(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

13.08.2013 За результатами першого «круглого столу» з обговорення зауважень та рекомендацій Венеціанської Комісії та ОБСЄ/БДІПЛ щодо внесення змін до Конституції України

Україна чекає другої експертизи змін Конституції від Венеціанської комісії, - Лукаш
Україна чекає другої експертизи змін Конституції від Венеціанської комісії. Про це в ході засідання круглого столу заявила міністр юстиції Олена Лукаш, передає кореспондент РБК-Україна.

"Українська сторона очікує новий висновок Венеціанської комісії (щодо змін до Конституції) для подальшої роботи над цими рекомендаціями", - заявила вона.

Лукаш нагадала, що українська сторона вже отримала перший висновок Венеціанської комісії. З її слів, більшість поправок і рекомендацій Венеціанської комісії враховані: "Крім ряду контраверсійних", - уточнила вона.

Також міністр повідомила, що Мін'юст протягом серпня-листопада 2013 р. проведе серію круглих столів для вивчення рекомендацій Венеціанської комісії.

Лукаш очікує від ВР змін до виборчого законодавства
Міністр юстиції Олена Лукаш очікує від Верховної Ради ухвалення змін до закону про вибори народних депутатів з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Про це вона заявила на брифінгу журналістам у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Це запитання до парламенту. Відповідно до Конституції України виборчий закон у нас ухвалюють виключно парламентарії. Зі свого боку можу пообіцяти, що Міністерство юстиції та уряд зроблять все можливе для максимально швидкого опрацювання висновків Венеціанської комісії, які ми зараз очікуємо і спрямування відповідного законопроекту до парламенту”, - поінформувала Лукаш.

При цьому вона уточнила, що мова йде саме про зміни до закону про вибори народних депутатів України. “На сьогодні предметом нашого розгляду є закон України про вибори народних депутатів. Комплексно і системно питання не розглядається, але маємо надію, що буде розглядатися пізніше”, - зазначила міністр юстиції, маючи на увазі проект виборчого кодексу.

Коментуючи низку зауважень Венеціанської комісії щодо виборчого законодавства України, зокрема щодо надання права балотуватися на виборах особам, які мають судимість, Лукаш зазначила, що будь-які поради європейської сторони є корисними для України. “Я взагалі вважаю, що в житті немає нічого кращого, ніж добра порада. І навіть, якщо тобі порада не подобається, то обговори, почуй думку і вислови свої пропозиції. Тому я сприймаю будь-які поради, я переконана, що потрібно бути дуже виваженим, але й оптимістичним”, - додала міністр.

Мін'юст підтримує проект закону “Про прокуратуру”
Міністерство юстиції підтримує проект закону “Про прокуратуру”, розроблений в Адміністрації Президента.

Про це на брифінгу заявила міністр юстиції Олена Лукаш, повідомляє кореспондент Укрінформу.

“Міністерство юстиції завжди підтримує позицію Президента України. Законопроект розроблений Адміністрацією Президента, законопроект розроблений на вимогу міжнародних експертів, законопроект розроблений в частині “матриці Фюле” і абсолютно необхідний нам для ухвалення рішення у листопаді на Вільнюському саміті”, - наголосила Лукаш.

Вона також уточнила, що законопроект “Про прокуратуру” перебуває на стадії внесення до Верховної Ради.