(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

05.11.2013 «Україна рухається у бік покращення надання нотаріальних послуг - Мін'юст» (УНН)

Представники Міністерства юстиції провели зустріч з Президентом Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного союзу нотаріату Мішелем Мерлотті, де було зазначено, що Україна рухається у бік покращення надання нотаріальних послуг та забезпечення їх доступності. Про це УНН повідомили у прес-службі відомства.

“Україна стала 86-м членом Міжнародного союзу нотаріату. Це стало можливим завдяки ухваленню нового законодавства у сфері нотаріату, адже попереднє не відповідало сучасним вимогам (наприклад Закон про нотаріат, прийнятий ще 1993 року). Напередодні приєднання України до цієї міжнародної структури ми констатували: ваша країна відповідає усім необхідним критеріям”, — повідомив під час зустрічі у Міністерстві юстиції України Президент Комісії з міжнародного нотаріального співробітництва Міжнародного союзу нотаріату Мішель Мерлотті.

Під час зустрічі сторони обговорили питання співробітництва, зокрема, формування і доступу до професії нотаріуса.

“Україна рухається у бік покращення надання нотаріальних послуг та забезпечення їх доступності, — повідомив під час зустрічі помічник Міністра — координатор міжнародних проектів Міністерства юстиції України Максим Райко. — Для нас важливою є практика Міжнародного союзу нотаріату щодо забезпечення рівного доступу при наданні нотаріальних послуг, незалежно від географічного розташування населення чи соціального достатку”.

“Для нас цікавий позитивний міжнародний досвід, ми його уважно вивчаємо, аби активно застосовувати набуте на практиці. Міністерство у цій сфері проводить відкриту політику, свідченням чого є іспити на зайняття нотаріальною діяльністю, проведені 29 жовтня”, — підкреслила Лілія Чигвінцева, директор департаменту нотаріату і банкрутства Міністерства юстиції України.

Під час зустрічі сторони висловили запевнення у подальшій співпраці, акцентуючи увагу на тому, що повсякденна нотаріальна практика може і повинна покращуватись за активної участі у цьому процесі нотаріальної спільноти.