(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

10.12.2013 В Україні проходить тиждень права (Закон і Бізнес)

«В Україні проходить тиждень права»

10 грудня відзначається Міжнародний день прав людини. В цей день у 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший міжнародний документ, який задекларував рівність прав і свобод всіх людей.

У понеділок стартував Всеукраїнський тиждень права, який триватиме до 14 грудня.

Так, учора відбулося урочисте відкриття Всеукраїнського тижня права, яке організовує Міністерство юстиції, після завершення якого для викладачів та студентів вищих навчальних закладів юридичного спрямування, юристів-практиків та молодих юристів провели Всеукраїнський урок «Права людини».

10–11 грудня серед студентських команд вищих навчальних закладів юридичного спрямування відбуватиметься усний етап Міжнародного правничого конкурсу імені В.М. Корецького.

12–14 грудня у рамках виставки-форуму «Правники – суспільству», яка проходитиме у приміщенні Київського планетарію, що по вул. Великій Васильківській, 57/3, буде проведено майстер-класи провідних юристів та

організовано надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань соціального захисту, вчинення нотаріальних дій, виконання рішень судів, реєстрації речових прав на нерухоме майно, оформлення спадщини, приватизації земельних ділянок, житлового, сімейного законодавства та інших.