(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

10.12.2013 Міністерство юстиції провело Всеукраїнський урок "Права людини" (ЮрЛига)

Міністерство юстиції провело Всеукраїнський урок "Права людини"

Міністерство юстиції України спільно з Координаційною радою молодих юристів України при Мін’юсті провело Всеукраїнський урок «Права людини».

Урок проводився за участі представників офісу Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, керівників Координаційної ради молодих юристів, студентів, гімназистів та школярів – всього понад 150 учасників.

Під час уроку присутнім була представлена важлива інформація щодо захисту прав людини, поінформовано про роботу як вітчизняних, так і закордонних інституцій, які відстоюють права людини та поширюють інформацію про правові стандарти.

Характерним для уроку було те, що правову інформацію присутнім надавали саме практикуючі юристи, які ділились своїм професійним досвідом та реальними прикладами.

«Сьогодні нам під час уроку розповідали про Європейський суд з прав людини, зокрема, було дуже цікаво почути про вирішення конкретних справ щодо відстоювання цією інституцією прав людини і відновлення справедливості. Це дуже важливо для забезпечення прав та гарантій громадян», - поділилась своїм враженням від Всеукраїнського уроку «Права людини» студентка-другокурсниця юридичного факультету Європейського університету Олена Ахтаніна.

«Важливо виховувати молодих юристів на конкретних прикладах, доносити до них свій досвід та практичні напрацювання. Саме для цього і проводиться урок «Права людини», де молодь безпосередньо може з цим познайомитись», - наголосила заступник начальника експертно-методичного відділу Секретаріату Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Наталя Щербина.

Нагадаємо, з 9 по 14 грудня проходить Всеукраїнський тиждень права, в рамках якого пройде фінальна частина Міжнародного правничого конкурсу імені В.М.Корецького, виставка-форум «Правники – суспільству», майстер-класи відомих правників, конкурси, турніри тощо.