(044) 486–71–56 – Пряма телефонна лінія для допомоги жителям Автономної Республіки Крим, Донецької, Луганської областей та з питань діяльності Міністерства юстиції і підпорядкованих органів.         0–800–213–103 – телефонний номер системи безоплатної правової допомоги для людей, які зазнали кримінального або адміністративного переслідування. Дзвінки зі стаціонарних телефонів в межах України безкоштовні.         «Гаряча» телефонна лінія для працівників органів юстиції АР Крим. Звертатися можна за телефоном: (044) 486-71-56.         До уваги неурядових організацій, вищих навчальних закладів та інших установ! Урядовим уповноваженим у справах Європейського суду з прав людини розроблено анкету для осіб, постраждалих внаслідок порушення їх прав, гарантованих Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Російською Федерацією на окупованій території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя, а також у Донецькій та Луганській областях України, та методичні рекомендації для її заповнення.         До уваги осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини! У зв'язку зі змінами, внесеними до Правила 47 Регламенту Європейського суду з прав людини, з 01 січня 2016 року було оновлено формуляр заяви та пояснювальну нотатку для його заповнення. З вказаними документами Ви можете ознайомитись у рубриці «Захист інтересів держави в Європейському суді» на офіційному сайті Міністерства юстиції України
Розпочав роботу новий сайт Міністерства юстиції України >>
Міністр юстиції України Петренко Павло Дмитрович
Петренко Павло Дмитрович
Міністр юстиції України

Щодо підтвердження аудиторським висновком річної фінансової звітності, яка подається на затвердження загальним зборам

Відповідно до частини першої статті 162 Цивільного кодексу України акціонерне товариство, яке зобов’язане відповідно до закону публікувати для загального відома документи, передбачені статтею 152 цього Кодексу, повинне для перевірки та підтвердження правильності річної фінансової звітності щорічно залучати аудитора, не пов’язаного майновими інтересами з товариством чи з його учасниками.

Таким чином, положення зазначеної статті Цивільного кодексу України чітко визначає обов"язковість залучення аудитора для перевірки та підтвердження правильності річної фінансової звітності товариства.

Згідно із частиною другою статті 159 Цивільного кодексу України та пунктом „д" частини п’ятої статті 41 Закону України „Про господарські товариства" затвердження річної фінансової звітності належить до виключної компетенції загальних зборів акціонерів.

Оскільки, чинне законодавство передбачає обов"язковість затвердження загальними зборами річної фінансової звітності, вважаємо, що лише у разі її затвердження вона набуває легітимного характеру.

Департамент цивільного
законодавства та підприємництва
тел. (044) 279-27-82