(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

10.12.2013 Під час Всеукраїнського тижня права пройдуть майстер-класи відомих правників (Перший національний)

Під час Всеукраїнського тижня права пройдуть майстер-класи відомих правників

10 грудня в Україні й в усьому світі відзначається Міжнародний день прав людини. Цього дня 1948 року Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.

Відповідно до Указу Президента від 08 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» щороку в тиждень, що включає День прав людини, проводиться Всеукраїнський тиждень права.

Протягом Всеукраїнського тижня права з 9 по 14 грудня відбудуться правоосвітні заходи, організовані Міністерством юстиції за підтримки Координаційної ради молодих юристів при Мін’юсті, до участі у яких залучено широке коло представників юридичної професії, науковців, провідних адвокатів і правників України, юридичних фірм, громадських об’єднань та вищих навчальних закладів юридичного спрямування.

До відкриття Всеукраїнського тижня права, яке відбудеться у понеділок, 09 грудня, запрошено представників Конституційного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, навчальних закладів та наукових установ.

По завершенню урочистого відкриття для викладачів та студентів вищих навчальних закладів юридичного спрямування, юристів-практиків, членів Координаційної ради молодих юристів України при Міністерстві юстиції України буде проведено Всеукраїнський урок «Права людини».

10-11 грудня серед студентських команд вищих навчальних закладів юридичного спрямування відбуватиметься усний етап Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького.

У рамках виставки-форуму «Правники – суспільству», яка проходитиме з 12 по 14 грудня у приміщенні Київського планетарію, що по вул. Великій Васильківській, 57/3, буде організовано надання безоплатної первинної правової допомоги усім бажаючим та проведено майстер-класи провідних юристів.

Як і минулого року, окрім фахівців апарату Міністерства юстиції та головних управлінь юстиції у Київській області та місті Києві, юридичних фірм та юридичних клінік вищих навчальних закладів, у виставці-форумі «Правники – суспільству» візьмуть участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної інспекції України з питань праці, Антимонопольного комітету України, Державної виконавчої служби України, Державної пенітенціарної служби України та Державної реєстраційної служби України.

Правова освіта є одним із пріоритетних напрямів діяльності Міністерства юстиції України. Цього року до консультування населення під час виставки-форуму долучаться також ще й фахівці Міністерства освіти і науки України, Пенсійного фонду України, Міністерства доходів і зборів України, інші.

Медіа-підтримку Всеукраїнського тижня права забезпечуватимуть Інформаційне агентство «ЛІГА.ЗАКОН», газети «Юридичний вісник України», «Юридична газета» та загальнодержавний науково-практичний журнал «Бюлетень Міністерства юстиції України», а також інші ЗМІ.