(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

04.11.2013 Олена ЛУКАШ: «Ми налаштовані на серйозні зміни не лише в проведенні іспитів, а й узагалі в системі роботи нотаріату» (Закон і Бізнес)

Із самого ранку 29 жовтня в приміщенні Інституту міжнародних відносин КНУ ім. Т.Шевченка панувала атмосфера хвилювання. Саме сюди з усіх куточків країни для складання кваліфікаційного іспиту на здійснення нотаріальної діяльності з’їхалися 269 кандидатів. У Міністерстві юстиції переконані: така рекордна кількість охочих свідчить про їхні сподівання на об’єктивне оцінювання знань.

Напевне, кожен погодиться з тим, що будь-який іспит супроводжується стресом. Тож перед початком екзамену аудиторія, переважну більшість якої, до речі, становили жінки, помітно нервувала. «Я поспала лише три години, — пошепки розповідала подрузі одна з кандидаток та заспокоювала себе: — Зрештою іспит — не кінець світу…» Перед початком випробування кореспондентка «ЗіБ» поспілкувалася з деякими претендентами. Так, удалося дізнатися, що для належної підготовки до іспиту не вистачить навіть року,

а користуватися шпаргалками та сучасними гаджетами не можна. Хтось радив сусіду по парті розпочинати з тих питань, у відповідях на які впевнений, хтось відмовлявся спілкуватися з пресою. Чи то через хвилювання, чи то через побоювання наврочити…

Прикметно, що кількість представників ЗМІ на квадратний метр зашкалювала (до речі, журналістам уперше надано можливість бути присутніми на такому іспиті за всю історію його складання). А ще аудиторію було обладнано камерами відеоспостереження.

Під час відкриття заходу міністр юстиції Олена Лукаш наголосила: «Ми налаштовані на серйозні зміни не лише в проведенні іспитів, а й узагалі в системі роботи нотаріату». Вона привітала кандидатів із важливою подією у їхньому житті й зауважила, що рекордна кількість людей, які виявили бажання скласти іспит, свідчить про «підтримку тих принципів і засад, на яких ми проводимо ці іспити».

Поряд з іншим, міністр підкреслила, що єдиним критерієм оцінювання результатів іспиту стане знання, бажання та підготовка кандидатів. «Переконана, що ті, хто належним чином готувався до іспиту, без проблем та перешкод отримають схвальні відгуки комісії», — резюмувала О.Лукаш. А кандидатам, які не впевнені у власних знаннях, порадила взяти перерву до квітня. Адже у випадку невдачі можливість перескласти іспит з’явиться у кандидата лише за рік, тоді як черговий іспит організовують кожні півроку.