(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

31.07.2013. Нотаріат: нові правила гри

Міністерство юстиції Україні на чолі з її новим очільником Оленою Лукаш взялося за часткове реформування нотаріальної справи. У першу чергу зміни стосуватимуться зменшення витрат для споживачів нотаріальних послуг та запровадження єдиних ставок нотаріального збору, що, до речі, зробить ринок нотаріальних послуг більш цивілізованим.

Мін’юст, зокрема, планує скоротити перелік нотаріальних дій, зменшити витрати для споживачів нотаріальних послуг та зробити такі послуги доступними для усіх верств населення. Про це повідомила міністр юстиції Олена Лукаш, коментуючи схвалення Кабінетом Міністрів України 17 липня розробленого міністерством проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них та справжності підпису на документах».

За її словами, з ухваленням даного законопроекту зникне необхідність нотаріально засвідчувати вірність копій близько 50-ти документів, що використовуються у цивільних та господарських відносинах. А отже, відповідно, зменшиться й фінансове навантаження на споживачів нотаріальних послуг.

Що стосується єдиних ставок нотаріального збору за надання нотаріальних послуг, то їх запровадження сприятиме формуванню в Україні більш цивілізованого ринку, оскільки в різних регіонах держави вже не можна буде встановлювати різні тарифи за однакові нотаріальні послуги. І, як переконана очільниця Мін’юсту, внесені зміни не дозволять більше нав’язувати населенню оплату додаткових нотаріальних послуг та захистять категорію малозабезпечених людей, яким передбачені пільги щодо сплати нотаріального збору.

Загалом же, законопроектом визначено чіткий механізм формування плати за послуги, які надаються нотаріусами у сфері цивільно-правових відносин. Розміри ставок та порядок сплати нотаріального збору визначатимуться Кабінетом Міністрів. А встановлення мінімальної та максимальної меж оплати за послуги, пов’язані із вчинюваними нотаріусами нотаріальними діями, забезпечить прозорість цієї процедури.