юстиції Олени Лукаш, діяльність арбітражних керуючих здійснюється відтепер в Україні виключно як незалежна професійна діяльність. Йдеться про підвищення професійного рівня арбітражних керуючих, підвищення вимог та контролю за їх діяльністю. Це дозволить також скоротити терміни проведення процедур банкрутства та досягти більш повного погашення вимог кредиторів боржників.

  Зміни спрямовані на приведення інституту відновлення платоспроможності у відповідність до сучасних світових стандартів та покращення регуляторного середовища України. Відтак діяльність арбітражного керуючого здійснюється виключно як незалежна професійна діяльність на підставі відповідного свідоцтва. Загалом за півроку було прийнято рішень про заміну на свідоцтва 1713 ліцензій арбітражних керуючих.