(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

24.09.2013 Украина почти готова к подписанию Соглашения об ассоциации, - Лукаш (Право TV)

Украина почти готова к подписанию Соглашения об ассоциации с Европейским союзом на саммите восточного партнерства, который состоится в ноябре в Вильнюсе. Об этом в эксклюзивном комментарии телеканалу Право-ТВ заявила министр юстиции Украины Елена Лукаш.

«Нам осталось выполнить несколько требований, предусмотренных матрицей Фюле. Это реформирование избирательного законодательства и реформирование прокуратуры. Все остальные законодательные акты находится или в стадии второго чтения, или в стадии подписания, или в стадии, которая уже выполнена, поэтому к саммиту мы почти готовы», - заявила министр юстиции.

Напомним, в "матрицы Фюле" требования ЕС разделены на три блока. Первый - вопросы, связанные с выборами, второй - реформирование правосудия и третий - имплементация повестки дня ассоциации.

Ко второму блоку относятся несколько десятков показателей, по которым оценивается прогресс Украины. В частности это реформа прокуратуры, Уголовного кодекса, Высшего совета юстиции, имплементация Уголовного процессуального кодекса, закона об адвокатуре, создание и имплементация Национального превентивного механизма, усиление независимости судей, обеспечение выполнения решений Европейского суда по правам человека, улучшение условий содержания заключенных и вопросы, связанные с уголовным преследованием отдельных лиц.